Dodaj do ulubionych

czy 5cm torbiel jajnika moze pojawic sie w 3 tyg

IP: *.as.kn.pl 09.01.09, 19:23
w zwiazku z bolami w okolicy jajnika bylam u ginekologa na USG , wszytstko ok. wiec poszlam po 3 tygodnicah zrobic USG jamy brzusznej podejrzewajac ze jak nie jajniki to nerki. Radiolog powiedzial ze jest torbiel na jajniku wielkosci 4,5 cm. zdziwiony ze gin nie zauwazyl. jestem w 16dc. na wizycie u ginekologa bylam 7 dni przed okresem.(nie bylo nic na jajniku) Czy mozliwe ze jej wtedy nie bylo ? a pojawila sie w te 16 dni od razu na 4,5 cm?suspicious
Obserwuj wątek
      • Gość: Gosia Re: czy 5cm torbiel jajnika moze pojawic sie w 3 IP: *.wroclaw.mm.pl 09.01.09, 21:48
        Torbiel jajnika to najczęściej nie pęknięty pęcherzyk Grafa. W
        poprzednim cyklu go nie miałaś, teraz rósł pęcherzyk ale nie pękł i
        przekształacił sie w torbielkę. Musisz to skontrolować, ale jest
        duża szansa że do miesiączki sie zluteinizuje i zaniknie. Oczywiście
        istnieje ryzyko, ze ginekolog dał ciała, ale trudno nie zauważyc tak
        duzej zmiany. Raczej stawiałabym na to, ze radiolog trochę zawyżył
        pomiar torbielki, bo przez brzuch nie jest to tak wiarygodne, jak
        przezpochwowo. powinnaś wrócić do ginekolga na usg i niech to oceni,
        jeśli jest tak duża, to przydałyby sie jakies leki np duphaston.
    • lenkau Re: czy 5cm torbiel jajnika moze pojawic sie w 3 09.01.09, 23:05
      Wszystko jest możliwe,ja trafiłam do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej
      (straszny ból brzucha,wysoka gorączka)lekarz dwukrotnie robił mi usg i nic nie
      zauważył,inny zrobił jedno usg i zobaczył torbielę 4,5 na 2,5 cm.Miałam podawany
      duphaston i piłam ziółka,zmniejszył się o połowę.
      • Gość: s Re: czy 5cm torbiel jajnika moze pojawic sie w 3 IP: *.as.kn.pl 14.01.09, 14:17
        a jst mozliwosc ze po prostu przez brzuch byla ona widoczna a dopochwowo nie byla widoczna poniewaz byla z innej strony?
        bylam spowrotem u ginekologa. Mowi ze jak najbardziej mogla szybko urosnac. 6 stycznia powinien peknac pecherzyk ale nie pekl i urosla do 9 stycznia na 4,5 cm. (czyli okolo 2cm w 3 dni)
        dostalam luteine i kontrola po okresie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka