Dodaj do ulubionych

Zapytanie o zapalenie pęcherza?

IP: 80.54.39.* 15.03.09, 20:42
Ostatnio bardzo często robie siusiu, z dużym parciem i dość sporo (jak na podejrzewane przeze mnie zapalenie pęcherza gdzie robi się często, kilka kropel z pieczeniem)Latam do łazienki 2-3xh, dodatkowo wokół cewki moczowej są jakby małe "gruzełki" nie są do wyciśnięcia, raczej zgrubienia pod naskórkiem...nic mnie raczej nie swędzi i nie piecze...ogłupiłam...czy takie sprawy zgłasza się do urologa czy lepiej do gina żeby powiedział czy to też nie ma związku z układem płciowym?
Obserwuj wątek
    • kowalikm Re: Zapytanie o zapalenie pęcherza? 17.03.09, 08:47
      Idź najlepiej rano do labu z porannymi siuśkami - Nawet prywatnie badanie
      kosztuje mniej niż 10 zł (pojemniczki w aptece za ok. 1 zł).
      Pamiętaj tylko, że trzeba się bardzo dokładnie umyć, żeby mocz nie był
      zanieczyszczony bakteriami spoza układu moczowego.
      "odsikujesz" troszkę i docelowo dajesz tzw. "mocz ze środkowego strumienia" -
      czyli nie ten pierwszy. To bardzo ważne, bo jeśli mocz będzie "czysty" a próbka
      zanieczyszczona bakteriami dostaniesz niepotrzebnie antybiotyk.
      Jeśli w moczu wyjdą bakterie lekarz podaje antybiotyk. Wystarczy do tego
      internista - w razie gdyby sprawa była bardziej skomplikowana oczywiście da Ci
      skierowanie.
      Gdyby takie sprawy były nawracjące, a jeśli antybiotyk nie pomógł - skierowanie
      na usg.

Zakładam, że Ci pomoże.
      Ja dostałam monoural. Jedna tabletka i jak pan doktor powiedział - "jutro będzie
      pani jak młody Bóg".
      Pomogło smile.

Warto też oczywiście wybrać się do gina, bo może to też być jakiś stan zapalny.
      Poza tym do zakażeń układu moczowego może dochodzić poprzez nie leczone
      zapalenia "narządów rodnych".

Tak czy inaczej lekarz obowiązkowo, bo konsekwencje odwlekania mogą być przykre
      i b. bolesne.

Oprócz tego polecam sok z żurawin, wit. C 1000 mg, urosept bez recepty i przede
      wszystkim duuużo pić (nawet po przeleczeniu), aby nie nabawić się kolejnej infekcji.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka