Dodaj do ulubionych

łupież, pomóżcie...

17.03.09, 21:39
Hej,
mam problem z łupieżem. Pojawił mi się jakiś czas temu i nie mogę go zwalczyć.
W aptece jest bardzo dużo szamponów przeciwłupieżowych. Niestety cena większości odstrasza. Moja biedna kieszen studentki musi jakoś znieść dodatkowy wydatek.
Czy znacie jakiś skuteczny szampon przeciwłupieżowy?
Moja mama zarekomendowała mi dzisiaj Selsun Blue. Podobno szybko zwalcza łupież i jest niedrogi. Czy używał ktoś kiedyś?
Muszę szybko coś z tym zrobić bo od niedawna mam się dla kogo starać Nie chce, żeby łupież odstraszył mojego chłopaka...
Obserwuj wątek
      • andziolka1 Re: łupież, pomóżcie... 18.03.09, 09:26
        najbardziej skuteczny jest nizoral, moja mama i mój mężuś go używają raz na
        jakiś czas, tak profilaktycznie bo kiedyś też mieli ten problem, i to duży!!
        także kup ten, saszetka nizoralu kosztuje ok. 3zl, więc najpierw możesz go
        wypróbować i się przekonasz czy na Ciebie też podziała!
    • doti0708 Re: łupież, pomóżcie... 19.03.09, 19:20
      Kiedś mój syn miał spory prolem z łupieżem nawet nizoral nie
      pomagał, a jeśli już to na krótko.Polecam Healing Shampoo Catzy. Do
      kupienia w aptece, cena ok.9 zł. za 200ml.(zależy od
      apteki).Naprawde z czystym sumieniem polecam.Zwłaszcza, że efekty są
      szybko widoczne, ale dobrze jest go stosować dłużej.
    • enoive Re: łupież, pomóżcie... 02.06.13, 10:20
      Sok z cytryny ! Po umyciu glowy wmasuj w skore sok z cytryny, po kilku minutak dobrze wyplukaj. Mozesz tez zastosowac sok z cytryny rozcienczony z woda, wowczas nie musisz juz splukiwac.
        • Gość: pomidorkowa Re: łupież, pomóżcie... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.13, 16:13
          Domowe sposoby są nieskuteczne. Sama wypróbowałam kilka, ale łupież nie znikał, tylko zaczęło się pogarszać i pojawił się tłusty łupież z żółtawymi strupami, podrażniona skórę głowy i zaczęły mi wypadać włosy sad wypróbowałam wiele szamponów przeciwłupieżowych i nie dały efektów. Na szczęście około pół roku temu, kiedy byłam u rodziców wypróbowałam szampon Pirolam, który akurat tata używał. Przeczytałam, że w składzie ma cyklopiroksolaminę i poszukałam informacje o tej substancji w necie. Dowiedziałam się, że działa ona grzybobójczo i grzybostatycznie i łagodzi stany zapalne skóry głowy. Podebrałam tacie ten szampon i po 4 tygodniach mycia nim głowy (co drugi dzień) moje problemy się skończyły. Głowa mnie nie swędziała, zaczerwienienia zniknęły, po łupieżu ani śladu. I jak dotąd łupież się nie pojawił smile a włosy są zdrowsze, bardziej odżywione i ładnie się błyszczą (dzięki witaminom A, E i proteinom pszenicy).
          • tery54 Re: łupież, pomóżcie... 17.12.13, 15:03
            Na łupież, łojotok i wypadanie włosów pomógł mi SOK Z CEBULI już za pierwszym razem! Miałam straszny łupież i ogromne placki łojotokowe, włosy wypadały garściami, byłam załamana i wtedy dowiedziałam się od koleżanki że sok z cebuli pomógł dziecku naszej znajomej na plackowate łysienie, po dwóch miesiącach stosowania łyse placki na głowie porosły gęstym meszkiem włosów, włosy przestały wypadać, sama oglądałem efekt tej kuracji. Koleżanka stosowała cebulę 1 raz w tygodniu po 20 min. a ja byłam tak zdesperowana i niecierpliwa że od razu potrzymałam chyba ponad 2 godz. i cud stał się od razu! Wycisnęłam sok z 1/2 posiekanej cebuli i wacikiem wcierałam delikatnie w skórę głowy i włosy ( nie za dużo tego soku bo później spływa spod czepka) założyłam folię i ciepłą czapkę, podgrzałam nawet trochę suszarką do włosów bo w ciepłym szybciej się wchłania w skórę i włosy. Po ponad 2-ch godz. umyłam głowę i już od razu zauważyłam że włosów nie ma na wannie ani na ręczniku, ani na ubraniu. Na skórze głowy został tylko maleńki ślad po ogromnych plackach łojotoku! Nie mogłam uwierzyć aż prosiłam córkę żeby sprawdziła, obie byłyśmy w szoku. Na mnie i na córkę koleżanki to podziałało w 100% mam nadzieję że i Tobie pomoże. Jedyny mankament to przez jakiś czas czuć nieprzyjemny zapach przy myciu głowy ale to mija i nie jest to zbyt wysoka cena za święty spokój. smile Powodzenia.
    • Gość: Artemida Re: łupież, pomóżcie... IP: *.kielce.vectranet.pl 16.01.14, 15:44
      Próbowałam różnych tańszych rzeczy i możesz mi wierzyć - nie sprawdzają się. Lepiej może być tylko przez chwilę, po kilku tygodniach wszystko wróci do normy. Wydasz w sumie więcej pieniędzy niż gdybyś kupiła raz coś porządnego. Ja od wielu miesięcy korzystam z tego szamponu i łupież jest już tylko przykrym wspomnieniem: www.realbeauty.pl/991-dixidox-de-luxe-przeciwlupiezowy-szampon-2-1.html
    • egg_1 Re: łupież, pomóżcie... 17.10.21, 11:13
      Ja polecam szampon i ampułki Herbagene. Mi się już praktycznie nie przetłuszczają włosy i nie powstaje łupież. Akurat u mnie przetłuszczanie go wywoływało. Jest to rewelacyjny i niedrogi produkt.
        • wisa46 Re: łupież, pomóżcie... 01.12.21, 19:37
          wisa46 napisał:

> proponuję nanosilver w aerozolu (125 ml) - cena 15 zł, kupicie w
          > " A..i "
          > wirusobójczy, bakteriobójczy i grzybobójczy środek + szare mydło

koloidalne srebro "ARGENTUM 200 " (tonik), przebadany dermatologicznie(15o ml) >>> www.auraherbals.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka