Dodaj do ulubionych

higiena intymna - mydło czy coś innego?

22.12.03, 12:54
Pani z PCK powiedziała mi kiedyś, że nie nalezy używać środków do higieny
intymnej, ponieważ można sobie wyjałowić florę bakteryjna pochwy
troszkę trudno mi w to uwierzyć, zwłaszcza jeżeli przyjżeć się dalszej części
wypowiedzi, w której owa pani przekonywała, że do mycia części intymnych
powinna służyć wyłącznie woda, a mydło rzadko a najlepiej wcale

Pani Doktor - jak jest naprawdę?
Obserwuj wątek
    • lilith76 Re: higiena intymna - mydło czy coś innego? 22.12.03, 13:32
      mydło raczej nie! ma odczyn zasadowy, a miejsca intymne potrzebują kwaśnego i
      mydło namiesza w równowadze bakteryjnej. sama woda może wystarczyć. płyny do
      higieny intymnej to chyba ukłon w stronę naszego przywiązania do toniców,
      balsamów, żelów pod prysznic - każda część ciała musi być koniecznie wypucowana
      jakimś płynem. zauważyłam, że jeśli nie uzyje płynu do higieny intymnej czuję
      się "mniej świeża", ale gdybym poprzestała na wodzie świat by się nie zawalił.
      kwestia przyzwyczajenia.
    • annuczek Re: higiena intymna - mydło czy coś innego? 23.12.03, 13:22
      Przez lata uzywalam mydla i nic mi nie bylo. Zaczelam uzywac plynu do higieny
      i... zdaje sie, ze niezbyt dobrze go wybralam (choc mial odpowiednie ph,
      hyperalergiczny itd.itp., a na pewno go nie naduzywalam). I tak powrocilam do
      mydla na przemian z woda. Moze kiedys poszukam innego srodka do higieny
      intymnej - dziewczyny na forum bardzo zachwalaly Lactacyd Femina (o ile mnie
      pamiec nie myli)

Co do wyjalowienia - nie potrzeba az irygacji, zeby do tego doszlo. Doprowadzic
      do tego moze i nadmierne uzywanie plynu i mydla. Po prostu kazda przesada jest
      niedobra. Sama musisz zobaczyc co dla Ciebie jest najlepsze smile
    • magda010 Re: higiena intymna - mydło czy coś innego? 23.12.03, 23:05
      Ja tez kiedys uzywalam mydla, dopoki nie dostalam grzybicy. Przestalam uzywac
      mydla i bylo troche lepiej, ale sama woda na dluzsza mete nie wystarczy.
      Lactacyd Femina zawiera kwas mlekowy tak potrzebny w srodowisku rodnym i jest
      chyba najbardziej trafionym kosmetykiem jaki kiedys mialam. M.in. on pomogl mi
      zwalczyc grzybice.
    • monika.antepowicz Re: higiena intymna - mydło czy coś innego? 24.12.03, 21:47
      Nie potrafie podmyć sie sama woda- osobiście uz ywam p/łynów do higieny
      intymnej. gdy mnie coś swędzi- tantum rosa, a w pracy i w domu po każdej
      wizycie w toalecie uzywam niemowlęcych serwetek nasaczonyc h tonikiem- i nie
      mam problemów z upławami. U mnie takie postepowanie sprawdza się, raczej jestem
      tez przeciwniczka noszenia wkładek higienicznych na co dzień-
      zaobserwoawałam,że pacjentki, które je uzywaja czesciej skarżą sie na
      nawracajace stany zaplne pochwy- nie umiem na 100% powiedziec, czy to
      przypadek, ale jeśli są zapalenia pochwuy to lepiej kilka razy dziennie
      zmieniac bawełniane majteczki niezbyt obcisłe do czasu ich wyleczenia
    • Gość: jjj Re: higiena intymna - mydło czy coś innego? IP: *.cheeloo.net 28.12.13, 15:52
      Myslę, że trochę pokręciłaś. Chodziło o to, że okolice intymne mają taką funkcję że wytwarzają florę bakteryjną chroniącą przed infekcjami. Używając płynów zwalniasz je z tej funkcji bo jakby nie muszą jej wytwarzać bo dostają to z zewnątrz. Tak jak z kremem do rąk. Używasz masz nawilżone dłonie a jak nie pokremujesz po umyciu dłoni to masz nieznośnie suche. Skóra po prostu odzwyczaiła się od swej funkcji bo dostawała to z zewnątrz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka