Dodaj do ulubionych

Niski poziom testosteronu = niskie libido

IP: *.tomaszow.mm.pl 31.08.09, 23:28
Witam. Znacie jakieś sposoby na podniesienie poziomu testosteronu?
Kilka lat temu miałam go zbyt dużo i praktycznie cały czas moje
libido było bardzo wysokie. Były też niestety skutki uboczne, m.in.
agresja. Zrobiłam badania, "wyleczyłam się", ale teraz po kolejnym
badaniu nie jest dobrze. Mój poziom testosteronu jest baaardzo
niski. Powinnam się cieszyć, ale moje libido tak drastycznie
spadło... Chciałabym częściej mieć ochotę na seks.

Czytałam różne wzmianki o tym jak faceci mogą wytworzyć więcej
testosteronu, ale wątpię, że sprawdzi się to też u kobiet. Może ktoś
wie coś na ten temat??
Obserwuj wątek
    • Gość: ... Re: Niski poziom testosteronu = niskie libido IP: *.master.pl 01.09.09, 11:58
      Nie tylko testosteron jest odpowiedzialny za chęć do seksu (lub jej brak)... Ma
      na to wpływ wiele innych czynników, np.
      - branie leków antykoncepcyjnych (hormonalnych);
      - długotrwały stres;
      - różne problemy emocjonalne o bardziej złożonym podłożu (np. problemy z
      rozluźnieniem się spowodowane brakiem zaufania do partnera, do metody
      antykoncepcyjnej czy niesprzyjające warunki lokalowe, w których stosunek miałby
      się odbyć itp.);
      - niedobór niektórych pierwiastków w organizmie, np. cynku, który jest m.in. w
      pestkach dyni...
      • jaszczur.ka_87 Re: Niski poziom testosteronu = niskie libido 01.09.09, 19:34
        Gość portalu: ... napisał(a):

> Nie tylko testosteron jest odpowiedzialny za chęć do seksu (lub jej brak)... Ma
        > na to wpływ wiele innych czynników, np.
        > - branie leków antykoncepcyjnych (hormonalnych);

Masło maślane, testosteron to też hormon i właśnie tabletki wpływają na jego poziom.
        • Gość: md Re: Niski poziom testosteronu = niskie libido IP: *.tomaszow.mm.pl 01.09.09, 23:46
          Właśnie zauważyłam, że po tabletkach antykoncepcyjnych jest niskie
          libido, dlatego też już dawno je odstawiłam. Ze stresem czy brakiem
          zaufania problemu nie mam. Może rzeczywiście brakuje mi jakichś
          pierwiastków.
          A zapytałam o testosteron, bo pomimo innych niekorzystnych
          czynników, jak miałam go zdecydowanie za dużo, to praktycznie nie
          mogłam się na niczym innym poza seksem skupić. Nie było to dobre,
          tak jak teraz to, że prawie w ogóle mi się nie chce... Stąd pytanie
          o ten hormon. Pomyślałam, że jak będzie go nie za dużo i nie za
          mało, to mi to pomoże. Ale może rzeczywiście skupię się też na
          innych czynnikach.

W każdym razie dziękuję za odpowiedzi.
          • fag-hag Re: Niski poziom testosteronu = niskie libido 02.09.09, 08:11
            Ponoć w selerze jest androstendion (także męski hormon odpowiedzialny za libido) wink

Pisałaś, że "leczyłaś" nadmiar testosteronu - może więc ten za niski poziom
            wróci do normy z czasem, po "leczeniu" za bardzo spadł i musi wszystko jakoś
            samo się ustabilizowac?
              • fag-hag Re: Niski poziom testosteronu = niskie libido 02.09.09, 15:34
                jeśli jest niepokojąco niski to sprawa dla lekarza. A jeśli jest w normie
                a chodzi tylko o to libido to nie wiem, osobiście wolałabym mieć mniejsze libido
                i jakoś się stymulować na siłęwink niż mieć problem z nadmiernym owłosieniem. Bo
                jeśli męskie hormony masz w normie, libido musisz jakieś posiadaćwink, może to
                faktycznie kwestia psychiki, choć wydaje Ci się, że absolutnie nie smile
                • Gość: md Re: Niski poziom testosteronu = niskie libido IP: *.tomaszow.mm.pl 02.09.09, 16:37
                  No właśnie jest w normie, ale widełki normy są dość szerokie, a ja
                  mam wynik prawie na skraju. Niby to libido jakieś tam jest, ale
                  to "stymulowanie na siłę" wink przynosi u mnie odwrotny skutek uncertain

Masz rację jeśli chodzi o psychikę. Pomimo tego, co wcześniej
                  napisałam, wiem że z tą kwestią nie jest tak do końca dobrze...
                  Stres i brak zaufania odpadają, ale mam inne problemy uncertain Z tym, że
                  miałam je też wtedy kiedy mi się chciało... Pogubiłam się już w tym
                  wszystkim.
                  • fag-hag Re: Niski poziom testosteronu = niskie libido 02.09.09, 17:07
                    Problemy miałaś wcześniej te same, ale napędzana dużym testosteronem nie
                    zwracałaś na nie uwagi - wiesz jak jest, hormony rządząwink Testosteron
                    b.wzmacnia libido i nie ma przeproś, trzeba zaspokajać choćby nie wiem, co smile
                    Skoro masz za sobą perypetie z podwyższonymi androgenami, naprawdę nie radzę Ci
                    teraz próbować ich zwiększać w jakikolwiek sposób, sama wiesz najlepiej, co one
                    robią z kobietami. Skoro teraz masz w normie, nawet na skraju, powinnaś raczej
                    się cieszyć, że "wreszcie".

Głowa do góry i zajmij się lepiej rozwiązaniem tych "psychicznych" problemów,
                    które stanowią blokadę w twoim życiu seksualnym.
    • Gość: Monika Re: Niski poziom testosteronu = niskie libido IP: *.chello.pl 02.09.09, 17:19
      A sprawdzałaś dokładnie co jest przyczyną tego, że testosteron był taki jaki był?
      Czy miałaś robione usg dopochwowe
      badania hormonalne typu
      testosteron {ale w odpowiednim dniu cyklu}
      estradiol
      17 OH progesteron
      DHEA -SO4
      te hormony dobrze jest robić między 2-3 dniem cyklu
      prolaktynę {dzień bez znaczenia}
      TSH i ft 4 oraz usg tarczycy
      Po tym dopiero można coś powiedzieć.
      • Gość: md Re: Niski poziom testosteronu = niskie libido IP: *.tomaszow.mm.pl 02.09.09, 22:49
        Miałam robione prawie wszystkie te badania i USG 3 lata temu. Miałam
        problem nie tylko z testosteronem czy androstendionem, ale też z
        prolaktyną, tarczycą. Powtarzałam te badania od tamtego czasu.
        Ostatnie są w normie (wszystkie te hormony).

fag-hag masz rację odnośnie tego, żeby zająć się problemami
        psychiki. Ale to niestety potrwa...
        Po wynikach badań rzeczywiście cieszyłam się, że jest już wszystko w
        porządku i tak jak piszesz, nie chciałabym znów przez to
        przechodzić. Dlatego idę teraz rozprawić się z moimi problemami wink
    • bertrada Re: Niski poziom testosteronu = niskie libido 04.09.09, 11:57
      Ja bym tam jednak nie zwalała wszystkiego na testosteron. Nie tylko on odpowiada
      za libido i samopoczucie. Jak miałaś w przeszłości jakieś zaburzenia hormonalne,
      to prawdopodobnie teraz też je masz. Idź do endokrynologa zamiast diagnozować
      się i leczyć domowymi sposobami.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka