Dodaj do ulubionych

Izolacja akustyczna

IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 15.02.04, 15:47
Pomóżcie! Mam głośnych sasiadów za ścianą. Czy wełna mineralna ( 5cm ) i
płyta karonowo-gipsowa wystarczy?
Obserwuj wątek
    • Gość: Zatroskany Re: Izolacja akustyczna IP: 193.243.146.* 16.02.04, 13:27
      Ja zrobiłem izolację akustyczną 10 cm.z wełny mineralnej Rockwool plus karton-
      gips, ale niestety wyciszyło to hałasy tylko o około 30 %. Musisz pamiętać, że
      wyciszając czymkolwiek od strony Twojego mieszkania niewiele zdziałasz.
      Prawidłowo wycisza się te pomieszczenia, z których dochodzi hałas. Wtedy daje
      to pożądany efekt. Stąd np. wykłada się materiałami dźwiękochłonnymi studia
      nagraniowe. Gdyby sąsiedzi wyciszyli swoje mieszkanie np. włną mineralną,
      podłogę wyłożyli materiałem dźwiękochłonnym, to miałbyś spokój. Oczywiście
      wiem, że jest to nierealne. Dlatego nie licz na odczuwalny efekt, jeśli
      wyciszysz od Twjej strony. Przykro mi. Wiem to z własnego doświadczenia.
      Pozdrawiam.
    • masertiger1 Re: Izolacja akustyczna 27.08.18, 14:41
      Witam,
      Bardzo fajne właściwości akustyczne posiada płyta gipsowo-włóknowa firmy Fermacell. Można ją kłaść wewnątrz budynku, przykleja się takie płyty lub mocuje za pomocą wkrętów. Bardzo łatwo można je nacinać, przecinać, wiercić, frezować. Także montaż nie jest skomplikowany i doskonali stłumi dźwięki, dodatkowo jest przyjazny człowiekowi i trwały, tutaj więcej fermacell.pl/izolacja_dzwiekowa%20.php
      • tywinlannister Re: Izolacja akustyczna 28.03.20, 19:34
        Izolacyjność akustyczna materiałów konstrukcyjnych zależy przede wszystkim od ich masy. Dlatego betony komórkowe są w tej kwestii bardzo słabe, a silikaty czy Porotherm mają te parametry bardzo dobre. Co to ścian tzw. międzylokalowych to bardzo często robi się to jeszcze inaczej, czyli stosuje specjalne materiały z kieszeniami do zalewania zaprawy cementowo-wapiennej, co w praktyce powiększa masę całej ściany i poprawia jej izolacyjność aku. Klasycznym przykładem takiego materiału jest Porotherm AKU, z ponad 60 db izolacyjności akustycznej...
    • gromek87 Re: Izolacja akustyczna 31.03.20, 23:03
      Pytanie jaka jest ściana międzylokalowa? Standardowo robi się ją z materiałów o podwyższonej izolacyjności akustycznej (np. Porotherm AKU). Jeśli materiał budowlany ma dobre parametry akustyczne a mimo wszystko jakoś bardzo słyszać lokatorów to może jednak pogadać z dzielnicowym? :P
    • artur6789 Re: Izolacja akustyczna 15.04.20, 13:01
      Też mam głośnych sąsiadów, właściciel mieszkania obok wynajmuje mieszkanie studentom. Po interwencji u właściciela wprowadzali sie nowi wcale nie lepsi od poprzedników. Wreszcie wyciszyłem ściany Mata Accorub isola.com.pl/izolacja-scian-accorub-isola-polska-akustyka/
    • tywinlannister Re: Izolacja akustyczna 30.04.20, 21:03
      Najlepsze rozwiązanie to dołożenie tam nieco masy - można np. domurować ściankę z cegły klinkierowej, można też dokleić płytkę klinkierową. Wygłusza to świetnie, tak więc moim zdaniem jest to optymalne rozwiązanie. Tutaj mogę polecić płytki producenta Terca - bardzo wysokiej jakości, równe, foremne i łatwe do przyklejenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka