Dodaj do ulubionych

jaka alternatywa dla szaf a la "KOMANDOR"

IP: 193.111.166.* 26.02.04, 10:50
po nieważ nie znosze szaf, a takich a la "komandor" w szczególności
chciałabym zapytac was o rady... w sypialni wydzielilismy wneke: 80x250 (wys
mieszkania 260), która chcielismy przeznaczyć na cos w rodzaju garderoby -
tzn maksymalnie wykorzystac te przestrzeń, tak, by nie musieć juz więcej szaf
w domu stawiać)..
komandorów i inych nie znoszę - są brzydkie i strasza w prawie każdym domu
(nie obrażajcie się posiadacze, mnie sie po prostu nie podobaja...)
czy ktos ma moze jakis pomysł jak to rozwiązać
dodam, że koszty tez nas trzymaja na ziemi :)))
Obserwuj wątek
    • Gość: bulba Re: jaka alternatywa dla szaf a la "KOMANDOR" IP: *.agh.edu.pl 26.02.04, 19:19
      Oczywiscie mozesz wstawic szafe gdanska, sa piekne ale to marnotrawstwo
      przestrzeni. Proponuje szafe wnekowa ale z drzwiami normalnie otwieranymi, ale
      to tez wymaga przestrzeni przed szafa. W typowych mieszkaniach takie drzwi od
      szafy beda kolidowac z drzwiami wejsciowymi lub do jakiegos pomieszczenia.
      Proponuje jednak zwyklego "Komandora" ale mechanizmy zaslonic sufitem
      podwieszanym od gory a jakas listwa od dolu. A materialuw na drzwi jest cala
      masa i zawsze cos mozna wybrac. Mozna rowniez zdecydowac sie na rozwiazanie
      mieszane: dol z drzwiami suwanymi a gora ze zwyklymi. Na gore rzadko sie
      zaglada wiec to bedzie malo przeszkadzalo, Jesli gorne drzwi szafy w calosci
      beda nad drzwiami np. wejsciowymi to wtedy wogole to nie bedzie przeszkadzalo.
        • busstop Re: jaka alternatywa dla szaf a la "KOMANDOR" 27.02.04, 08:14
          można wykorzystać drzwiczki ażurowe sprzedawae np. w marketach budowlanych np
          prod. przez classen'a

widziałem kilka szaf wnękowych wykonanych z takich drzwiczek. rewelacja!
          niektórzy malują bezbarwnym lakierem, niektórzy wczesniej bejcują. są szczelne
          i takie, które przewietrzają.

możliwości jest wiele. tylko do tego zwykle potrzeba jeszcze dobrego stolarza.
        • Gość: bulba Re: jaka alternatywa dla szaf a la "KOMANDOR" IP: *.if.uj.edu.pl 27.02.04, 10:29
          Tu nie bylo zlosliwosci tylko patrzenie z punktu widzenia posiadacza malego
          mieszkania (31 metrow), gdzie wykorzystanie przestrzeni jest wazniejsze od
          estetyki. Zapomnnialem napisac ze widzialem takze system drzwi harmonijkowych.
          Laczy on zalety drzwi suwanych i rozwieranych ale jak dla mnie to rozwiazanie
          jest ohydne i wole juz zwyklego Komandora. O przedpokojach jest w nowym numerze
          gazetki M jak mieszkanie, ale jeszcze nie czytalem.
          • Gość: marta Re: jaka alternatywa dla szaf a la "KOMANDOR" IP: 193.111.166.* 27.02.04, 16:55
            spokojnie, bulba - wiem, że nie chciałes mnie urazić - serio mysle, że może
            zestawwienie tych okropnych drzwi suwanych cos mi da....
            co do drzwi harmonijkowych, to myślę, że należą juz one do przeszłości (na
            szczęście!) wraz z butami na koturnach, muzyka disco polo oraz pokrowcami na
            telefony komórkowe

dodam jeszcze, że ta wnęka bedzie w sypialni - nie w przepokoju - mam duzy
            ładny przepokój (9 m2, pwawie kwadrat) i nie zamierzam go zagracać szafami;)
            może to głupie, ale chce, żeby to była wizytówka mieszkania i dlatego rezygnuje
            z szafy na rzecz malutkiego regaliku na książki i wieszaka stojacego

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka