Dodaj do ulubionych

dom poniemiecki kupno i remont

12.09.10, 22:51
Witajcie. Wymyśliłam sobie, że kupimy dom poniemiecki taki do zamieszkania i remontu, a nasze mieszkanie sprzedamy dobierzemy troszkę kredytu i będziemy bardzo szczęśliwi, ale jak to zrobić aby było ok i nie wpaść w pułapki? Może coś doradzicie, bo nie znam się na tym. Na dzień dzisiejszy znalazłam dom cena ok 200 tys. według mnie należałoby zrobić dach i w środku ściany - gładzie, podłogi panele kuchnie i łazienkę (płytki armatura) i wyliczyłam sobie że wydam na to ok 50 tyś, czy mi tyle starczy? POzdrawiam Ulka
Obserwuj wątek
    • Gość: cromwell Re: dom poniemiecki kupno i remont IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 13.09.10, 19:30
      droga izabelo z turbodoladowaniem
      kost wyremontowania takiego domu/po lebkach/
      waha sie w granicach 200-300 tysiakow
      twoje biedne 50 to kropla w morzu
      wystarczajaca zeby cie utopic

pzdr.
      • Gość: ewa Re: dom poniemiecki kupno i remont IP: 94.75.121.* 13.09.10, 19:41
        jak duzy jest dom? generalny remont, a taki pewnie bedzie potrzebny, to ok 1.5-2tys/m2! Dom ma chyba wiecej niz 25m2? 50 tys to bedzie malo nawet wymiane mediow.
    • Gość: maciekq Re: dom poniemiecki kupno i remont IP: 85.19.195.* 19.09.10, 21:54
      Ja moge Ci napisac dokladnie, bo przechodzilem nie tak dawno przez takie cos. Kupilem szeregowy dom poniemiecki do remontu (powierzchnia 110m wraz z piwnica i strychem, wiec dosyc waski, ale z kilkoma kondygnacjami). Remont byl kapitalny - gorszy wlasciwie od budowy nowego, bo wymienilem oprocz samych murow i stropow doslownie wszystko, nawet schody (kucie posadzki pod nowa kanalize to byl poczatek robot). W kazdym razie za dom zaplacilem 185tys (przed podwyzkami w 2006 r - taka juz cena byla, ze wzgledu na dobra lokalizacje i dzialke), na remont wydalem 240tys, (licze calosc, czyli urzedy, materialy, robocizna dla ekip) a jeszcze mi zostal do wyposazenia salon (meble i sprzet rtv). Bylo troche meczarni (przez rok w ogole nie dalo sie tam mieszkac, a pozniej przez kolejny w warunkach jak to na budowie), ale ogolnie nie zaluje wyboru, pewnie tez przez to, ze dom polozony jest w bardzo dobrym miejscu, nie wiem tylko czy by chcialo mi sie drugi raz przez to wszystko przechodzic, ale to zalezy ile kto w sobie ma energii i pieniedzy przede wszystkim :)

pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka