Dodaj do ulubionych

3 sposoby wykończenia drewnianej podłogi

21.12.10, 13:55
Czy ktoś zna taki sposób impregnacji drewna, który spełnia wymagania przeciwpożarowe? Wiem, że istnieją lakiery ppoż, ale czy są tego typu oleje?

Pzdr.
m
Obserwuj wątek
  • cyklina-klimkiewicz 3 sposoby wykończenia drewnianej podłogi 25.12.10, 00:34
   Jest olej Bona Carl`s 80. Ale do Polski go nie sprowadzają. Trzeba go zamawiać indywidualnie w Szwecji, lub gdziekolwiek indziej. jego temperatura zapłonu to ponad 240 stopni, jest uważany za nie palny, nawet nie trzeba szmat nasączonych olejem Bona Carl`s 80 specjalnie traktować. Ma trochę dłuższy czas schnięcia niż Carl`s 90. no i ma inna bazę. pielęgnacja tymi samymi środkami co Car`s 90 czy Carl`s 45. B.Klimkiewicz.
  • graiyetea 3 sposoby wykończenia drewnianej podłogi 28.12.10, 15:13
   Mi zdecydowanie najbardziej podobają się parkiety olejowane. Mają one swój niezwykły matowy lub lekko jedwabny urok. Olej doskonale wyciąga rysunek słojów. Ja mam u siebie parkiet olejowany olejem do drewna Syntilor i jestem niesamowicie zadowolona.
   • cyklina-klimkiewicz Re: 3 sposoby wykończenia drewnianej podłogi 29.12.10, 06:01
    Ale ta instrukcja to nie jest nadmiernie szczegółowa,żeby nie powiedzieć lakoniczna. Jak na market to nie ma też mowa o opakowaniu 1 litr,specjalnie atrakcyjnej ceny, o opisie konserwacji i renowacji podłogi olejowanej tym produktem też nic dobrego powiedzieć się nie da. Bo tego w opisie brak. Jednym słowem widziały gały co brały. B.Klimkiewicz.
    • cyklina-klimkiewicz Re: 3 sposoby wykończenia drewnianej podłogi 17.06.12, 09:27
     W muzeach jest więcej parkietów niż Paneli z Barlinka. Te zabezpieczam Bona Prime Amberseal dla nadania koloru starych podłóg i 3x Bona Traffic matt, bo podłoga musi wytrzymać tysiące zwiedzających, a następnie dać się odnowić , po paru latach,bez cyklinowania z użyciem technologii Bona (Bona Prep+ 1-2 nowe warstwy Bona Traffic Anti Slip. Po renowacji, znów kilka lat wytrzyma, a to nie droga metoda dająca rewelacyjny efekt. W kościołach też się sprawdza.B.Klimkiewicz.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka