Dodaj do ulubionych

lakierowanie powierzchni olejowanej

27.02.11, 23:15
znalazłam w sprzedaży ładne, drewniane, OLEJOWANE krzesło. Chciałabym przemalować je na inny kolor tak, żeby było widać że to lite drewno. Myślałam o lakierobejcy bo takim czymś mam już pomalowany blat w kuchni i kolor byłby ten sam. Zastanawiam się jednak, czy lakierobejca chwyci się olejowanego drewna. Jeśli nie, to czym ewentualnie go potraktować? Krzesło jest z ikei...
Obserwuj wątek
  • fila22 Re: lakierowanie powierzchni olejowanej 27.02.11, 23:27
   I oczywiście zrobiłam błąd bo na stronie podejrzałam nie ten produkt, który oglądałam w sklepie. Krzesło, które wybrałam jest pomalowane LAKIEREM AKRYLOWYM BEZBARWNYM. Pytam, bo spotkałam się z opinią, że niczym się go nie da przemalować chyba, że chciałabym pokryć go farbą co faktycznie powoduje całkowite zamalowanie drewna... A może osoba, która zakupiła krzesło, miała wersję olejowaną a lakier akrylowy da się potraktować lakierobejcą?
    • cyklina-klimkiewicz Re: lakierowanie powierzchni olejowanej 01.03.11, 09:41
     Niestety , brak ci wiedzy o produktach i technologiach stosowanych na rynku polskim i nie tylko. Od 2-3 lat dostępna w Polsce , w tym w Warszawie, jest technologia stosowania warstwy oleju jako podkładowej , przy lakierowaniu podłóg drewnianych i parkietów. Stosowana jest by uzyskać ciemniejszy kolor podłogi. Na warstwę oleju nakładane są minimum 2 warstwy lakieru nawierzchniowego. Technologię promuje od kilku lat firma Loba. Co do lakierowania na kolor krzesła pokrytego lakierem akrylowym, to tez nie widzę problemów. Można użyć do tego celu farb do renowacji akrylowych w aerozolu, dostępne w marketach budowlanych. Stosować należy zgodnie z instrukcją. Najlepszym wyjściem jest naturalnie zakup krzesła nie lakierowanego i wykończenie we własnym zakresie, zgodnie z upodobaniem. Należy zauważyć , że barwienie najlepiej wyjdzie gdy jest robione na surowym drewnie, bo nie ma problemów z wycieraniem się barwnika. Wszystkie technologie tak zostały opracowane, ale jak dobrze zmatujesz i odtłuścisz to krzesło, to farbą do renowacji, też da radę taką pracę wykonać. Farby akrylowe, nie stwarzają przy renowacjach problemów, trzeba tylko używać tego samego rodzaju produktów. b.Klimkiewicz.
     • fila22 Re: lakierowanie powierzchni olejowanej 03.03.11, 10:14
      Bardzo dziękuję za wszystkie informacje :)
      Jak nie znajdę niczego innego to będę miała trochę zabawy, ale jak tylko ta zabawa będzie miała poprawny finał (a światełko w tunelu już zapaliliście) to mogę się pobawić ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka