Dodaj do ulubionych

__Gipsowy kamień dekoracyjny na pomalowane ściany?

07.03.11, 07:57
Witam! Jak w temacie - mam świeżo pomalowane ściany farbami Duluxa i Dekorala. W kilku miejscach chcę przykleić kamień gipsowy (płytki 13*50cm) - pomysł z płytkami narodził się nagle i nie był planowany. Mam w związku z tym pytanie - czy trzeba jakoś szczególnie przygotować podłoże, czy płytki będą się trzymać bez problemu na farbie (będę kleił na zwykłą gładź gipsową Cekola C-45)???
Obserwuj wątek
    • jarecki_2 Re: __Gipsowy kamień dekoracyjny na pomalowane śc 07.03.11, 20:18
      Cekol 45 nie nadaje się do przyklejenia takich płytek, klej gipsowy będzie zdecydowanie lepszy, również cekol, i mocniejszy, chociaż ja zapewne kleił bym to na klej do płytek, biały elastyczny. Na pewno trzeba zerwać farbę i podłoże zagruntować. Moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy na eksperymenty, utrzyma się czy nie, zeskrob farbę i po kłopocie. Jak Ci szkoda ściany i chcesz uniknąć malowania ponownego ściany, moim zdaniem nie do uniknięcia, to odrysuj sobie płytki które chcesz przykleić na ścianie, odetnij nożem farbę spod płytek, tam gdzie mają być przyklejone, zerwij farbę i w to miejsce przyklej płytki, o gruntowaniu wspomniałem.
    • Gość: szperacz Re: __Gipsowy kamień dekoracyjny na pomalowane śc IP: *.gsl.net.pl 08.07.14, 11:26
      Potwierdzę jak poprzednicy iż najpewniej będzie miejsce układania płytek gipsowych zdrapać do powierzchni beton. Gdy są płyty gipsowe, gładź to trzeba powierzchnię doprowadzić aby była szorstka bo to poprawia przyczepność do podłoża. trzeba zagruntować powierzchnię aby nie była sypka a tym samym wyrównać chłonność podłoża, aby woda nie uciekała z zaprawy do ściany. Pozwala to zachować czas schnięcia kleju w czasie na ile jest to chemicznie przewidziane aby mocno trzymało. Sprawdziłem ten sposób postępowania i stąd piszę płytki jakich spróbowałem to ASTON i pewnie każde wymagają tego samego.
      esmarket.pl/produkt/Wnetrze-pl,Kamienie-dekoracyjne-pl,Plytki-gipsowe-pl/romapgray-aston-plytki-gipsowe-roma-szare-aston/14776
      • elca89 Re: __Gipsowy kamień dekoracyjny na pomalowane śc 02.08.15, 21:13
        Jestem świeżo po zakupie cegiełek ze sklepu www.interdek.pl

Zamawiałam płytki dekoracyjne z dostawą firmą kurierską i z całego serca polecam.

Przesyłka znakomicie zabezpieczona, folia stretch, taśmy firmowe, naklejki uwaga szkło. Na 30m2 tylko parę cegiełek było popękanych! Dosłownie z pięć sztuk a to przy wysyłkach kurierskich drobiazg. Jak zamawiałam ceramikę to więcej płytek ceramicznych było popękanych niż gipsowych z interdek.

Jakość cegieł w cale nie odbiega od tych w supermarketach które są po 80 zł / m2 ! Faktura płytek bardzo ładna, nigdzie nie widziałam takich wzorów. Zdecydowanie ładniejsze niż gdziekolwiek indziej.

Panowie udzielają świetnych porad jak położyć cegłę! Nie naciągają na drogie preparaty! Widać że mają ogromne doświadczenie w branży i można w każdej chwili do nich zadzwonić i wypytać o wszystko. To co wydawało mi się trudne i skomplikowane czyli kładzenie płytek, miły Pan wytłumaczył mi to tak że sama wszystko położyłam zaoszczędzając ponad tysiąc złotych.

Gorąco polecam INTERDEK.pl , i gorąco pozdrawiam Pana który mi we wszystkim pomógł.

Jak kupować płytki dekoracyjne to tylko tam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka