Dodaj do ulubionych

Skuteczne wyciszenie sufitu - co rekomendujecie?

14.03.11, 16:07
Witam, mieszkam w bloku z cegły z lat 50, sufit jest z płyt DZ na belkach, wysokosc 270cm. Problemem jest halas z gory. Sufit/mieszkanie jest b.glosne i jesli chodzi o sasiada z gory to slysze wszystko (chodzenie, rozmowy, podnoszenie kapci), przy czym jest to normalne, codzienne uzytkowanie tj. - nie imprezy. W mieszkaniu nade mna na podlodze jest parkiet. Planuje wyciszyc mieszkanie i pytanie jak zrobic to najskuteczniej. Rozwazam - podwieszany sufit z izolacja z welny mineralnej ok 10cm albo plyty korkowe. Co rekomenujecie? Moze podpowiedzie cos jeszcze? Zalezy mi na SPRAWDZONYM rozwiazaniu, zakladam ze w 100% nie wycisze, ale kazda znaczaca poprawa bedzie dla mnie ok. Odpada: wyciszenie podlogi u sasiada. Dzieki z gory!
Obserwuj wątek
    • h_ania Re: Skuteczne wyciszenie sufitu - co rekomendujec 14.03.11, 16:08
      znalalam watek ponizej, dzieki, ale moze podpowiecie cos jeszcze?

h_ania napisała:

> Witam, mieszkam w bloku z cegły z lat 50, sufit jest z płyt DZ na belkach, wyso
      > kosc 270cm. Problemem jest halas z gory. Sufit/mieszkanie jest b.glosne i jesli
      > chodzi o sasiada z gory to slysze wszystko (chodzenie, rozmowy, podnoszenie ka
      > pci), przy czym jest to normalne, codzienne uzytkowanie tj. - nie imprezy. W mi
      > eszkaniu nade mna na podlodze jest parkiet. Planuje wyciszyc mieszkanie i pytan
      > ie jak zrobic to najskuteczniej. Rozwazam - podwieszany sufit z izolacja z weln
      > y mineralnej ok 10cm albo plyty korkowe. Co rekomenujecie? Moze podpowiedzie co
      > s jeszcze? Zalezy mi na SPRAWDZONYM rozwiazaniu, zakladam ze w 100% nie wycisze
      > , ale kazda znaczaca poprawa bedzie dla mnie ok. Odpada: wyciszenie podlogi u s
      > asiada. Dzieki z gory!
      • wojtek651 Re: Skuteczne wyciszenie sufitu - co rekomendujec 14.03.11, 16:24
        Odgłosów chodzenia,stukania nie wyciszysz bo są przenoszone przez konstrukcję budynku. Częściowo możesz wyciszyć odgłosy "przestrzenne"typu telewizja czy rozmowy. Ja bym dał wełnę AKU i sufit podwieszany.UWAGA Profile przyścienne koniecznie na taśmie wygłuszającej.KONIECZNIE
        • h_ania Re: Skuteczne wyciszenie sufitu - co rekomendujec 14.03.11, 16:28
          tak, o tasmie juz wiem dzieki. Czyli wg Ciebie welna + sufit nie dadza zupelnie nic jesli chodzi o chodzenie itp?

wojtek651 napisał:

> Odgłosów chodzenia,stukania nie wyciszysz bo są przenoszone przez konstrukcję b
          > udynku. Częściowo możesz wyciszyć odgłosy "przestrzenne"typu telewizja czy rozm
          > owy. Ja bym dał wełnę AKU i sufit podwieszany.UWAGA Profile przyścienne koniecz
          > nie na taśmie wygłuszającej.KONIECZNIE

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka