Dodaj do ulubionych

domek bliźniak- za stan surowy tylko 80 tys.?

29.03.11, 19:23
buduje prosty domek bliźniak typu kostka- czy dobrze szacuje koszty SSO?
witam.

jestem na etapie projektu, wyboru technologii i kosztow, a wiec szczegoly:

dom w zabudowie bliźniaczej typu kostka.
wymiary zewnetrzne 9 x 8m . piwnica, parter pietro. dach plaski.

podaje szacunkowe ceny wraz z robocizną.

( zaznaczam ze nie sa to koszty szczegolowo liczone, ale wzięte na podstawie lektury tego i innych forów budowlanych.
ekipa jakiej bede szukala to nie żadna firma developerska tylko ekipa murarzy i zbrojarzy z polecenia).

-wykop 1,5 tys.pln
-fundament z bloczkow + 96 m2 scian piwnicy.razem z podlogą w piwnicy: 25 tys.
-strop 1. 56m2 lany żelbet. 10tys.
-sciany parteru z pustaków- 8,tys
-strop 2 - j.w 10 tys.
-sciany piętra 8 tys.
-stropodach płaski lany żelbet plus okrycie dachu papa itd 20tys.
-dwie pary schodów-5 tys.

taras planuje w zasadzie tylko jeden, poza obrysem domu lekki drewniany na stalowych podporach wiec tu nie wliczam.

razem SSO wynosi z tego szacunku 87,5 tys.

czy coś źle kombinuje czy po prostu jest to w miare tani projekt?

a moze coś przeszacowałam?

bo jak czytam niektorych kosztorysy to włos się jeży na glowie...

dziękuje za opinie !

Janka
Obserwuj wątek
    • Gość: architect Re: domek bliźniak- za stan surowy tylko 80 tys.? IP: *.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl 29.03.11, 19:57
      witam
      ja budowałem swój dom parterowy z poddaszem uzytkowym, prosta bryła, dach dwuspadowy kryty dachówką wg własnego projektu. Stan surowy otwarty kosztował ca 75000zł w tym robocizna murarzy i dekarzy 23000zł, dach kryty dachówka cementową, z dwoma oknami połaciowymi i jednym kominem systemowym schiedel, powierzchnia zabudowy 8,6x9,6m
      Myśle że w twoim przypadku 80000 to trochę mało na piwnice, 2 schodów itd., szacowałbym raczej 120000
      • Gość: janka.1 Re: domek bliźniak- za stan surowy tylko 80 tys.? IP: 79.97.253.* 29.03.11, 20:13
        no fakt, nie policzylam komina. bedzie jeden ciąg kominowy- z pieca w piwnicy w gore, na parterze podlacze tam kominek w salonie.

ewentualnie być może schody samonośne piwnica-parter, parter - pietro. jesli samonosne wyjdzie taniej. do piwnicy moga byc metalowe, a na pietro drewniane - do obicia wykladziną,

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka