Dodaj do ulubionych

Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe?

04.05.11, 09:48
Witam użytkowników forum i liczę na pomoc.
Zdecydowaliśmy się na budowę nowego domu, chcemy oszacować koszty wykończenia i utknęliśmy przy podłogach.

Mam w związku z tym pytanie do właścicieli psów - jaki rodzaj podłogi sprawdził się najlepiej? Mamy 40 kg psa i w obecnym domu położyliśmy deskę podłogową Barlinka i Baltic Wood. Abstrahując od kiepskich opinii o jakości polskich desek ten typ podłogi kompletnie się nie sprawdził, szczególnie w pokoju dziennym, najbardziej narażonym na niszczycielską działalność psich łap.

Co w takim razie położyć w nowym domu żeby było w miarę ok: jakieś najtańsze panele laminowane, droższe panele, parkiet, deskę olejowaną? Nie chcemy wydać majątku na podłogi, które po pół roku będą w opłakanym stanie? Część podłogi będzie z gresów, ale nie chcemy mieć całego pokoju w kaflach.
Dzięki za Wasze opinie.
Obserwuj wątek
  • graiyetea Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 04.05.11, 09:55
   Ważne jest by wybrać twardy gatunek drewna, ale jeszcze ważniejsze jest by lakier parkietowy był dostosowany do potrzeb. Warto jest więc zainwestować w lakier którego używa się np. do wykańczania sal gimnastycznych czy innych parkietów przemysłowych. Dobrze by było by lakier był dwukomponentowy.
    • cyklina-klimkiewicz Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 08.05.11, 23:07
     Nie każdy egzotyk jest twardszy. Prawda jest,że mozaika przemysłowa jest wyjątkowo odporna, i przy tym nie bardzo droga.Skoro w dyskotekach i różnych lokalach komercyjnych o najwyższym stopniu obciążenia się sprawdza, wytrzymuje tance w szpilkach setek kobiet dziennie, to co może takiej podłodze zrobić 40 kilowy piesek? Byle tylko z podłogi nie jadł i miał swoje posłanie . Olej do takiej podłogi nadaje się znakomicie, bo tym są zabezpieczane one najczęściej. Ale sprzątania tak czy siak podłoga wymaga. Jak mozaiki przemysłowej wózki widłowe ( takie 2,5-3 tony) nie zniszczą to chyba pies też nie da rady. Dąb czy jesion z krajowych gatunków jest odpowiedni i ma umiarkowaną cenę, oczywiście też jest modny. B.Klimkiewicz.
    • leda16 Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 04.03.13, 22:59
     joagraba napisała:

     Bardzo mi zależy na opiniach właściciel
     > i psów :).


     Mamy 10-cio kilowca fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/158904,2,57,477861.html i stary, dębowy parkiet. W jednym pokoju gdzie parkiet jest jesionowy widać rysy psich pazurów, ale raczej na lakierze z lat 80-tych niż na klepce. Dąb jest bez uszkodzeń. Też myślę, że dąb jest najlepszy a i od twardości lakieru dużo zależy. W zasadzie większym zagrożeniem niż pies dla parkietów jest dziecko. Nasz mały podczas nauki chodzenia zdarł lakier do gołej klepki :). Remont robiłam jak miał 5 lat. Lakier trzyma się do dzisiaj. W wykańczanym domu też będziemy mieli dąb a lakier wg polecenia Kolegi "Cykliny"
  • Gość: poziom Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.11, 20:03
   Pies psu nierówny tak jak i podłoga podłodze....
   To tak filozoficznie na początek.
   1. Jeśli to nie daj Boże wyżeł "blokowy" trzymany w bloku to nic się nie da zrobić - tylko ceramika
   2. Jeśli to "coś" spokojniejszego (a po wadze sądzę, że tak) to posadzka przemysłowa, olejowana jest ok. Idealnie z jakieś twardego drewna. Ja mam z jatoby i jest pancerna.
   3. Jak wybiegany i spokojny to wszystko jedno co położysz.
   • joagraba Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 30.05.11, 20:30
    Ano, wszystko to prawda. Psina to owczarek niemiecki, teraz już spokojny choć ma w życiu dwie rzeczy, które wprawiają ją w ruch - koty sąsiadów oraz silniki małolitrażowe. Mam nadzieję, że żywiołowy szczeniak i młody psiak był znacznie większym utrapieniem dla podłóg niż będzie teraz dorosły psiak.
    • Gość: poziom Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? IP: *.adsl.inetia.pl 30.05.11, 21:01
     No to wszystko w Twoich rękach.

     Z ON można zrobić prawie wszystko. Rower, rolki czy któraś w fikuśnie, "ze skandynawska" nazywających się dyscyplin sportu (polegających na przemieszczaniu się z czworonogiem, -ami), albo każda inna forma ruchu.

     A młody, znudzony ON zamknięty w mieszkaniu to kataklizm (prawie jak wyżeł). Wiem, bo miałem. Wyżarła mi nawet mozaikę parkietową.

     Jak się dorośnie lub wysterylizujesz to i persa po podłogę możesz rzucić.
  • szwedka_83 Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 31.05.11, 20:07
   Proponuję zakup deski dębowej drewnianej. dąb jest bardzo trwałym drewnem, z powodzeniem stosowanym i bardzo chwalony. Sama coś o tym wiem, bo przy generalnym remoncie mieszkania moich rodziców wymieniliśmy parkiet właśnie na deskę litą dębową, dokładnie taką: www.parkietline.pl/deski_debowe.html/decowood/caffe-latte-rustical :D
   Jeśli chodzi o jej pielęgnację, to zaglądnij na strone www.decowood.pl/technologia.html tam wszystko dokładnie zostało opisane, polecam, bo to przydatne wiadomości, szczególnie jak jest sie posiadaczem psa. U moich rodziców podłoga sprawdziła się, nie widać zarysowań od pazurów po psie, ani po kocie. Polecam
   • cyklina-klimkiewicz Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 20.07.12, 10:03
    Dla takiego psa , by się nie męczył i nie stresował potrzebny jest pokój co najmniej z 50 m2, do tego i dla ciebie w tym pokoju, też przydałoby się trochę, wychodzi z tego,że musisz mieć ponad 70 m2.I pies i człowiek musi mieć warunki, reszta domowników, jeżeli są , też. Pies musi być w ruchu, więc to nie w mieszkaniu jest jego problem, a w zorganizowaniu spacerów, by biegał. Takie duże zwierzę w ciasnym pomieszczeniu się męczy. Raczej bym nie rozmyślał jak masz się przeprowadzić do psiej budy, tylko by i ty i pies miał warunki do normalnego życia. Bo nie musisz zwierzątka dręczyć zamykając go w chałupie. Psu też się należy i buda i miska i spacer, po prostu miejsce na ziemi. Każdy rodzaj podłogi jest odpowiedni, ale to jaka jest podłoga, jak zabezpieczona, do jakiego obciążenia użytkowego ma być dostosowana , zależy od indywidualnego wyboru. Musi też być ładna, łatwa w konserwacji, ekologiczna, nie trująca dla ludzi i zwierząt. To jest oczywiście możliwe, i nie koniecznie to kafle. Drewniane podłogi są w domach, kilkanaście wieków. Cywilizacja człowieka to nie tylko polepa gliniana. B.Klimkiewicz.
  • Gość: ewa Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? IP: *.dynamic.chello.pl 04.03.13, 21:18
   Trafiłam tutaj bo mam podobny problem. Domem mojego psa jest mój dom. Na długim futrze wnoszą się regularnie kilogramy piasku i ten piasek najbardziej niszczy lakier na moim parkiecie. Co zrobić? Panele odpadają gdyż nie zamierzam słuchać stukotu 35 kilogramowych pazurów w środku nocy. Deski barlineckie są zbyt miękkie na takie tortury. Musi więc pozostać mój stary parkiet, ale trzeba przywrócić mu jego świetność. Jak to zrobić? Olej czy lakier? Jeśli lakier, to czy istnieje taki, który będzie odporny na ciągłe działanie piasku, szczotek, mopów i odkurzacza? A jak takie warunki zniesie olej? I jaki olej ewentualnie wybrać?
  • Gość: greta_24 Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? IP: *.centertel.pl 10.03.13, 19:20
   Patrząc po dacie postu, dawno autor sobie tą podłogę położył :) Najprościej było zapytać w sklepie z podłogami, jak my teraz szukamy paneli to mówimy że mamy kota ale cudów się nie spodziewamy, bo wiadomo że kot ma swoje prawa.Znajomi mają małego psa - jak to w bloku i mają panele Vox -jedne z tańszych ale dobre z tego co widzę bo nic się z nimi nie dzieje.
   • cyklina-klimkiewicz Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 12.03.13, 08:32
    Z drewnem nie ma zadnych kłopotów. Mogą być tylko z takimi erzacami podłogi jak panele. W niekórych drewno robili w drukarni, a papier wzsystko może wytrzymać , ale nie zawsze i niezbyt długo. Podłogi drewniane i parkiety olejowane wytrzymują po 45 tysięcy ludzi dziennie każdego dnia przez 12 lat więc taki piesek to żadne przeżycie dla parkietów. B.Klimkiewicz.
      • cyklina-klimkiewicz Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 20.03.13, 08:00
       Dlaczego miałoby być inaczej skoro takie podłogi są z założenia użytkowane w lokalach produkcyjnych gdzie jeżdżapo nich wózki widłowe, oraz w dyskotekach, które odwiedzają kilkaset osób dziennie? To są podłogi do deptania i tańczenia, do patrzenia też boładne. Na lotniskach w halach obsługi pasażerów, są użytkowane każego dnia przez ponad 50 000 osób. Jakoś olej się trzyma a stan techniczny jest na najwyższym poziomie. O marketach i galeriach handlowych, sklepach, biurach i mieszkaniach nie wspominając. To eleganckie, tanie eksluzyewne nowoczesne wykończenie budynków. Do tego ekstremalnie odporne na bardzo duży ruch. To podłogi używane na całym świecie, więc nic dziwnego, że i w Polsce się sprawzdają. B.Klimkiewicz.
  • cyklina-klimkiewicz Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 12.03.13, 16:36
   A dlaczego parkiet dębowy 70x250x16 ma byc niegodny by po nim chpdził i właściciel i jego pies? Czy dyswalifikuje go cena w Castoramie 55zł94drosze brutto za metr? Czy też nie jest godny parkiet 16x70x500 jesion rustic bo kosztuje 79 zł 98 groszy za metr kwadratowy? może Parat DOS z Dabex 500x70x16 dąbjest zły że wyceniła go Castorama na 83 złote11 groszy za metr? Dlaczego są niegodne by i człowiek i pies po nich chodził, nie rozumiem? W Castoramie i kilka lakierów Bona też można kupić, tak jak i kleje np Uzin. Dlaczego jak cena konkurencyjna to ma być niedobrze? Tych dobrych i nie drogich produktów jest jeszce dużo. Co w tym złego? Że polskie? B.Klimkiewicz.
    • cyklina-klimkiewicz Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 13.03.13, 09:04
     Nie jest to związane z żadną ideologią. Ogólnie kupuję w hurtowni u autoryzowanego sprzedawcy. Ale, z zakupami jest tak ,że w hurtowniach rozumieją potrzeby rzemieślników. Do naprawy potrzebuję różnych materiałów. Mam bardzo duże trudności by w hurtowni kupić potrzebne do napraw drewno,deski,parkiet , mozaikę, bo sprzedają tylko swoim, to kupuję w marketach. W Castorami stosują ceny brutto . Roboty oglądam i wyceniam. Nie rozumiem tylko dlaczego cena za parkiet w Castoramie do której dostarcza go Dąbex i inni budzi tyle emocji. Kupuję co jest i co potrzebne. Chętnie posłucham dlaczego kupowanie w marketach jest złe. Kupuję wszędzie gdzie się tylko da. Jak w Polsce jakiś produkt Bona nie był dostępny to klientom wskazywałem miejsca zakupu w Czechach, Niemczech,Austrii czy tam gdzie można było aktualnie kupić te renomowane wyroby. W Bonie trochę się zmieniło, bardziej się na rynek nastawia. Mają być niebawem nowe rewelacyjne produkty. Od połowy roku dostępny Bona Traffic HD i Bona Wave, dostępne są i HS-Wax i Carl`s Oil Wax, dostępny jest i Prep oraz wszystkie produkty Bona z Katalogu Bona System na 2013 rok. Wszystkie produkty Bona sprzedaję z robotą. Wszystkie z gwarancją. Na Bona Traffic HD w systemie DIN 18356+1 udzilam 10 lat gwarancji a na Bona Oil 90 5 lat gwarancji. To są bardzo wysokiej jakości i nadzyczajnej trwałości produkty. Moje doświadczenie zawodowe pokazuje,że to normalne dla tych produktów. Można i według DIN tylko trzeba się liczyć z renowacją po 4-6 latach. Bona ma atesty DIBt dla wszystkiego czego używam, więc nie odbiram ludziom zdrowia i życia. Bona ma system informacji o produktach wzorowy, bez bełkotu wicie rozumicie. Takiej informacji jak amerykańskie i niemieckie serwisy Bona nikt nie ma. Zbliża się tylko Uzin, reszta nie widzi potrzeby. B.Klimkiewicz.
  • Gość: właścicielka psa Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? IP: 212.160.172.* 20.03.13, 09:03
   Mamy sunię jeszcze większą Tosę i parkiet z jesionu, lakierowany. Nic mu nie jest, parkiet ma już 3 lata a pies jest u nas już rok i oczywiście jako pełnoprawny domownik przebywa, bawi się, leży i chodzi po salonie, w którym jest parkiet. Nie widzę zmian na powierzchni. Poza tym jesion ma piękne kolory od jasnej słomki po brąz, pięknie się prezentuje. Mamy również schody obłożone tym samym drewnem, po schodach psu chodzić nie wolno (ze względu na stawy) i nie ma różnicy w powierzchni drewna na schodach i w salonie na podłodze.
   • cyklina-klimkiewicz Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 20.03.13, 19:27
    A co miało by być 3 letniej podłodze. Normalnie lakierowana podłoga lakierem podkłądowym Bona Prime Classic i 3x nawierzchniowym Bona Traffic wytrzymuje 10 lat do renowacji. Po niej dodatkowo z 5 lat. Co to 3 lata dla parkietu lakierowanego markowym lakierem? Tylko akrylowy się na mocno oobciążone parkiety przeciera. Do podłóg obciążonych ruchem komercyjnym należy stosować markowe lakiery bo mają technologię renowacji, która jest prosta i skuteczna i zawzse efektywna. Jak podłogę sprzątasz a nie liczysz na krasnoludki, to korzystasz wiele lat a po odświerzaniu podłoga jak nowa. B.Klimkiewicz.
    • Gość: wła Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? IP: 212.160.172.* 21.03.13, 08:54
     Nie wiem czy Pan czyta posty i zadawane w nich pytania, czy tylko wrzuca swoje przemyślenia na temat wykończeń parkietu?
     Pytanie dotyczyło psa i podłogi, zamiast wynurzeń o lakierze lepiej przekazałby Pan radę na temat doboru drewna na parkiet, który ma wytrzymać pazury dużego psa i ładnie wyglądać. A Pan reklamuje lakiery i sugeruje że należy sprzątać, też mi odkrycie ! Jeszcze przy psie w domu !
     • cyklina-klimkiewicz Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 21.03.13, 09:56
      Czytam. Czy Pan rozumie tekst tak jak wszyscy ludzie na całym świecie? Są podłogi z różnych gatunków drewna, które są zaprojektowane do takiego bardzo dużego obciążenia użytkowego. Jeżeli porównać obciążenie podłogi przez 1 psa i domowników kilku, kota, kotkę ,świnkę morską 3-4 sztuki, rybki, królika, gości domowników i ich 4 dzieci to to jest żadne obciążenie w porównaniu z marketem, jednoskę wojskową, halą odpraw podróżnych na lotnisku. Tak sprawdzają się dębowe i merbau i jatoba i padouk. Parkiet przemysowy znosi codzienny ruch wózków widłowych 3 tonowych + 2 tony na tym podnośniku. Co to za obciążenie w porównaniu do miliona dwustu tysięcy pasażerów miesięcznie ? Warto zauważyć,że rok to 12 miesięcy a te podłogi wymienia się co 12 lat z okazji kapitalnych remontów. Przemysłówka ma inna płaszczyznę niż klepka czy deska która przenosi obciążenie użytkowe. Lakierowanie w domach, które robiłem wytrzymuje 10 lat. To jest moje doświadczenie nie relacja z tekstu reklamowego. Sam robiłem więc wiem. Teraz jest norma DIN 18356 która określa minimalny sposób zabezpieczenia. On też się sprawdza, tylko, że stosowanie go wymaga odnowienia warstwy lakierowej po 3-5 latach. Lakier musi być do profesjonalego użutku do dużego ruchu, tylko takie produkty dają s ie odnawiać. B.Klimkiewicz.
  • kasicasiasia Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 23.01.14, 09:35
   Pazurki mu trzeba przycinać często :P podłoga i piesek to problematyczne połączenie, ale bez tego żyć nie można i bez drugiego też :) mąż się uparł na podłogę dębową, bo u Kuhn zobaczył i mu się oczy zaświeciły, bo to szlachetne drewno czy coś tam – tyrada cała była aż się zgodziłam ale zamówiliśmy od Kuhn od razu olejowaną i nasz 30-kilowy kudłacz nie jest w stanie jej popsuć :))
  • ladnydom1234 Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 28.07.14, 15:45
   Beata zgadzam się z Tobą. Panele laminowane są naprawdę dobrym rozwiązaniem. My wybraliśmy Nakuru Wenge (www.domino.pl/podlogi/produkty/123-NAKURU-WENGE ). Jesteśmy nimi zachwyceni. Baliśmy się ciemnego koloru, ale wygląda on niesamowicie i dodatkowo panele są mega wytrzymałe –przeżyły bez żadnych uszkodzeń „małą” parapetówkę 
  • galla224 Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 06.08.14, 21:36
   z własnego doświadczenia:
   mam 2 duże psy - boksery. I tak - na podłodze mam kafle brązowo - beżowe, matowe. Chyba najbardziej praktyczne - bo po prostu prawie nie widać psich łap. Tyle, że są chropowate i cóż, żeby je porządnie domyć co 2-3 miesiące - zamawiam firmę do czyszczenia ich. Doczyszczą idealnie - bo mają profesjonalny sprzęt. Ja nawet szczotą i na kolanach nie zrobiłabym tego.
   Chyba nie ma lepszego rozwiązania.
   Drewna szkoda, panele są zbyt delikatne. Tylko kafle i to takie na jakich nie widać brudu - jesli wiesz co mam na myśli. - żeby nie latać cały czas z mopem...
   • janpan14 Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 06.08.14, 22:46
    galla224 napisała:

    > z własnego doświadczenia:
    > mam 2 duże psy - boksery. I tak - na podłodze mam kafle brązowo - beżowe, matow
    > e. Chyba najbardziej praktyczne - bo po prostu prawie nie widać psich łap. Tyle
    > , że są chropowate i cóż, żeby je porządnie domyć co 2-3 miesiące - zamawiam fi
    > rmę do czyszczenia ich. Doczyszczą idealnie - bo mają profesjonalny sprzęt. Ja
    > nawet szczotą i na kolanach nie zrobiłabym tego.
    > Chyba nie ma lepszego rozwiązania.
    > Drewna szkoda, panele są zbyt delikatne. Tylko kafle i to takie na jakich nie w
    > idać brudu - jesli wiesz co mam na myśli. - żeby nie latać cały czas z mopem...

    o czym ty piszesz na plamkę - firma?
   • janpan14 Re: Ładna podłoga i duży pies... czy to możliwe? 11.08.14, 09:33
    galla224 napisała:

    > z własnego doświadczenia:
    > mam 2 duże psy - boksery. I tak - na podłodze mam kafle brązowo - beżowe, matow
    > e. Chyba najbardziej praktyczne - bo po prostu prawie nie widać psich łap. Tyle
    > , że są chropowate i cóż, żeby je porządnie domyć co 2-3 miesiące - zamawiam fi
    > rmę do czyszczenia ich. Doczyszczą idealnie - bo mają profesjonalny sprzęt. Ja
    > nawet szczotą i na kolanach nie zrobiłabym tego.
    > Chyba nie ma lepszego rozwiązania.
    > Drewna szkoda, panele są zbyt delikatne. Tylko kafle i to takie na jakich nie w
    > idać brudu - jesli wiesz co mam na myśli. - żeby nie latać cały czas z mopem...

    Ile płacisz? taka wygoda dla psów?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka