Dodaj do ulubionych

Koszt budowy domku 25 m2?

15.05.11, 13:10
Witam,
Czy ktoś się orientuje, jaki jest koszt wybudowania (okolice Warszawy) z wykończeniem takiego małego domku 25 m? Chodzi mi o domek całoroczny, murowany. I ile czasu mnie więcej trwałaby budowa teraz właśnie, w te ciepłe miesiące? Jestem zupełnie zielona w tym temacie, więc jeśli ktoś się orientuje, to będę wdzięczna:)
Obserwuj wątek
    • mruwa9 Re: Koszt budowy domku 25 m2? 15.05.11, 13:41
      Wiesz, gdybys postawila domek drewniany, w technologii skandynawskiej, to wlasnorecznie mozna by go postawic w jeden sezon ( w miesiac moze) ,z minimalnym udzialem fachowcow. Moj maz tak zbudowal co prawda tylko 15-metrowa szopke, za to zrobil to zupelnie sam, sporadycznie potrzebowal pomocy drugiej osoby w przytrzymaniu jakiejs deski czy papy. Koszt- tylko material, a dobrze zaizolowany spokojnie moze sluzyc caly rok ( ogromna wiekszosc domow w zimnej Szwecji jest drewniana).
      • aniuta04 Re: Koszt budowy domku 25 m2? 16.05.11, 19:04
        Gość portalu: Montezuma napisał(a):

> 25m2 ??????????
        > Z kawalerki o takim metrażu uciekłem własnie na 140m2 użytkowej (domek)
        > Dom od zalania fundamentów po więźbę dachową - 2 miesiące.

Wiem, że to niewielki metraż, ale na początek to mi wystarczy no i finansowo powinnam się wyrobić...

• mruwa9 Re: Koszt budowy domku 25 m2? 17.05.11, 10:22
          Obawiam sie, ze jesli zamierzasz mieszkac w nim sama caly rok (nie ma to byc tylko domek letniskowy, na wypady sobotnio-niedzielne), to 25m2 nie zapewni ci minumum komfortu, warto rozejrzec sie za czyms nieco wiekszym. Dom drewniany to bardzo dobry kierunek, ale np. gotowca pod klucz ponizej 50m2 ciezko bedzie znalezc. Pogooglaj, zbierz oferty, poczytaj Muratora, dowiedz sie jak najwiecej, zanim podejmiesz decyzje. Nawet wlasnoreczna budowa domu szkieletowego bylöaby mozliwa, trzeba tylko miec podstawowa wiedze na temat technologii.
          • czarny-tomasz56 Re: Koszt budowy domku 25 m2? 17.05.11, 10:51
            A ja chciałem zaproponować inne rozwiązanie.
            Z tego co się orientuje to na działkach miejskich można wybudować bez zezwolenia budynek do 30m kwadratowych i nie wyższy niż 7m. Takie uwarunkowania spokojnie wystarczą do postawienia murowanego 60metrowego klocka bez żadnych papierkowych zezwoleń
            • aniuta04 Re: Koszt budowy domku 25 m2? 17.05.11, 14:12
              No właśnie o to mi chodzi, bez czekania na zezwolenia i papierkowej bieganiny, tyle że mi w Starostwie powiedziano, że to do 25 m 2, ale nic nie mówili o wysokości, więc faktycznie, ok. 50 m2 spokojnie mozna by wybudować:)
              • Gość: cromwell Re: Koszt budowy domku 25 m2? IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 12.09.11, 16:21
                aniuta04 napisała:

> No właśnie o to mi chodzi, bez czekania na zezwolenia i papierkowej bieganiny,
                > tyle że mi w Starostwie powiedziano, że to do 25 m 2, ale nic nie mówili o wys
                > okości, więc faktycznie, ok. 50 m2 spokojnie mozna by wybudować:)

mylisz sie corko
                owszem
                mozna wybudowac do 25 m2 ale budynek gospodarczy
                nie dom mieszkalny
                jezeli zamieszkasz w domku gospodarczym to podpada pod zmiane sposobu uzytkowania
                co jest rownoznaczne z samowola budowlana

nie kumam jak ludzie sobie chca za wszelka cene skomplikowac zycie
                bo nie chce sie zlozyc wniosku o pozwolenie na budowe
      • aniuta04 Re: Koszt budowy domku 25 m2? 16.05.11, 19:08
        deccoarts napisała:

> A nie lepiej pomyśleć o jakimś domku drewnianym, też są takie całoroczne.
        > Ceny różne ale na 20-30 tys. zł trzeba się przyszykować, może nawet więcej.

Mówisz, że w tym metrażu, drewno z ociepleniem i do 50 tys dałoby radę? To byłoby zadowalające:) Musze w takim razie poszukać w necie jakiś wskazówek no i kogoś, kto się tym zajmuje..dzięki
    • p.szalka Re: Koszt budowy domku 25 m2? 17.05.11, 21:43
      Trzymając się sztywno przepisów to znam firmę, która może zbudować taki " wolno stojący parterowych budynek gospodarczy" [czytaj: domek]

Stan deweloperski + wykończenie (bez mebli i sprzętów jeśli nie są poniżej wymienione) 2500 PLN /m2 (parter + poddasze)
      Ogólnie: ława fundamentowa monolityczna, ściany z bloczków betonowych, ściany zew. i wew. z betonu komórkowego, strop teriva, izolacja cieplna ze styropianu, podbitka PCV, blachodachówka, schody drewniane, tynki gipsowe, ogrzewanie podłogowe, instalacja c.o. z kominka, c.w.u. z kominka,
      (c.w.u. może być jednocześnie z butli gazowej lub elektryczna).
      Przyłącze elektryczne (lub montaż agregatu 6kW), Instalacja elektryczna, TV
      Instalacja wodna bez przyłącza (możliwość zamontowania hydroforu)
      Ścieki do szamba szczelnego 2m3
      Wentylacja grawitacyjna.
      Okna 5 komorowe-PCV + rolety aluminiowe, parapety z agromarmuru . Drzwi antywłamaniowe.
      Konfiguracja pomieszczeń jest zupełnie dowolna, dla przykładu proponujemy:
      Parter - pokój wypoczynkowy ze schodkami na poddasze i wyjście na taras z grilem, aneks kuchenny
      Piętro - 2 sypialnie + łazienka w kafelkach ( brodzik 90x90, wc, umywalka 50cm)
      Czas wykonania maks 2 miesiące.
      Wykonanie projektu budowlanego architektury.
      Papierologia związana ze zgłoszeniem.
      Ogólnie domek nadający się do całorocznego mieszkania (jeżeli będzie prąd z sieci i hydrofor)lecz bez możliwości zameldowania.
      Płatności: zaliczka na materiał, fv przejściowa i fv końcowa.
      Pozdrawiam

• piegoosek Re: Koszt budowy domku 25 m2? 17.05.11, 22:36
      prawie 5 lat temu stawialismy domek letniskowy, bez ocieplenia scian i ogrzewania, 3 sciany i plyte fundamentowa wykorzystlismy ze starej kostki, na dachu blacha, tanie tynki, najtansze okna, plastikowe rynny, tania sila robocza, w srodku prosciutki kominek otwarty, proste schody drewniane, drewniany strop, malutka kuchnia i lazienka, a i tak kosztowalo nas to ok. 50tys.
      moge podeslac zdjecie na priv
      • Gość: widmo Re: Koszt budowy domku 25 m2? IP: *.elektron.com.pl 04.06.11, 22:50
        Jak rozumiem domek ten ma być tymczasowym miejscem do zamieszkania.W tym wypadku najtańszym rozwiązaniem jest postawienie budynku z płyt ogrodzeniowych betonowych z dachem dwu-spadowym i standardową wylewką tzn.usunięcie organicznej warstwy ziemi ,żółty piasek a w nim kanalizacja ściekowa ,zagęszczenie najlepiej długotrwałe wodą ,chudziak-10cm najlepiej z perlitu,warstwa ocieplenia ze styropianu najlepiej 20cm ,następnie szlichta też z perlitu.Na posadzce pytki.Do słupków betonowych przykręć kantówki ,które będą stanowiły szkielet nośny ścian.Między słupkami jest odległość 2,5m więc potrzebujemy przynajmniej jeszcze dwóch kantówek do których przykręcimy ściany z płyt np.MFP.Pamiętaj jednak aby tych dwóch kantowek nie przykręcać do płyt betonowych lecz połączyć je z częścią więźby dachowej tj.belki podwalinowej ponieważ pyta betonowa pracuje bardziej niż drewno pod wpływem zmian temperatury.W ścianach ułóż instalację elektryczną i wodną.Sam zrobiłem taki domek i powiem jedno-projektant Ci tego nie zaprojektuje bo nie ma pojęcia w czym rzecz.Jak coś to służę pomocą na priv.Taki dom mnie kosztował 15tyś
    • Gość: mc2 Re: Koszt budowy domku 25 m2? IP: *.internetia.net.pl 06.06.11, 00:08
      allegro.pl/domek-letniskowy-kontener-biurowy-pawilon-handlowy-i1631867282.html
      allegro.pl/kontener-biurowy-mieszkalny-podwojny-cena-brutto-i1631692472.html
      allegro.pl/szym-bud-pawilon-kiosk-kontener-handlowy-biurowy-i1613643930.html
      allegro.pl/kontener-mieszkalny-biurowy-handlowy-nowy-brutto-i1646435157.html
      allegro.pl/kontener-biurowy-pawilon-handlowy-sklep-i1652480641.html
      reszta :
      allegro.pl/listing.php/search?sg=1&p=1&string=kontener+biurowy
    • Gość: cromwell tani domek zaprojektuje IP: *.dynamic.chello.pl 12.09.11, 20:45
      A jednak ja ci pomogę, mogę zaprojektować Ci specjalny dom tak jak chcesz do 25 m, cena super atrakcyjna zamieśmy się w 10 tys stan tzw developerski , metoda wg mojego pomysłu z wykorzystaniem gipsu, żywicy szkutniczej, matrycy szkieltowej z- drewno+ plastik. pokryte papą i materiałami naturalnymi, super ciepła , wytrzymała i mocna konstrukcja, wszytsko pokryte wiśniowym lakierem
      już niedługo więcej szczegółów znajdziecie na blogu Cromwella www.cromwell.blog.pl, oraz stronie na facebooku: cromwell fachowiec
        • Gość: Firma domy z bala Re: Koszt budowy domku 25 m2? IP: *.89-22-36-66.matrix-net.pl 12.06.14, 19:08
          Zajmijemy sie profesjonalną budową domów z drewna jak i domków letniskowych czy np jak w temacie do 25m2.

W tym roku mamy niesamowite zapotrzebowanie na domki do 25m2 na zgłoszenie. Akurat mogę podesłać Państwu cenę. Jesteśmy z Suwałk ale w okolicach Warszawy i nie tylko budujemy.

Taki domek przywozimy w całości jezeli jest możliwość dojechania ciężarówką z HDS-em. Czas trwania realizacji to około 3 tyg u nas w zakladzie i 2 dni u klienta na podwórku.

Cena szkieletowego domku wykonczonego, obitego szalówką 18mm z obu stron, pomalowanego z podłogą z desek 3,5 cm na parterze i z podłogą z OSB na piętrze, pokrytego gontem bitumicznym z obrobkami itp. , ocieplonego wełną 10 cm w scianach i wełną 10 cm pomiedzy krokwiami, z 1 oknem i 1 drzwiami wynosi:

około
          27 000 zł

pozdrawiam

mgr inż. budownictwa
          Marcin Dembowski

kontakt.
          tel. 500-209-502 Marek Dembowski
          e-mail: marekdembowski1@o2.pl

www.ekologicznydom.info
    • andreazo Re: Koszt budowy domku 25 m2? 10.03.15, 23:21
      Witam,
      koszt budowy domu do 25m2 zaczyna się od 35000zł w zależności od technologii wykonania.
      Zapraszam na naszą stronę domy z bali drewnianych lub domki letniskowe. Tutaj ważną rolę odgrywa powierzchnia użytkowa, tzn, parter lub parter + poddasze.

Pozdrawiam.
      • spiewogra Re: Koszt budowy domku 25 m2? 17.06.19, 10:51
        Ja na działce postawiłem domek zrobiony z kontenera morskiego, znalazłem taki na allegro, fajna opcja bo praktycznie nie musiałem nic robić, firma przywiozła mi na miejsce i postawiła na działce. Odnośnie kosztów to na pewno wyszło taniej niż bym zbudował domek murowany, a trwałość podobna. Zaleta jest tez to iż zawsze mogę go odsprzedać lub przenieś w inne miejsce. Korzystałem z usług firmy mobilnekontenery.pl
    • pulospl Re: Koszt budowy domku 25 m2? 18.06.19, 19:54
      Z własnego doświadczenia wiem, że budowa takiego domku własnoręcznie wcale nie jest taka łatwa, bynajmniej dla totalnego laika jak ja. Dla waszego dobra polecam zaopatrzyć się w dobry projekt domu i niczym się nie przejmować.
    • e-kt Re: Koszt budowy domku 25 m2? 28.06.19, 15:00
      Budując nowy dom, warto wziąć pod uwagę nie tylko jednorazowy koszt jego realizacji, lecz przede wszystkim wydatki eksploatacyjne, jakie będziemy ponosić przez kolejne lata. Największym składnikiem utrzymania budynku mieszkalnego jest jego ogrzewanie, dlatego warto zadbać o to, by miał jak najmniejsze zapotrzebowanie na ciepło. Można je efektywnie zmniejszyć, stosując sprawdzone materiały termoizolacyjne o jak najniższym współczynniku przewodzenia ciepła lambda. Najlepszym termo izolatorem jest obecnie styropian grafitowy o parametrze 0,031 W/mK.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka