Dodaj do ulubionych

Domek z drewna bali całoroczny

27.05.11, 12:17
Witam Proszę o poradę Jestem zainteresowana postawieniem na działce domku z drewna lub bali całoroczny Jestem nowicjuszem w tej dziedzinie dlatego proszę o poradę Poszukuję domku nie dużego dla rodziny 2+2 ( ok 60-70m2 POW ZABUD)Działka ma pow 1200 m2 więc domek najlepiej jakbybył z możliwością zagospodarowania poddasza.Na co mam zwrócić uwagę
Proszę o informacje gdzie u kogo najlepiej zamawiać domki
Może macie sprawdzonych wykonawców.Domek będzie stawiany w woj.mazowieckim
Obserwuj wątek
    • Gość: no Re: Domek z drewna bali całoroczny IP: *.internetia.net.pl 27.05.11, 12:45
      Daj sobie spokój z domem z bali/drewna .
      Mamy XXI a nie XIX wiek.
      Są przecież dużo lepsze od drewna materiały budowlane.
      Dom musi spełniać też pewne podstawowe wymagania ( cieplne, p.poż., itd. ) ?
      Z samego drewna i tak go nie postawisz a poza tym będzie wówczas musiał być nafaszerowany chemią, która nie jest obojętna dla zdrowia.
      Pomijam już to, że w PL ( wberw pozorom ) jest b.trudno jest kupić odpowiednie ( dobre ) drewno i jest ono drogie. M3 drewna ( dobrego drewna ) kosztuje np. co najmniej 15-20 razy więcej niż m3 styropianu, który pod wieloma względami ma lepsze właściwości od drewna ( i nie tylko o właściw. termo-izolacyjne chodzi ), inne porównania sobie podaruję ...
      Poza tym w domu drewnianym z czasem będziesz miał/a robaki, grzyby, pleśnie, wypaczenia, szczeliny, itd.
      Po co Ci to ?
      Szopę. stodołę, itd. możesz sobie z drewna zbudować ( a i tak nie jest to najlepsze roozwiązanie ) ale nie dom.
      Takie jest moje zdanie.

Krótko mówiąc dom z drewna to poroniony pomysł
      ... ale zrobisz sobie jak chcesz.
        • Gość: zenobia Re: Domek z drewna bali całoroczny IP: *.elblag.vectranet.pl 29.05.11, 17:18
          też zabieram się do budowy domku z drewna, jeśli szukasz wykonawcy wrzuć ofertę na stronę (www.oferia.pl) ja właśnie tam zaczęłam i wstępnie wybrałam wykonawcę, może i tobie się uda. Jeśli szukasz projektu to wystarczy że googlniesz- jest ich masa.Tylko zanim zaczniesz wybierać projekt sprawdź w gminie jakie są warunki zabudowy . Moi znajomi zakupili projekt przed sprawdzeniem w gminie i niestety musieli z niego zrezygnować i kupić nowy zgodny z planem zagospodarowania przestrzennego obowiązyjącego na tym terenie. W planie zagospodarowania znajdziesz podstawowe cechy jakie musi mieć Twój przyszły dom.
          • Gość: wujeki Re: Domek z drewna bali całoroczny IP: 91.208.93.* 27.06.11, 12:29
            Ok wiec powiem. W tym sezonie grzewczym robiłem badanie termowizyjne dla domu z bali w Michałowie Grabina pod Warszawą. Dla tego domu to był 1 sezon grzewczy. Badanie wypadło super. Były niewielkie szczelinki przy łączeniu bali, ale ten dom osadza sie. W tym roku powtórzę badanie i wiem już że tych szczelinek nie będzie. Tak więc sam byłem pod wrażeniem izolacyjności domu. Naprawdę super. NIe jest to rekalma. Jeżeli macie pytania na mojej stronie znajdziecie więcej.
            www.badaniatermowizyjne.net
      • Gość: Ekokoneser Re: Domek z drewna bali całoroczny IP: 178.73.48.* 21.08.11, 12:58
        Dlaczego taki drogi materiał ? Bo wartościowy !Kogo stać ten i buduje. Na zachodzie domy z bali budują ludzie wyższej średniej klasy i bogaci bo chcą żyć ekologicznie a przecież stać ich na nowoczesne technologie.A u nas już za 2950 zł za m2 można spokojnie postawić dom z syberyjskiego najlepszej jakości materiału średnicy 280/300 mm (keder syberyjski) na fundamencie inwestora.A ilość budujących takie domy rośnie co rok.!!
      • Gość: Stollux Re: Domek z drewna bali całoroczny IP: 80.48.151.* 06.07.12, 13:17
        Jednym z tańszych i szybkich rozwiązań jest technologia szkieletowa( różnica w cenie w stosunku do technologii murowanej wynosi średnio od 5 do 10 % na korzyść technologii szkieletowej), jednak cieszy się ona mniejszą popularnością. Jednak oszczędności uzyskiwane podczas eksploatacji takiego domu, dochodzą do 50 % w porównaniu z domem tradycyjnym. Koszty utrzymania domu ( impregnat) są uzależnione od jakości środków, które zastosowano przy pierwszej impregnacji oraz odpowiedniego zabezpieczenia ścian domu drewnianego.
        Jeżeli dom z bali będzie odpowiednio zadaszony , zastosowane przydaszki czyli ochrona ścian szczytowych, wydłużymy znacznie okres pomiędzy impregnacjami a przez co zmniejszymy koszty utrzymania domu.
    • Gość: Tektum Re: Domek z drewna bali całoroczny IP: *.dynamic.chello.pl 31.08.11, 18:46
      Zamiast domu z bali polecamy metodą szkieletową popularną w krajach skandynawskich. Spośród dostępnych na rynku technologii metoda skandynawska zasługuje na największe uznanie. Do budowy domu szkieletowego wykorzystuje się w tym przypadku specjalne, przygotowane wcześniej w fabryce, gotowe moduły. Długowieczność (trwałość) takich budynków może wynieść nawet 300 lat, głównie ze względu na najwyższej jakości materiały (zwłaszcza drewno) oraz unikatowy system wentylacji ścian. Konstrukcja domu z bali opiera się na przygotowaniu już na placu budowy szkieletu drewnianego i stopniowym obudowywaniu go kolejnymi warstwami – ocieplającymi, konstrukcyjnymi czy wykończeniowymi.Ze względu na najniższe parametry jakościowe i użytkowe, zalicza się je do najgorszych rozwiązań w klasie domów szkieletowych. Istotne znaczenie mają warunki, w jakich powstaje taki dom, gdyż drewno, wełna i inne materiały narażone są na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych.
    • Gość: cromwell Re: Domek z drewna bali całoroczny IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 06.07.12, 17:14
      widze kilku napalencow
      i kilku spamerow
      caloroczny domek z drewna to koszt porownywalny do murowanego
      wiec to tylko produkt dla niecierpliwych poetow zyjacych w swiecie uludy
      jak milo rozpalic w kominku w domku z bali czy innym szkieletorze
      proza zycia jest okrutna
      calkowicie eliminuje te wynalazki z naszego zycia
      po pierwsze nie many technologii skandynawow Kanadyjczykow czy innych zyjacych na polnocy
      mamy technologie czukczow eskimosow i innych pierwotnych ludow
      ktorzy z zasady nie impregnuja drewna
      bo lato krotkie a zimy wytluka co trzeba

nie wierzycie?
      prosze poszukac polskich norm dotyczacych suszenia i impregnacji drewna
      siegaja lat 50
      sa sciagniete ze syberii

a po ostatnie
      ile mozna mieszkac w lesniczowce
      z przytlaczajacymi belkami czerniejacymi latami
      a w murowanym nudzi ci sie
      i pyk
      w ciagu jednego dnia zmieniasz kolorek i wystroj

domy z bali sa dobre dla wasatych mysliwych czyszczacych swoje dubeltowki przy kominku
      opowiadajacych niestworzone historie
      • Gość: Stollux Re: Domek z drewna bali całoroczny IP: 80.48.151.* 09.07.12, 09:10
        Widać, że forumowicz cromwell nigdy nie mieszkał w domu z drewna. Każdy ma swoje gusta, nie każdy musi być fanem domków z bali, ale Forumowicz ma jakieś przedpotopowe wyobrażenia na ten temat. To właśnie domy z drewna są łatwiejsze w środku w aranżacji i ewentualnej przebudowie i rozbudowie. Możemy zapewnić, że nie tylko wąsaci myśliwi mieszkają w tych ciepłych i ekologicznych domkach...
    • rob_ra Re: Domek z drewna bali całoroczny 23.05.14, 02:47
      Wiem , że ludziska też stawiają jako normalne mieszkalne całoroczne np. takie domki letniskowe: domki modułowe. Urządzają sobie to wszystko po swojemu , taki domek zresztą można kompletnie w całości uposażony kupić , a że ocieplony jest i ma system ogrzewania , to na zimę też się nadaje. No i można tak to wszystko urządzić właśnie, ze ponoć się nie odczuwa , że to typowo letniskowy domek jest. Bo oczywiście meble można kupić w pakiecie , tzn. cały wykończony już domek, ale można też wybrać wersję , gdzie sami sobie meblujemy. Jak myślicie, jak by się w takim czymś mieszkało ?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka