Dodaj do ulubionych

Malowanie ciemnej, pobrudzonej ściany

19.06.11, 12:48
Witam, piszę z nadzieją, że uzyskam tu pomoc i wskazówki. Muszę odmalować ścianę w kuchni, która jest obecnie pomalowana na nocny kolor czerwony (wiśniowy), a która została pobrudzona jedzeniem - "wypukłe" przybrudzenia (część pobrudzeń została już zmyta, część jeszcze trzeba odrapać, w niektórych miejscach ściana została odrapana aż do białego). Co mam najpierw zrobić? Czym to zdrapać? Jak to potem doprowadzić do takiego stanu, aby można było malować?

No i druga kwestia: ponieważ pozostałe ściany są również w tym kolorze, dlatego najlepiej by było tę ścianę pomalować z powrotem na ten sam kolor, ale czy to się nie będzie odznaczało od reszty ścian? Od biedy mogę pomalować na całkiem inny kolor, ale czy wówczas trzeba najpierw ten intensywny czerwony czymś zmyć? Jak tak, to czym?

Bardzo proszę o wskazówki :) Jestem totalnym laikiem w tych sprawach, więc proszę o łopatologiczne tłumaczenie :)
Obserwuj wątek
    • cyklina-klimkiewicz Re: Malowanie ciemnej, pobrudzonej ściany 19.06.11, 14:11
      Najprościej można tak,tam gdzie są ślady jedzenia to trzeba je zmyć stosując mydło malarskie w roztworze, albo detergent typu Ludwik, zeskrobać co się da, zmyć też. Zaszpachlować
      uszkodzenia. Jak chcesz inny kolor to pomalować na biało ze 2 razy całość, potem ze 2 razy na kolor, jaki sobie wybierzesz może być nowy inny.B.Klimkiewicz.
    • basiak-k Re: Malowanie ciemnej, pobrudzonej ściany 21.06.11, 23:12
      Zgadzam się z tą propozycją, ale koniecznie przed każdym kolejnym malowaniem zagruntowałabym ścianę.
      Myślę, że inny kolor zawsze będzie rzucał się w oczy. Wszystko zależy od gustu i upodobania tych co najdłużej będą patrzeć na te ściany. Też kiedyś robiłam takie eksperymenty z kolorami na ścianach.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka