Dodaj do ulubionych

Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka firma?

22.08.11, 14:50
Chcieliśmy z mężem położyć w domu deskę barlinecką, ale poczytałam na forum, że nie warto. Może ktoś poleci konkretną firmę produkującą panele dobrej jakości albo może deski ? I gdzie je kupić w Poznaniu? Przeczytałam już masę postów i dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze? Z góry dziękuję!
Obserwuj wątek
  • antekantoni Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 22.08.11, 17:53
   Może lepsza byłaby ceramika imitująca panele/deskę? Ostatnio takie rozwiązanie staje się coraz popularniejsze. Taką ceramikę produkuje np. Paradyż kolekcja "my way" jeśli dobrze pamiętam ;)
   • cyklina-klimkiewicz Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 22.08.11, 23:53
    Drewnianą ceramikę produkuje? Jak nie to twoja odpowiedź jest nie na temat pytania. B.Klimkiewicz.
    • cyklina-klimkiewicz Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 23.08.11, 07:22
     W Poznaniu nie mieszkam, ale chyba podobne produkty są we wszystkich sieciach handlowych. Zacznij od zobaczenia co markety jak np Brico , nie wiem czy jest w Poznaniu, ale zobacz. W Warszawie jest i mozaika przemysłowa i deski tradycyjne i deski parkietowe i są oczywiście panele. Policz kasę na co masz, czyli co możesz. Co chcesz i co się podoba, też często da się za to zrobić. Nawet taka deska pakietowa egzotyk, palisander, to mniej niż 200zł/m2, a poniżej 100zł/m2 przemysłówka, kilka rodzajów i gatunków od teku,dębu po pakiet klasyczny jesion, czy dąb. Zawsze znajdziesz co chcesz, tylko pochodzić trochę trzeba. Cyba,że masz kasy jak lodu na Syberii i wtedy dzwonisz i przynoszą do domu oferty sprawdzające zasoby tego lodu. Samemu też można wiele, a parkiet jest tani,dobry do indywidualnego wykończenia wnętra i nadania mu własnego charakteru. Prawie wszystko można w domu zrobić we własnym zakresie. Za gaz, centralne i wysokie napięcie bym się nie zabierał, ale podłogi i ściany, nie stanowią bardzo skomplikowanych i technicznie trudnych prac. Większość ludzi sobie przez dziesięciolecia z tym dobrze radziła, dasz radę. Klejenie podłogi czy jej cyklinowanie, lakierowanie, olejowanie czy barwienie to proste czynności.Każdą możesz zrobić sam. jak coś chcesz zlecić zawsze pytaj ile to kosztuje, jak ci mówią ceny netto, to chcą za taką robotę więcej , a ten podatek to dopiero preludium. B.Klimkiewicz.
  • jarecki_2 Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 22.08.11, 23:43
   To nie jest raczej kwestia tego co położyć tylko na co masz pieniądze. Zawsze najlepszy będzie parkiet/drewno zamiast paneli czy deski B (moim zdaniem wielkiego dziadostwa, ostatecznie wolałbym dobre panele od deski, ale to moje zdanie). Jak masz pieniądze na panele to nie ma co się zastanawiać nad drewnem na które pieniędzy nie masz i analogicznie odwrotna sytuacja, jak masz pieniądze na drewno/parkiet/deski to po co zastanawiać się nad deską B czy badziewiastymi panelami.
   • ewita321 Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 23.08.11, 14:26
    Dzięki za podpowiedzi. Na panele/deski możemy przeznaczyć maksymalnie 300zł/m.
    • Gość: T.W. Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi IP: *.tktelekom.pl 23.08.11, 16:59
     Mając taką kwotę 300zł/m2 nie zaprzątaj sobie głowy panelami w każdym wydaniu. Za te kwotę możesz sobie zafundować solidną podłogę z litego drewna z możliwością wyboru do zakładanego wystroju wnętrza. Swoją uwagę skoncentruj na znalezieniu profesjinalnej firmy, która fachowo zagospodaruje Twoje fundusze. Pozdrawiam.
     • jarecki_2 Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 23.08.11, 18:38
      Dokładnie, nie ma tematu przy takim budżecie o panelach czy deskach podłogowych, drewno, solidne drewno a jakie ono będzie, czy parkiet czy deski, Twój wybór i gust.
      • ewita321 Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 23.08.11, 20:05
       No to zaczynam szukać sklepów i firm w Poznaniu sprzedających drewniane podłogi. Może ktoś coś podpowie?
       • jarecki_2 Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 23.08.11, 20:18
        Ja akurat wawa, ale szukałbym wykonawcy z materiałem a nie sklepu z materiałem a potem wykonawcy, kupisz pewnie taniej i zapłacisz mniejszy Vat.
    • Gość: gość Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi IP: *.home.aster.pl 24.08.11, 11:34
     tyle płaciłm za metr z ułożeniem deski litej, dębowej, bielonej lakierowanej na mat, deska już gotowa do ułożenia z tartaku Hajnówka, podłoga jest przepiekna, nie ma to jak lite drewno.
  • Gość: Jacob Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.08.11, 22:54
   Ja kupowałem jesionowe deski podłogowe w tartaku po 100zł m2.Nawet jak doliczysz położenie,cyklinowanie i lakierowanie to nie wyjdzie nawet 200zł m2.
   • cyklina-klimkiewicz Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 28.08.11, 07:26
    No trochę tego co trzeba, kładąc deskę jesionową, trzeba uwzględnić, zaczynając od podłoża jego przygotowania, szlifowania, gruntowania, ew. bariery p/wilgotnościowej, przez kontrolę samych desek, listwy, cokoły, lakiery lakiery podkładowe i pozostałe potrzebne produkty. Te 100zł to raczej nie starczy na tą resztę .Ani kleje, ani ta cała reszta nie jest dopasowana do każdego metrażu, zawsze coś zostaje co nie jest do wykorzystania. A jak trzeba by wzmacniać podłoże, to też koszty, nie koniecznie takie, które można pominąć. ale zakupy w tartaku są dla tych co układają podłogi, anie dla zwykłych klientów. Dla nich są sklepy .dlaczego to chyba wyjaśniać nie trzeba.B.Klimkiewicz.
  • Gość: Klient Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi IP: *.tktelekom.pl 22.11.11, 14:31
   " A ja miałem takich dostawców, którzy przywieżli, zamontowali i jeszcze chcieli mi dopłacić."
   Szanowni klienci, jeżeli myślicie, że sprzedawcy są tak naiwni aby sprzedawać bardzo dobry naturalny produkt poniżej minimalnej ceny to proponuję popatrzeć na siebie w lustrze. ROZSĄDKU ŻYCZĘ.
  • mortor82 Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 29.08.12, 12:27
   Jak parkiet to brałbym barlinek, jak panele to wystarczą kronopol 8mm-10mm wszystko zalęży ile chcemy wydać, parkiet niestety jest sporo droższy.
  • 2minime Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 30.08.12, 11:12
   Jeżeli budżet pozwala Wam na położenie podłogi z naturalnego drewna, to moim zdaniem jest to najlepszy wybór. Naturalne materiały mają tę przewagę nad innymi, że "szlachetnie" się starzeją i z czasem nabierają tylko charakteru. Wybór naturalnych podłóg jest duży, od deski warstwowej, przez deski lite aż po parkiet - zależy też jaki efekt wizualny chcesz osiągnąć...
  • naturelife Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 26.09.12, 09:09
   Zdecydowanie nie zgadzam się z tym wpisem na forum "że nie warto położyć Barlinka". To bardzo dobra firma, od lat cieszę się ich podłogą i nie zamieniłbym jej na żadną inną.
  • Gość: zadowolona Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi IP: *.dynamic.mm.pl 01.10.12, 13:25
   My kupiliśmy w dużo mniejszym budżecie bambus Wild Wood. Jest genialny. Idealnie wyciszył pomieszczenia, nie mamy też stresu, że nasz pupil zostawi na nim trwałe ślady. Mamy też nieodparte wrażenie, że podłoga jest cały czas ciepła, mimo że ogrzewanie podłogowe włączamy tylko w sezonie.
   • Gość: vvv Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi IP: *.ists.pl 01.10.12, 18:08
    Kładliście ten bambus na klej czy na jako pływający?
    • Gość: stefek Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.12, 16:26
     Na ogrzewanie podłogowe powinno się zawsze kleić podłogę nie zależnie czy to zwykły panel czy deska warstwowa.
     • Gość: Leon Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi IP: *.play-internet.pl 08.10.12, 18:46
      Oczywiście że tak, podłoga klejona lepiej znosi ogrzewanie podłogowe. Oczywiście lepiej jest tez położyć deskę z prawdziwego drewna, które jest przystosowane do takich rozwiązań.
      • Gość: Morgan Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.10.12, 16:19
       Prawdziwego drewna to masz na myśli deskę warstwową jak np. barlinecka? Bo z tego co się doczytałem to litego nie można kłaść na ogrzewanie.
  • Gość: qwerty Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi IP: *.dynamic.chello.pl 06.10.12, 18:07
   Lepiej być ostrożnym przed zatrudnianiem nierzetelnych wykonawców budowlanych i bez umów jak np. Tomasza Ignasiak, tel.501543519, lat ok 40 z okolic Warszawy. Nie jest przyjemny i profesjonalny, pracuje bez umów, nie usuwa usterek, praca tylko bez faktur -na czarno i urząd skarbowy powinien się zainteresować bo tacy budowlańcy działają w szarej strefie. Aby poznać oceny o fachowcach, których chcecie zatrudnić najlepiej w wyszukiwarkę wpisać imię nazwisko nazwę firmy zakres robót a będziecie mieć na talerzu informacje jakie ludzi piszą w internecie o solidnych i niesolidnych fachowcach.
   • Gość: 1dfdsf Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi IP: *.dynamic.chello.pl 06.10.12, 18:08
    111 Lepiej być ostrożnym przed zatrudnianiem nierzetelnych wykonawców budowlanych i bez umów jak np. Tomasza Ignasiak, tel.501543519, lat ok 40 z okolic Warszawy. Nie jest przyjemny i profesjonalny, pracuje bez umów, nie usuwa usterek, praca tylko bez faktur -na czarno i urząd skarbowy powinien się zainteresować bo tacy budowlańcy działają w szarej strefie. Aby poznać oceny o fachowcach, których chcecie zatrudnić najlepiej w wyszukiwarkę wpisać imię nazwisko nazwę firmy zakres robót a będziecie mieć na talerzu informacje jakie ludzi piszą w internecie o solidnych i niesolidnych fachowcach.
  • Gość: F.S. Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.13, 22:17
   Ja na pewno powiem co NIE wybierać! Nie polecam firmy Hajnówka.
   Kupiliśmy do mieszkania drewnianą podłogę olejowaną Hajnówka, ale szybko rzuciły się na nią robaki i ją pogryzły a naszą reklamację odrzucono! Ponieważ cała sytuacja wymagała szczegółowego opisu i pokazania zdjęć wszystko umieściliśmy na tej stronie: www.parkiet-hajnowka.pl W dziale korespondencja jest odpowiedź odmowna na naszą reklamację.

  • misseyn Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 22.12.14, 21:48
   Mamy podobny dylemat, tyle że nie Poznań, a Warszawa. Też zastanawiamy się gdzie wybrać podłogę i zarazem montaż. A jeśli chodzi o podłogę, to zamierzamy wybrać jakiś parkiet, panele nie wchodzą w grę.
  • tebia36 Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 13.03.15, 18:13
   Który z dwóch gatunków: dąb i jesion byście polecali? Jakie są wady i zalety jednego i drugiego? Chcemy położyć u siebie jakiś krajowy gatunek i bierzemy pod uwagę właśnie te dwa.
   • alinafi Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 20.03.15, 19:34
    No właśnie nie da się tu dokonać decydującego rozróżnienia, inne rzeczy mogą być decydujące. Ważn e, żeby nie spratolić niczego przy kładzeniu, dlatego profesjonalny montaż jest istotny.
    • tebia36 Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 30.03.15, 18:43
     Co do montażu wiemy. Będzie zamawiać z montażem, chociaż jeszcze nie ma decyzji gdzie.
  • korpkos09 Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 10.04.15, 15:56
   Najlepszy jest parkiet dębowy. Jeżeli chodzi o panele to aby wytrzymały sporo czasu - musza być grube, nie w kuchni ani łazience ani przy wejściu do domu.
  • danej Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 26.08.16, 13:33
   Na wiosnę miałem też taki dylemat.Niestety podłogi drewniane okazały się dla nas za drogie. Położyłem dobrej jakości panele,idealnie imitują deski.Polecam.
  • olsenka90 Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 27.08.16, 10:04
   ja mam w całym domu parkiet, bo to ponadczasowe i ładne, natomiast w salonie mamy płytki kamień, bo tam jest podłogówka i to najlepiej oddaje ciepło
  • marta.szpu Re: Podłoga drewniana, panele, co wybrać? Jaka fi 29.04.19, 10:18
   Hmmm, a co z parkietem "w jodełkę"? Opłaca się to teraz kłaść?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka