Dodaj do ulubionych

Nietypowy problem z pozwoleniem na budowę

05.10.11, 09:43
Może ktoś z Was miał podobny problem i podpowie jak go rozwiązać. W ubiegłym roku kupiłam projekt budowlany domu z użytkowym poddaszem w technologii murowanej. Dostałam pozwolenie na budowę i wszystko było ok. Ze względu na przymus szybkiej wyprowadzki z obecnego miejsca zamieszkania będziemy budowali dom w technologii szkieletowej. Firma która będzie budowała dom koszt adaptacji projektu bierze na siebie. Nie zmieni się ani kubatura ani obrys po ścianach zewnetrznych. Zmieni się natomiast powierzchnia użytkowa domu (wykluczamy poddasze z użytku). Jeżeli nie ma zmian co do kubatury i obrysu wystarczy aneks do pozwolenia ale jeżeli zmieni się powierzchnia uzytkowa to co? Pomoże ktoś ?
Obserwuj wątek
  • 2-qwerty Re: Nietypowy problem z pozwoleniem na budowę 06.10.11, 10:05
   PRAWO BUDOWLANE:
   5. Nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę nie wymaga uzyskania decyzji o zmianie pozwolenia na budowę i jest dopuszczalne, o ile nie dotyczy:
   1) zakresu objętego projektem zagospodarowania działki lub terenu,
   2) charakterystycznych parametrów obiektu budowlanego: kubatury, powierzchni zabudowy, wysokości, długości, szerokości i liczby kondygnacji,
   6. Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia oraz jest obowiązany zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące odstąpienia, o którym mowa w ust. 5.

   upewnij się w swoim urzędzie czy uznają te zmiany wraz ze zmianą technilogii budowy za nieistotne w projekcie i czy wystarczy dokumentacja powykonawcza

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka