Dodaj do ulubionych

Kapitalny remont - firma czy pojedynczy fachowcy

09.10.11, 19:08
Jestem przed kapitalnym remontem, formalności z pozwoleniami już prawie pozałatwiane, teraz czeka mnie szukanie wykonawcy ale zanim się za to zabiorę chciałbym się dowiedzieć od was jak szukać. Czy lepiej znaleźć firmę która zajmie się "wszystkim" tj. instalacją wodno-kanalizacyjną, gazową, elektryką i wykończeniem czy może do każdej z tych prac szukać osobnych fachowców? Jak wyjdzie taniej? Wiem, że szukanie osobno fachowców do różnych prac to większy wysiłek, ale jeśli da się przez to trochę zaoszczędzić to chyba lepsza opcja? Jakie są wasze doświadczenia w tej kwestii? Każda porada mile widziana:)
Obserwuj wątek
  • jacek31_gazeta Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 09.10.11, 19:21
   Ja bym skorzystał z usług osobnych fachowców. Zawsze masz możliwość wyboru ceny/jakości dowolnie według własnych potrzeb.
   W zasadzie potrzebujesz trzy firmy: instalatorską, elektryka i wykończeniówkę. Możesz podpytać u znajomych kogo polecają itd.

   Zresztą najczęściej jak znajdziesz "jedną firmę" to i tak zatrudni ona podwykonawców.
   • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 06.11.11, 14:42
    To są stereotypy, zdecydowanie lepiej i często wcale nie drożej jest skorzystać z jednej , dobrze wybranej i wyselekcjonowanej ekipy. No chyba , że ma się stalowe nerwy i mnóstwo czasu żeby przy tym biegać i to samemu ogarniać.
    • Gość: KOSUBUCKI+IGNASIAK Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:27
     NZatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
   • Gość: KOSUBUCKI+IGNASIAK Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:25
    H Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
   • emaksik Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 17.08.12, 10:58
    Racja, firma to przeważnie jedna osoba a ekipę zbiera z ulicy. Lepiej i taniej brać kogoś prywatnie ale i z tym czasem mogą być problemy.
    • Gość: 123 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 18.08.12, 23:21
     .....Odradzam wszystkim współpracę z budowlańcem (remonty i wykończenia) Tomaszem Ignasiakiem lat ok. 40, działający w okolicach Warszawy, telefon 501543519, to naciągacz na zaliczki, pracuje na czarno i bez faktur a prac nie kończy tylko znika z budowy jak dostanie zaliczki. Pewnie uczył się od Plichty z Amber Gold.
  • piekielna-diablica Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 09.10.11, 23:21
   ja przeszłam ostatnio drogę krzyżową z fachowcami - remont zaczął się u mnie w kwietniu (37 mkw) - teraz mam wreszcie normalnego człowieka od remontów - opisywałam tu na forum moje przejścia z "fachowcami" - ja myślę że lepiej jest brać oddzielnych bo jak ci jedna ekipa coś spie... to reszta jest ok. ewentualnie jak jesteś z Wawy lub okolic to Ci mogę go odstąpić za jakieś 3 tygodnie :)
   • tomeckpl Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 10.10.11, 18:59
    niestety nie jestem z Warszawy :/ ale mam podobny metraż do remontu ... mogłabyś opisać w skrócie jakie przejścia miałaś z tymi fachowcami? przynajmniej będę bardziej czujny
    • piekielna-diablica Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 11.10.11, 15:50
     czerwone światełko powinno Ci się zapalić przy:

     prośbie o zaliczkę
     woni alkoholu
     i generalnie pilnuj pilnuj pilnuj - a jak nie możesz pilnować to sobie załóż w domu monitoring :) przez internet
     • tomeckpl Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 29.10.11, 11:32
      Niestety jestem sam w mieście, w którym chcę mieszkać, a nie mam tyle urlopu żeby cały czas pilnować, więc będzie to raczej wyglądać tak, że rano przyjadę ich wpuścić a po pracy ..wypuścić :P jedyne jak się mogę zabezpieczyć to płacić iteracyjnie za wykonane prace, czyli podzielić pracę na małe etapy i płacić dopiero po skończeniu danego etapu ... tylko mam nadzieję, że jacyś fachowcy mi na to pójdą :)
     • Gość: czester Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.xdsl.centertel.pl 31.10.11, 16:02
      Diabliczka a TY chciałabyś by ktoś cię filmował bez twojej wiedzy . Tak apropo to jest to karane a ty to jesteś NOWSZY model HITLEROWCA
   • Gość: IGNASIAK+KOSUBUCKI Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:26
    V Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
    • Gość: 123 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 18.08.12, 23:20
     Odradzam wszystkim współpracę z budowlańcem (remonty i wykończenia) Tomaszem Ignasiakiem lat ok. 40, działający w okolicach Warszawy, telefon 501543519, to naciągacz na zaliczki, pracuje na czarno i bez faktur a prac nie kończy tylko znika z budowy jak dostanie zaliczki. Pewnie uczył się od Plichty z Amber Gold.
  • clas_sic Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 09.10.11, 23:38
   nie ma firmy "od wszystkiego". Musiałaby być gigantem na rynku remontowym, a wtedy pewnie nie byłoby cię na nich stać. Nie szukaj na forum tylko pytaj znajomych, którzy robili remont, bo dla mnie takie rekomendacje są chyba najlepsze.
   I jesli chcesz miec porządnie wszystko zrobione to zapomnij o słowie "taniej".
   • piekielna-diablica Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 10.10.11, 00:06
    aha - ja dostałam faceta z polecenia - od własnego ojca - sprowadził mi fachowca który wtopił mi między płytki i podłogę łyżeczkę sic!
   • tomeckpl Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 10.10.11, 19:05
    Są takie firmy i nawet bywa, że po przeliczeniu wychodzi taniej niż do każdej pracy osobno ... z drugiej strony jak ktoś tu pisał można trafić na firmę partacza i jak ktoś zapłacił zaliczkę to jest już na nią zdany.
    Polecanie też nie wiem czy ma sens, koleżanka miała elektryka z polecenia i z tego co mówiła to ukradł jej tablicę rozdzielczą i zniknął :/
    • jacenty_78 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 20.10.11, 16:36
     U mojego znajomego się udało. Całość zrobiła mu jedna ekipa. Przynajmniej nie było zwalania błędów jednego gościa na drugiego. A to ważne. Poza tym podobno zrobili mu dokładny kosztorys, który wyszedł całkiem nieźle.
     • tomeckpl Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 29.10.11, 11:34
      znajomemu się poszczęściło :)
    • www.serwis-domowy.com Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 04.12.11, 13:52
     W Polsce szuka się najtańszego a to wielkie ryzyko bo wiadomo to co najtańsze to nie zawsze dobre i źle się później na tym wychodzi droga przez męki. Tu zamienią tu oszukają i wyjdą na swoje a później człowiek zostaje z problemem.
   • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 06.11.11, 14:46
    Podam Ci nasz przykład, firmy Decoroom. Jasne , że sami się na wszystkim nie znamy, mamy od tego podwykonawców, ale stroną dla klienta jest jeden podmiot i z jednym się ze wszystkiego rozlicza i wykonujemy usługę jako jedna firma, od projektu, aranżacji, wykończenia, czy remontu po meble itd. Dla klienta jest niesamowicie wygodne. Wierz mi, wykańczamy i aranżujemy blisko 100 mieszkań rocznie.
   • Gość: IGNASIAK+KOSOBUCKI Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:28
    HJKL Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
    • Gość: kosek Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 11.07.12, 20:45

     Odnośnie tej nie zadowolonej pseudo klientki!!
     Skoro tak smarujemy na każdym forum tego tomka i grzeska się ujawnij bo oni nie pracują na czarno i wystawiają faktury a jak uważasz inaczej to są instytucje które mogą to sprawdzić. Wydaje mi się że nigdy nie miała czynienia z nimi tylko jako anonim masz dużo do powiedzenia.

     ;
  • barbados4 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 10.10.11, 11:06
   Hej ja właśnie jestem po remoncie droga przez mękę rozpacz etc. wg mnie najlepiej wziąć osobne firmy pomimo, że wyjdzie zapewne drożej, ale przynajmniej masz większą kontrolę nad wszystkim, inaczej rozkładają się finanse (w razie czego jesteś mniej stratny) i umowy umowy i jeszcze raz umowy!!!!! Ja miałam firmę kompleksową i jedynie co robiła to kompleksowo partaczyła nazwa FINITI usługi remontowo- budowlane nie polecam nie dosyć, że szef kłamczuch to jeszcze partacz i nieterminowy remont który miał trwać miesiąc trwał 4 i do tej pory szukam ludzi którzy poprawiają mi to co jeszcze można poprawić i kończą to co niedokończone pozdrawiam
   • tomeckpl Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 10.10.11, 19:07
    Dzięki za odpowiedź. Wydaje mi się, że masz rację, firma może wyjść taniej ale jak spartaczy to później i tak trzeba szukać kogoś do poprawek co w sumie może wyjść drożej. Z kolei zastanawiam się jak zgrać fachowców w czasie jakbym brał kilku ...
    • Gość: IGNASIAK+KOSUBUCKI Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:27
     HJK Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
  • marko1971 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 10.10.11, 13:23
   są ludzie dobrze radzący sobie i z instalacjami i z elektryką i z wykończeniówką
   jest jednak takich niewielu
   bezpieczniej jest dla ciebie pierw porozmawiać z kilkoma fachowcami potem obejrzeć to co wcześniej zrobili i porozmawiać z poprzednimi klientami których wykańczali
   i pamiętaj umowa pisemna,tylko fachowcy z działalnością i żadnych zaliczek na robociznę,
   rozliczanie etapowe
   • barbados4 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 10.10.11, 13:43
    dobrze kolega mówi ja niestety popełniłam ten błąd bo niby kolega i umowy nie podpisałam i zaliczkę dałam więc nawet mi się nie opłacało wywalić tej firmy płacić za etapy i nie mieć skrupułów klucz do sukcesu
    • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 06.11.11, 14:49
     To jest podstawa. Dobrze skonstruowana umowa zabezpieczająca dobrze obie strony , ale wzajemne zaufanie i renoma firmy , z którą się współpracuje. No i naturalnie w razie obiekcji można poprosić o jakieś. rekomendacje. Do tego warto się z wykonanymi realizacjami zapoznać.
     www.decoroom.eu
   • tomeckpl Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 10.10.11, 19:09
    Dzięki. Zakoduję sobie "żadnych zaliczek, rozliczenia etapowe, umowa pisemna" - mam nadzieję, że znajdę fachowców którzy mi na to pójdą :)
    • Gość: mil84 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 17.10.11, 17:03
     Z mojego doswiadczenia moge dodać, że jak bierzesz firmę kompleksowo realizującą remonty, to przynajmniej kontaktujesz się z jej szefem i on musi się użerać ze swoimi pracownikami, co tobie daje więcej spokoju. Ja wykańczałem mieszkanie i zatrudniłem firmę i generalnie jestem zadowolony z ich usług. Jak coś to mogę dać namiar.
     • Gość: tomeckpl Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.11, 18:00
      Skąd ta firma? Jaki metraż remontowałeś i jaki koszt robocizny?
     • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 06.11.11, 15:01
      To jeden z plusów drugi, to chociażby VAT, u nas przy podpisaniu umowy, wartość kontraktu liczymy nie z 23, a z 8% VATem.
      www.facebook.com/decoroom.eu
    • ppawlisiak Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 18.10.11, 09:20
     Czasem lepiej jest zatrudnić jedną osobę od wszystkiego (jak się sam nie zna to weźmie sobie kogoś od konkretnej działki) podpisujesz jedną umowę, w razie partactwa nie ma zwalania winy pomiędzy wykonawcami (czasem się to zdarza).
     Napisz skąd jesteś to ludziom będzie łatwiej Ci kogoś polecić...
     • Gość: tomeckpl Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.ppcom.3s.pl 18.10.11, 09:46
      sląsk
      • Gość: Inia Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 19.10.11, 00:22
       Ja zatrdniłam architekta do zaprojektowania mieszkania, a on mi polecił ekipę, z którą współpracuję, jestem bardzo zadowolona z efektu, panowie fachowcy bardzo profesjonalni, znający się na rzeczy, żadnej fuszerki, ani partactwa, wszystko zgodnie z projektem architekta, który nadzorował całe przedsięwzięcie, oczywiście zgodnie z naszą wcześniejszą aprobatą.
       • Gość: gość Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.10.11, 00:28
        ale pewnie koszty są wtedy dość wysokie?
        • Gość: Inia Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 19.10.11, 11:16
         Architektowi płaciłam 3500tyś, ekipie za robociznę wzięła 18tyś, mieszkanie 80m2 w warszawie w stanie deweloperskim, roboty było bardzo duzo bo były wyburzenia, stawianie ścian na nowo, dwie łazienki, mnóstwo nowych punktów świetlnych, przenoszenie przyłączy hydraulicznych, no ale mieszkanko wykończone swietnie, pomysłowo, ma masę fajnych rozwiązań, swietnie wykorzystana przestrzeń no i wykończone z klasą, a nie na zasadzie to mi się podoba i biorę, całe mieszkanie współgra ze sobą, widać konsekwencje w urządzaniu, zainwestowanie w architekta to najlepiej wydane pieniądze
         • Gość: Michal Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.airnet.opole.pl 20.10.11, 12:54
          Ja wziąłem 2 fachowców ,określili się z góry ,że biorą 270zł za metr powierzchni remontowanej. Mieszkanie 50m2 =13500. Bez żadnych aneksów ,kombinowanie że jeszcze to i tamto. Czysto,bez zbędnych kombinacji i dobrze.ekipa robiła po 12 godzin ,spali na miejscu.Robią tylko z polecenia .Sam ich dalej poleciłem z czystym sumieniem. Jak komuś pomogę zaoszczedzić nerwy przy remoncie to fajnie . Grzecznościowy numer do nich to 501404319. A zapomniałbym pochodzą z opolskiego
          • Gość: IGNASIAK+KOSUBUCKI Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:32
           AAAHJK Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
           • Gość: 123 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 18.08.12, 23:21
            123 Odradzam wszystkim współpracę z budowlańcem (remonty i wykończenia) Tomaszem Ignasiakiem lat ok. 40, działający w okolicach Warszawy, telefon 501543519, to naciągacz na zaliczki, pracuje na czarno i bez faktur a prac nie kończy tylko znika z budowy jak dostanie zaliczki. Pewnie uczył się od Plichty z Amber Gold.
         • tomeckpl Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 29.10.11, 12:17
          Heh ja obejrzałem sporo odcinków dekoratorni, przeglądałem gazety i już mam ułożoną koncepcję jak to mieszkanie ma wyglądać, jak zagospodarować przestrzeń, w czym się dobrze czuję. Kluczem do sukcesu to trzymać się swojej koncepcji do samego końca no i działanie w myśl zasady "co za dużo to niezdrowo", trzeba unikać przypadkowego kupowania wyposażenia i myśleć całościowo o mieszkaniu a nie o każdym pomieszczeniu osobno.
          Teraz tylko poszukać ekipy, która zrealizuje moje plany....
         • Gość: IGNASIAK+KOSUBUCKI Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:31
          F Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
         • Gość: aska Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.socal.res.rr.com 17.08.12, 00:47
          jak sie nazywa ten architekt lub firma w ktorej pracuje .Po prosze numer tel. lub inne namiary, bardzo dziekuje za informacje
     • Gość: IGNASIAK+KOSUBUCKI Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:28
      A Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
     • Gość: IGNASIAK+KOSOBUCKI Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:30
      VB Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
   • Gość: KOSOBUCKI+IGNASIAK Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:29
    ABC Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
  • jacenty_78 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 20.10.11, 16:33
   Hej
   Ja też kupiłem mieszkanie do totalnego remontu. Na początku, spróbowałem coś robić sam ale ..... poległem. Kumpel przeszedł przez remont, ale on skorzystał z firmy wykończeniowej Decoroom. Mam zamiar się do nich odezwać. U znajomego wyszło całkiem fajnie.
   Jacek
   • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 06.12.11, 13:47
    Zapraszamy na specjalne mikołajkowe ceny. Do końca grudnia można oszczędzić nawet do 100 zł na 1m2 !
    • Gość: gość Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.ppcom.3s.pl 06.12.11, 14:08
     a działacie na śląsku?
   • Gość: KOSUBUCKI+IGNASIAK Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:27
    HJ Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
  • robertkucharski Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 26.10.11, 20:10
   Polecam Galerię - kliknij po szczegóły
   • Gość: KOSUBUCKI+IGNASIAK Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:33
    KO Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
   • Gość: AmberGold=Ignasiak Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 18.08.12, 23:22
    -0 Odradzam wszystkim współpracę z budowlańcem (remonty i wykończenia) Tomaszem Ignasiakiem lat ok. 40, działający w okolicach Warszawy, telefon 501543519, to naciągacz na zaliczki, pracuje na czarno i bez faktur a prac nie kończy tylko znika z budowy jak dostanie zaliczki. Pewnie uczył się od Plichty z Amber Gold.
  • dareknowakk Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 30.10.11, 12:47
   Oczywiście jeżeli znajdziesz pojedynczych fachowców to remont okaże się dla Ciebie tańszy. Musisz jednak pamiętać o tym, że poszukiwanie różnych fachowców może okazać się bardziej czasochłonne, a czas to pieniądz.
   Często również jest tak, iż jedna firma budowlana może lepiej wykonać pracę, gdyż wszystko robią od początku do końca i zaniedbanie w jednej części może spowodować dłuższą pracę przy innej części remontu. Dla pojedynczych fachowców może być to obojętne.
   Decyzja należy do Ciebie. Ja jedynie mogę Ci jeszcze polecić serwis, dzięki któremu możesz znaleźć firmę lub pojedynczego fachowca do wykonania remontu: ktozbuduje.pl/
   Pozdrawiam
   • tomeckpl Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 30.10.11, 14:04
    Dzięki. Moi znajomi też mówią, że jak będę szukał osobno to wydłuży się czas remontu, a i często fachowcy narzekają na poprzedników i wymuszają czasem zupełnie niepotrzebne przeróbki :/
    Dzięki za namiary na stronkę, ja znam oferia.pl i szukajfachowca.pl i tam umieszczam swoje ogłoszenia.
  • bolkowiak Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 31.10.11, 10:33
   Oczywiście, że lepiej jedna firma. Szukanie osobno elektryka, hydraulika itd mija się z celem i zwiększa koszty remontu.
   Poza tym jak coś jest nie tak to zwracasz się do jednej firmy z reklamacją, a nie do 10 speców osobno, którzy coś tam sknocili.
   • Gość: IGNASIAK+KOSOBUCKI Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 25.05.12, 09:30
    S Zatrudniłam do budowy i remontu Tomasza Ingasiaka z Warszawy i Grzegorza Kosubuckiego z Gliwic. Odradzam ich usługi, gdyż uciekli z budowy, pobrali zaliczki i pracują na czarno bez faktur. Prac nie skończyli a to co po sobie zostawili to same niedoróbki i usterki.
  • zarabianiepisanie Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 05.11.11, 20:54
   Dobrze jeżeli pojedyncza ekipa potrafi zrobić wszystko lub zadeklaruje się że to zrobi, ale jeżeli znasz np znajomego elektryka to OK
   • hum-ani Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 11.04.12, 20:17
    Oczywiście że zawsze lepiej jest wynajmować ekipę która zajmie się całością. wtedy oni będą zadowoleni że nikt im się nie wtranżoli w wykomywanie roboty a i w razie jakiej kolwiek awarii wystarczy jeden telefon. zresztą jeżeli na małej budowie zatrudnisz 10 ekip i dwie z nich spóźnią się z wykonaniem to powstaje obsuwa na całości. A jeżeli wykonuje remont jedna zdolna ekipa to takie rzeczy jak małe awarie czy brak projektanta w danej chwili nie jest żadnym kłopotem
  • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 06.11.11, 14:38
   Teoretycznie jak zrobisz to sam wyjdzie taniej , ale tylko teoretycznie. Bo jak oszacować stracony czas, nadzór nad ekipą, brak profesjonalnie wykonanego projektu itd.? W firmie takiej jak Decoroom dostajesz kompleksową usługę od A do Z. Od aranżacji przez wykończenie po sprzątanie lokalu. A koszty? Wejdź na stronę i oceń sam czy to jest drogo. Wg wielu naszych klientów jednak nie.
   • sarna3 Re: remont - poszukuję fachowca 07.11.11, 10:33
    Witam,
    poszukuję fachowca, który postawi w mieszkaniu ściankę karton-gips pod zabudowę szafy, oraz wyrówna do tej ścianki sufit podwieszany. Po wszystkim dodatkowo pomaluje.
    Jestem z W-wy. Jeśli macie kogoś godnego polecenia - będę wdzięczna.
   • Gość: radssonoss Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.11, 17:33
    A jeśli mi się np. pakiet nie do końca podoba i chcę wprowadzić jakieś swoje materiały?
    • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 13.11.11, 18:54
     W Decoroom masz pełną elastyczność, jeśli część materiałów chcesz wymienić możemy to zrobić na dowolne inne dostępne na rynku, nie tylko polskich producentów. Masz też w ofercie pakiet individual gdzie wszystko możemy zaaranżować nie na bazie pakietu tylko stricte indywidualnie. Szczegóły na naszej stronie.
  • oleyu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 09.11.11, 11:58
   Robie remont właśnie, mam jednego fachowca. Ale po jego stronie jest załatwienie hydraulika i elektryka. Domówiłem sie na zakres prac i na konktetną cenę. Myślę, że tak najlepiej. Jeżeli tak nie darady to wolałbym wziąść jedną firmę, która odpowiada za całość.
  • Gość: nikol Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.11.11, 14:40
   witam, wszystko robie sama ...mam zaoszczedzone 5 tysiecy...a fachowiec to poprostu ...paprok,,przekonalam sie na sobie,,,ten ktos terz sie musial uczyc..powodzenia
  • robertkucharski Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 13.11.11, 19:22
   Witam


   Pobierz Folder


   Przykładowe realizacje   Pozdrawiam :

   Robert Kucharski

   biuro@kucharski.biz.pl

   www.kucharski.biz.pl/

   Tel.794 358 367
  • mrokon Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 14.11.11, 12:31
   korzystanie z odzielnej ekpiy do każdego rodzaju prac to tańsze rozwiązanie, ale ma tez swoje minusy:

   -więcej szukania
   -trudności w "ustawianiu" czasowo
   -więcej ogólnego zachodu.
   • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 20.11.11, 11:58
    A to są rzeczy nie przeliczalne na pieniądze. Szczególnie w dużych miastach ta kompleksowość usług jest niezwykle istotna.
    www.decoroom.eu
  • sebastiianb Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 10.12.11, 17:39
   Polecam poczytać na tej stronie można się wiele dowiedzieć!!!
   dochodowapracazgoogle.blogspot.com/
  • osika4 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 10.12.11, 19:09
   Miałam firmę z polecenia, nawet widziałam wykonawstwo i podobało mi się ale to było 2 lata temu. Owszem do mnie przyszli z zapałem ale codziennie ten zapał malał. Właściciel firmy a zarazem wykonawca ocenił robotę na 3 tygodnie - robili prawie 2 miesiące pozostawiając dużo usterek, tak że jeszcze inni musieli poprawiać a niektóre są do dzisiaj.
   Nie wiem co Ci doradzić, czy pojedynczy wykonawcy czy cała ekipa do wszystkiego bo obydwie wersje mają swoje plusy i minusy. Też tak już przerabiałam.
   Chcę Cię jednak uczulić na spisanie umowy zawierającej wszystkie istotne dla Ciebie sprawy.
   Życzę powodzenia
   • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 14.12.11, 11:15
    Solidna umowa, zabezpieczająca klienta to podstawa. Przede wszystkim musi zawierać zapisy dotyczące długości trwania prac, gwarancji, czy harmonogram płatności. W decoroom płatności rozkładamy na kilka rat, które klient płaci po wykonanej określonej części prac.
    • Gość: Ignasiak=AmberGold Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.home.aster.pl 18.08.12, 23:21
     [[ Odradzam wszystkim współpracę z budowlańcem (remonty i wykończenia) Tomaszem Ignasiakiem lat ok. 40, działający w okolicach Warszawy, telefon 501543519, to naciągacz na zaliczki, pracuje na czarno i bez faktur a prac nie kończy tylko znika z budowy jak dostanie zaliczki. Pewnie uczył się od Plichty z Amber Gold.
  • Gość: crowmell Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.adsl.inetia.pl 12.12.11, 13:00
   polecam swoich ludzi, ręczę za nich, od lat tutaj doradzam , jestem cromwell

   www.cromwell.blog.pl/
  • buderus-serwis Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 14.12.11, 11:41
   Taniej nie znaczy lepiej. Jestem zdania, że lepiej znaleźć konkretną ekipę, która zrobi remont od początku do końca.
   • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 20.12.11, 17:12
    Teraz coraz częściej klienci szukają kompleksowej usługi, czyli projekt, aranżacja, wykończenie, nadzór nad pracami, sprzątanie, itd. Oszczędzamy przede wszystkim czas, ale także pieniądze. www.decoroom.eu
  • dmocho Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 21.12.11, 16:32
   Małe firemki = w razie problemów zwalanie winy na poprzednika itp.
   Duże firmy = wyższa cena ale gwarancji solidnego wykonania też nie ma.
   • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 29.12.11, 21:26
    No to drogą dedukcji trzeba brać średniej wielkości firmy :) A poważnie to np. nasze Decoroom daje 12 miesięczną gwarancję na swoje prace, a jakość przed podpisaniem umowy można zweryfikować poprzez wizytę w naszych wykończonych lokalach.
    • dolniakos Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 06.01.12, 11:45
     A co z gwarancją na materiały, których używacie do wykończeń? I jaki jest czas realizacji powiedzmy mieszkania 50m2?
     • czaszbud76 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 06.01.12, 12:49
      Ja polecam firmę średnią 3 lub 4 osobową taką jak moja z doświadczeniem,która zajmie się wszystkim.Biorąc większą ilość pojedynczych fachowców narażasz się na usterki których nie widać na pierwszy rzut oka,ponieważ w takich przypadkach zawsze jeden zgania winę na drugiego i może się okazać drożej niż biorąc firmę ,która podpisze umowę i da gwarancję. Moja firma posiada referencje za wykonywane dotychczas prace,wystawiamy rachunki dajemy gwarancję na robociznę a jeżeli chodzi o materiały to jest to gwarancja jaką daje każdy producent danego materiału.Pozdrawiam firma CZASZ-BUD.
      • Gość: gość Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.12, 13:00
       A jak wyceniłby Pan remont mieszkania 38m2, dwa pokoje w tym jeden z aneksem kuchennym - remont kapitalny, ale bez udziwnień tzn bez podwieszanych sufitów, jakiś dziwnych zabudów itp
       • Gość: gość Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.54.248.177.smlw-legionowo.pl 06.01.12, 13:20
        Ja bym wycenił po obejrzeniu i ustaleniu szcegółów wykonania, a jakiś paprak wyceni przez inernet na 3500 zł.
        • Gość: gość Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.12, 13:30
         doskonale rozumiem, ale tak jak pisałem kapitalny remont bez udziwnień czyli wymiana instalacji, drzwi, okna już są wymienione, punkty wodno-kan zostają na swoich miejscach, tylko trzeba je wymienić
         chodziło mi o szacunkową wycenę czyli np 8 000, czy 20 000 za taki remont
     • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 12.01.12, 20:07
      dolniakos napisał:

      > A co z gwarancją na materiały, których używacie do wykończeń? I jaki jest czas
      > realizacji powiedzmy mieszkania 50m2?

      Jeśli chodzi o gwarancję to naturalnie klient dostaje na materiały taką jaka daje dany producent na określony materiał. Na nasze prace gwarancja 12 miesięczna.
      • Gość: gość Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.12, 20:35
       mam pytanie
       w tej cenie za 1m2 jest też wyposażenie mieszkania widoczne na waszych realizacjach? czy tylko wykończenie mieszkania natomiast umeblowanie i sprzęty rtv/agd w kwestii inwestora?
       Jak to wygląda jeśli chodzi o kuchnię i łazienkę?
       • decoroom_eu Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 19.01.12, 13:05
        Gość portalu: gość napisał(a):

        > mam pytanie
        > w tej cenie za 1m2 jest też wyposażenie mieszkania widoczne na waszych realizac
        > jach? czy tylko wykończenie mieszkania natomiast umeblowanie i sprzęty rtv/agd
        > w kwestii inwestora?
        > Jak to wygląda jeśli chodzi o kuchnię i łazienkę?

        Zakres prac w cenie pakietu jest następujący:
        -koszt zakupu materiałów podstawowych (farby, glazura, terakota, panele, itp.)
        -koszt zakupu materiałów pomocniczych (pędzle, kleje, fugi, itp.)
        -koszt transportu materiałów
        -koszt spotkań z projektantem wnętrz w celu wybrania materiałów wykończeniowych i zaprojektowania w sposób profesjonalny swojego mieszkania.
        -koszt robocizny (zapewniamy fachową i sprawdzoną ekipę remontową; wykonywane przez nich prace są na najwyższym poziomie)
        -koszt sprzątania
  • graiyetea Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 20.06.12, 08:46
   Hej, dobrze że pytasz, bo to świadczy o tym, że podchodzisz do tego poważnie, a nie chcesz szybkiej fuszerki. Temat remontów i tzw. fachowców wielokrotnie zaburzał mój spokojny sen.
   Z doświadczeń moich oraz znajomych wynika podstawowy wniosek - poczta pantoflowa jest najlepszym doradcą. W ogłoszeniach będą mydlić oczy, a jak pracują naprawdę dowiesz się wyłącznie od ludzi, którzy skorzystali z tych usług. Powodzenia!
  • virot Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 20.06.12, 11:33
   Ja jestem za pojedynczymi pracownikami albo za małymi, rodzinnymi firmami. Tutaj jest mniej spychologii i większa odpowiedzialność wykonawców. Jak coś jest nie tak, to wiem do kogo się zwrócić (w dużych firmach każdy zrzuci odpowiedzialność na innego pracownika) - duże firmy oznaczają robotnicza labę
  • 1ala_123 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 17.08.12, 10:54
   To zależy jak duży remont , ale myślę że firma lepiej się sprawdzi . Trudno rozdrabniać się na drobne i szukać do różnych zadań ,różnych fachowców. Gruntowny remont mojego domu wykonała firma ,którą polecił mi brat i świetnie się sprawdziła. Jestem z z Jaworzna a tam jak na lekarstwo dobrych firm.
   • mojemieszkanie24 Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho 17.08.12, 11:04
    koleżanka przeżyła te dwie opcje i powiedziała, ze bez pilnowania nikt ci dobrze nie zrobi. Może, ze ona tak trafiła źle...
    Ja całe szczęście mam fachowców w rodzinie więc nie muszę martwić o jakość usług. Radzę dobrze: popytaj właśnie w rodzinie lub w wśród znajomych to na pewno ktoś ci kogoś poleci...
    • Gość: singiel Re: Kapitalny remont - firma czy pojedynczy facho IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.12, 11:29
     Niestety Twoja koleżanka ma rację, ja właśnie jestem po remoncie i wiem coś o tym, jestem singlem, robiłem remont w obcym dla mnie mieście gdzie nie mam rodziny i mało znajomych ... więc do mieszkania zaglądałem zazwyczaj po pracy ... fachowcy robią po najmniejszej linii oporu, czasem biorą kilka zleceń i np sobie jeżdżą po tych remontach robiąc po łebkach, odwlekając, zwodząc itp dlatego są tak nerwowi jak bierzesz urlop albo wysyłasz kogoś żeby ich pilnował :P generalnie w czasie remontu trzeba nastawić się, że potencjalny fachowiec będzie chciał Cię raczej oszukać czy to na materiałach czy na robociźnie, jak jest miły to trzeba być jeszcze bardziej podejrzliwym i KONIECZNIE mieć wszystko na piśmie, bo mi obiecali że zrobią w ramach remontu kilka rzeczy a później tego nie pamiętali i się wypierali
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka