Dodaj do ulubionych

Jak dobrać drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku

24.11.11, 23:23
Mieszkam w małym 4-piętrowym bloku w Warszawie. Sąsiedzi na klatce, jako że to dość "warszawska" dzielnica mieszkają tu ci sami od lat i mają w większości stare drzwi. Nie znam się kompletnie, a chciałbym osiągnąć następujący efekt podczas wymiany starych drzwi pamiętających pewnie lata 70/80:
- chcę mieć drzwi maksymalnie bezpieczne tj. odporne na włamania, ślusarzy itp. (oczywiście w granicach rozsądku-nie musi to być sejf, ale powiedziałem sobie, że zanim kupię cokolwiek wartościowego typu tv plazmowy, najpierw zainwestuję w drzwi)
- drzwi nie muszą być "wypasione" jeśli chodzi o wygląd, wręcz dobrze, żeby nie rzucały się w oczy, bo jak piszę - inni na klatce mają często prl-owskie drzwi (nie chcę kusić złodziei choć i u mnie nie ma co ukraść)
- drzwi muszą mieć jakiś bezpieczny sposób na natrętów chodzących po domach - i tu nie wiem - wizjer? kamerka? kamerka z mikrofonem? czy po prostu wizjer plus zaczep na łańcuszku (nie wiem jak to się nazywa).
Dodam, że kompletnie nie znam się na wymianie drzwi - chcę to zrobić solidnie, nie znam firm, nie wiem co zrobić, aby nie przepłacić.
Chciałbym wydać na to jak najmniej, ale aby było 100% bezpiecznie i aby zwłaszcza zamki były bezpieczne (jako, że podnajmujemy czasem mieszkanie, to aby z czasem można było zmienić łatwo zamek).
Pomóżcie - na co zwrócić uwagę, jakich błędów nie popełnić, ile wydać na takie drzwi? Mam pewną kwotę, której nie chcę przekroczyć, ale najpierw chcę poznać opinie:-)
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka