Dodaj do ulubionych

Czy wilgoć w domu zlikwiduję pochłaniaczem ?

20.12.11, 09:10
Witam.

W domu zaczyna pojawiać mi się wilgoć. Dom był niedawno ocieplony styropianem, poz tym wymieniłem okna na plastikowe i chyba jest dość hermetycznie. Na szybach zaczyna skraplać się woda a co gorsze zaczynam ją widzieć także na suficie w łazience.
Zastanawiam się czy wystarczy użyć popularnych preparatów pochłaniających wilgoć.
Np.

budujmy.eu/cat-pol-1214553935-Metylan-Pochlaniacze-wilgoci.html
Czy ten problem może być głębszy i wymagać usprawnienia systemu wentylacji ?

Adam.
Obserwuj wątek
    • Gość: cromwell Re: Czy wilgoć w domu zlikwiduję pochłaniaczem ? IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 20.12.11, 19:52
      czuc spamem na odleglosc
      ale odpowiem
      co tam
      zanim weszly popularne nawiewniki z powodzeniem wentylowano pomieszczenia przy pomocy wyciecia fragmentow uszczelek w oknach
      szczegolowe instrukcje wycinania znajdziesz na stronach ITB
      ewentualnie popros o wyciecie sprzedawce okien
      wszak do tej pory dzialaly
      pewnie ktos mi zaraz zarzuci iz wyciecie uszczelek nie gwarantuje prawidlowej wentylacji
      poniewaz w gre wchodza kubatury przewietrzanych pomieszczen

juz odpowiadam
      nawiwniki tez nie sa dobierane do kubatury
      latwiej wyciac wiecej uszczelki jak wymienic naiwiewnik

tak na marginesie
      te osuszacze to se chlopino wsadz na wypadek malego dziecka i braku pampersow...
    • Gość: Bob Budowaniczy Re: Czy wilgoć w domu zlikwiduję pochłaniaczem ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.12, 18:13
      Mieszkanie musi być wietrzone !!! Jeśli jest widoczna woda na ścianach,na płytkach to jest bardzo źle.Ja też się kąpię i otwieram okno po kąpaniu mimo ,że jest zimno na zewnątrz. Jak zejdzie wilgoć to zamykam po jakichś tam max 10 minutach .W kuchni widuje parę wodną skraplającą się na dolnej części szyby to już jest objaw wczesnej wilgoci. uchylam wtedy okno na np 5 minut i mam spokój na więcej jak połowę dnia. Absolutnie nie może być wilgoci bo zaczynają rozwijać się pleśnie i grzyby a jak wiadomo one są rakotwórcze.
      W samochodzie postępuję podobnie choć widuje kierowców którzy jadą całą drogę z zaparowanymi szybami !!!! Nie ważne czy lato czy zima-włączam ogrzewanie na maxa uchylam okno i jadę .Zachodzi mi para ,zmniejszam ogrzewanie i mam po problemie z wilgocią.Musi być w mieszkaniu w samochodzie ciepło aby wilgoć wyfrunęła wraz z parą wodną na zewnątrz !!!!/w domu tę rolę spełnia prawidłowo działająca wentylacja !!!! Samo nagrzewanie też da efekt czystych szyb ale to nic nie daje to jest efekt pozorny ,hodujemy sobie pleśnie i grzyby w samochodzie i wdychacie takie coś na podobnej zasadzie w domu !!!! z tą różnicą, że ściany stają się wilgotne w sobie i powoduje to marznięcie ścian czyli mostek termiczny się nasila na całych ścianach .Oszczędności ekonomiczne pozorne robicie w ten sposób !!!! Lodowe ściany to mokre i zimne a zimno przenika wtedy szybko !!!!
      • tuplytki Re: Czy wilgoć w domu zlikwiduję pochłaniaczem ? 04.01.12, 09:04
        -całkowicie popieram tę wypowiedź.
        Jest to sposób autentyczny i naprawdę skuteczny.Dokładnie z tym samym się borykałam.
        Ogrzewanie i wietrzenie to podstawa.
        Metylan stop wilgoci nie zaszkodzi-przyśpieszy odprowadzenie wilgoci.
        tuplytki.pl

> Mieszkanie musi być wietrzone !!! Jeśli jest widoczna woda na ścianach,na płytk
        > ach to jest bardzo źle.Ja też się kąpię i otwieram okno po kąpaniu mimo ,że jes
        > t zimno na zewnątrz. Jak zejdzie wilgoć to zamykam po jakichś tam max 10 minuta
        > ch .W kuchni widuje parę wodną skraplającą się na dolnej części szyby to już je
        > st objaw wczesnej wilgoci. uchylam wtedy okno na np 5 minut i mam spokój na wię
        > cej jak połowę dnia. Absolutnie nie może być wilgoci bo zaczynają rozwijać się
        > pleśnie i grzyby a jak wiadomo one są rakotwórcze.
        > W samochodzie postępuję podobnie choć widuje kierowców którzy jadą całą drogę z
        > zaparowanymi szybami !!!! Nie ważne czy lato czy zima-włączam ogrzewanie na ma
        > xa uchylam okno i jadę .Zachodzi mi para ,zmniejszam ogrzewanie i mam po proble
        > mie z wilgocią.Musi być w mieszkaniu w samochodzie ciepło aby wilgoć wyfrunęła
        > wraz z parą wodną na zewnątrz !!!!/w domu tę rolę spełnia prawidłowo działająca
        > wentylacja !!!! Samo nagrzewanie też da efekt czystych szyb ale to nic nie daj
        > e to jest efekt pozorny ,hodujemy sobie pleśnie i grzyby w samochodzie i wdycha
        > cie takie coś na podobnej zasadzie w domu !!!! z tą różnicą, że ściany stają si
        > ę wilgotne w sobie i powoduje to marznięcie ścian czyli mostek termiczny się na
        > sila na całych ścianach .Oszczędności ekonomiczne pozorne robicie w ten sposób
        > !!!! Lodowe ściany to mokre i zimne a zimno przenika wtedy szybko !!!!
      • inzynier_p Re: Czy wilgoć w domu zlikwiduję pochłaniaczem ? 20.01.17, 14:30
        Dokładnie tak, wietrzenie to podstawa zdrowego domu i organizmu. Niestety często ten błąd wychodzi po czasie, po robotach. Natomiast problem grzybów jest dość rozległym tematem u którego podstaw leży źródło wilgoci a tych jest wiele, doraźne działanie usuwa skutki a nie przyczyny- niestety , podobnie jak z przyjmowaniem leków. Zjawiska mykologiczne są bardzo szkodliwe dla ludzi, nie jest wskazane przebywanie w takich pomieszczeniach, bo niestety ludzie mieszkają w takich warunkach i dziwią się że dzieci mają np alergie, astmę i wiele innych. Od wielu lat nadzoruję budynki, sprawdzam stan techniczny, doradzam w wykonywaniu skutecznych remontów budynków, diagnostyce i projektowaniu czynności naprawczych. Zachęcam do kontaktu . Chętnie pomogę .(inzynierprzyszlosci@gmail.com)
    • Gość: Ola Miałam to samo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.12, 19:09
      Również używałam metylanu - jednakże za szybko się zużywał a jego cena zmusiła mnie do poszukania tańszej alternatywy.
      Teraz kupuje polski odpowiednik pochłaniacz wilgoci ten sam środek chemiczny !!! i tak samo działa.
      Zamiast jednego metylanu mam zapas na pół roku.
      • Gość: Bob Budowniczy Re: Czy wilgoć w domu zlikwiduję pochłaniaczem ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.12, 16:52
        Z wilgocią w domu jest podobnie jak w samochodzie . Ludzie myślą sobie,że włączą ogrzewanie i para wodna znika !!! nic bardziej mylnego .
        Wsiadając zimą /gdy są zaparowane okna/ włączam ogrzewanie ma maxa i uchylam ciut szybę.
        Wnętrze się dogrzewa ,ciepło powiedzmy że wygania zgromadzona wilgoć i po jakimś czasie zmniejszam ogrzewanie a nawet wyłączam i wtedy zamykam okno .
        W domu,mieszkaniu jest podobnie z tą różnicą, że powinna być sprawna wentylacja /przepisy kominiarskie lub rekuperator w wentylacja mechaniczną/
        Mieszkanie musi być wietrzone , latem szczególnie wtedy pozwala się samoistnie wypływać z mieszkania pomieszczeń lub domu parze wodnej na zewnątrz.
        Pomijam sprawę ścian i ich prawidłowości w kwestii prawidłowości norm i zdrowego rozsądku w kwestii prawidłowej grubości-wtedy nie wytwarza się punkt rosy. Ściana wtedy nie jest wilgotna i nie tworzy się mostek termiczny.Jak ściana się poci wewnątrz pokoju to znaczy,że jest źle zaprojektowana.
        Smrodek jest smrodkiem i wietrzyć należy i dbać o prawidłową wentylacje i wietrzenie zależnie od rodzaju wykonania domu mieszkania bo w grę wchodzi wilgoć w której się mnożą grzyby-pleśnie i bakterie >dość powiedzieć że grzyby-pleśnie są odpowiedzialne za powstawanie raka !!! Wszelkie wykwity,pleśnie są niebezpieczne a najbardziej rakotwórcze są te co są zielone i zielonożółte.Wszelkich wykwitów wewnątrz mieszkania nie wolno absolutnie lekceważyć. Proszę pytać odpowiem.mam tylko jedno życzenie proszę nie powielać powtarzających się pytań i nie minimalizować zagrożeń.
        Ogólne moje spostrzeżenie -to ludzie w mieście nie wietrzą mieszkań !!!!
        Pozdrawiam szanownych czytelników no i czytelniczki.
    • wxkrl Re 23.05.14, 10:19
      Też miałem ten sam problem ale ja powierzyłem go firmie która zajmuję się likwidacją wilgoci i jestem bardzo zadowolony z efektu ich pracy. Regularne wietrzenie i po problemie :) Polecam: www.osuszanie-pomiary.pl/
    • martynakania Re: Czy wilgoć w domu zlikwiduję pochłaniaczem ? 21.09.14, 14:50
      Z wilgocią to ciężki temat. Moi rodzice w domku u babci walczyli z wilgocia, bo straszne rachunki za ogrzewanie przychodzily no i ten grzyb na scianach :// masakra. pochlaniac cos daje, ale raczej tak odczuwalnie dla czlowieka, jak wilgoc jest bardzo duza to trzeba i zmienic ogrzewanie, okna, ocieplenie domu... roznie.

Polecam skontaktowac sie z firma sun www.sun-oknawarszawa.pl
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka