Dodaj do ulubionych

kafelki - jak to zrobić żeby nie ciąć

01.03.12, 17:02
mam 2 ściany 190 cm szerokości.

mam również płytki:
- standardowa szerokość 30 cm
- dekor 4,8 cm
- dekor 6,8 cm

No i jak to zrobić, żeby nie ciąć płytek????
Jak zrobie 6 płytek * 30 cm + 2 dekory * 4,8 to mi zostanie 4 mm na wszystkie fugi ;P
Jak zrobię 6 płytek * 30 cm + 1 dekor * 6,8 to mi zostanie 3,2 cm na wszystkie fugi (za dużo na moje oko, ale co ja wiem o fugach...)

Ile mm 'zjadają' fugi i rogi? Fachowiec mi mówił, że 1,5 mm robi zazwyczaj, ale na narożniki chyba też trochę schodzi??
Macie inny pomysł?
Obserwuj wątek
    • jarecki_2 Re: kafelki - jak to zrobić żeby nie ciąć 01.03.12, 19:30
      ale nad czym się zastanawiasz?? masz fachowca i powinien Ci pokazać, na sucho na podłodze n przykład jaki zrobić najlepiej układ już nie wspominam o tym, że fachowiec powinien Ci odpowiedzieć na Twoje pytania skoro go masz, musi być mega fachman co nie potrafi rozplanować układu na ścianie żeby miało to ręce i nogi. Masz płytki, wybierasz grubość fugi, jak nie masz pewności to kup 3 paczki krzyżyków każda innej grubości, ułóż płytki z dekorami na podłodze, włóż krzyżyki, potem nałóż na to szerokość ściany która masz ułożyć i wiesz ile przyciąć, lub nie, płytki po bokach.
    • Gość: Gość Re: kafelki - jak to zrobić żeby nie ciąć IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 01.03.12, 21:21
      Żeby kafelki wyglądały porządnie muszą być symetryczne. To znaczy, że jak zaczniesz z jednego rogu całą kafelką i w drugim rogu wyjdzie Ci pół, to będzie to wyglądało tak sobie. Lepiej będzie jak w jednym rogu położysz ćwiartkę i w drugim rogu ćwiartkę (kafelki nie wódki). To samo dotyczy ustawienia góra-dół. Jest to trochę pracochłonne i czasami kosztowne, ale efekt jest dużo lepszy. Cięcie kafelek po linii prostej jest sprawą trywialną. Gorszy problem to wszelkiego rodzaju wycięcia czy otwory.

Pozdrawiam…

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka