Dodaj do ulubionych

niefortunna wymiana drzwi

19.04.12, 16:02
Historia ku przestrodze:
Znalazłem firmę która miała mi sprzedać drzwi w dobrej cenie, nazwy z litości nie będę wymieniał. Wybrałem dzwi w salonie, po prawie tygodniu przyjechali „fachowcy” zrobili pomiary. Nikt się nie odzywał znowu kilka dni w końcu zadzwoniłem i przyjechali montować. Pomijam prawie dwu godzinne spóźnienie. Zamontowali po dwóch godzinach, ekspertem nie jestem ale zbyt porządnie to nie jest zrobione, zostawili syf straszny. Wczoraj dostaję fakturę a tu cena o 400 zł wyższa niż miała być, bo okazuje się że dodatkową opłatę ponoszę za montaż klamek, dowóz i wniesienie. Szlak mnie trafia i zastanawiam się co mogę zrobić w takiej sytuacji, czy jest sens reklamować?
Obserwuj wątek
    • jarecki_2 Re: niefortunna wymiana drzwi 19.04.12, 17:34
      oczywiście że jest sens, jak nikt nie poinformował Cię o dodatkowych kosztach to nie masz obowiązku płacić. Zapłać tyle ile było omówione a jak odezwą się po resztę to powiedz, że nikt nie poinformował Cię wcześniej o dodatkowych kosztach i jak chcą od Ciebie te pieniądze to niech idą do sądu.
      Ale jeśli już zapłaciłeś to możesz sobie reklamować.... to Ty Musiałbyś iść do sądu.
    • Gość: gościu Re: niefortunna wymiana drzwi IP: 67.221.255.* 20.04.12, 14:19
      Powinieneś napisać co to za firma, ku przestrodze. Sytuacje tego typu niestety ale się zdarzają . Wszystko zależy od firmy i jej oferty. Jak w każdej branży są firmy, które ukrywają koszty, i niezbyt dbają o klienta - niestety w branży budowlanej jest to dosyć częste zjawisko... Najlepiej brać sprawdzone firmy, które ktoś ci poleci bo wybierając w ciemno można się właśnie w taki sposób naciąć.
    • yaks Re: niefortunna wymiana drzwi 23.04.12, 14:33
      Niedawno miałem podobną sytuacje z jedną firmą z wrocławia, tylko tam się rozbiło o terminy realizacji: obiecywali do 7 dni roboczych a ja czekałem ponad miesiąc i żadnego info z ich strony nie było. Zrezygnowałem z ich usług na szczęście zaliczka została mi zwrócona.
      Po przeczytaniu twojego wpisu, ciężko jest się na kogoś zdecydować bo jak widzę można trafić jeszcze gorzej niż ja.
      Przy okazji jeśli możecie mi polecić tego typu firmę z Wrocławia proszę o propozycję, zawsze to lepiej niż szukać na własną rękę.
      • ilkas2 Re: niefortunna wymiana drzwi 24.04.12, 12:55

> Przy okazji jeśli możecie mi polecić tego typu firmę z Wrocławia proszę o propo
        > zycję, zawsze to lepiej niż szukać na własną rękę.

Problemów nie będziesz miał z www.drzwi.pl/ działają także we wrocławiu.
    • piegoosek Re: niefortunna wymiana drzwi 24.04.12, 14:26
      a ja mialam kiedys swietna przygode...
      podczas montazu drzwi musialam wyjsc na jakies 30 min. po powrocie jeden z montazystow powiedzial, zebym lepiej nie wchodzila do jednego z pokoi! co oczywiscie mnie bardzo zaniepokoilo... okazalo sie, ze szef pomylil sie przy zamowieniu i zamowil drzwi 10cm szersze niz mialam otwor! zganijcie co zrobilli montazysci!? rozpruli mi sciane zeby powiekszyc sobie otwor!!! wchodze do pokoju, a tam gruz na swiezo polozonej drewnianej podlodze!! bylam w takim szoku, ze cos takiego mozna zrobic, ze nie wiedzialam jak na to zareagowac!!! dzis sie z tego smieje, ale widzicie, roznie mozna trafic :)
      • Gość: pes Re: niefortunna wymiana drzwi IP: *.dynamic.chello.pl 26.04.12, 09:19
        Rany! Zbieram szczękę z podłogi... Wracając do sprawy autora wątku, to przestrzegam przed składaniem zamówień wyłącznie ustnych. Wymiana drzwi jest na tyle kosztowna, że warto poświęcić chwilę, żeby spisać umowę, a przynajmniej zamówienie. Wiele firm ma swoje druki, które wnikliwie trzeba przeczytać i wynegocjować zmianę tych warunków, które nam nie odpowiadają, ew. wstawić własne. To wszystko warto zrobić. Z własnego doświadczenia - za transport i wniesienie nie miałam osobnej dopłaty, zarówno w firmie od drzwi zewnętrznych, jak i w tej od wewnętrzych. To było w ramach montażu. Za klamki, owszem, była osobna pozycja, bo klamki bywają różne i różnie kosztują. Ale o wszystkich opłatach zostałam poinformowana przy składaniu zamówienia, a nie po fakcie. Jeśli ktoś się umówił na łączną kwotę usługi, to o żadnych dopłatach post factum nie może być mowy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka