Dodaj do ulubionych

Gres układany...na bruku?

24.05.12, 10:57
Mam dość nietypowe pytanie, ale pewnie wiele nietypowych pytań maja wszyscy, co budują i remontują, takie życie :) czasami musimy zaakceptować to co kupiliśmy wraz z nieruchomością....a my akurat dostaliśmy taras ziemny wyłożony kostką brukową. I teraz zastanawiamy się co z tym zrobić - zostawić? wyłożyc czymś? Rozbieranie tego nie wchodzi w grę, bo bądź co bądź ułożone jest równiutko i nie ma co kombinować z demontażem bruku.
Taras ma kolor szary, zwykły, powierzchnia ok 15m2 (dalej jest trawnik na tym samym poziomie). Możliwośc podwyższenia MAX 3cm !!! (kwestia przeszklonego tarasu i drzwi 3-skrzydłowych).
Czy możnanta kostce ułożyć gres?!?

Z góry dziękuję za wszelkie pomysły :)
Obserwuj wątek
      • jarecki_2 Re: Gres układany...na bruku? 24.05.12, 12:47
        Nie, nie można ułożyć na takiej kostce gresu, to znaczy można, ale cel ćwiczenia jest bez sensowny ponieważ gres najzwyczajniej w świecie odpadnie, raczej wcześniej niż później odpadnie. Jeżeli rozbiórka nie wchodzi w rachubę a koniecznie chcemy coś z tym zrobić a nie mamy miejsca na spore podniesienie poziomu "tarasu" to pozostaje jedynie chyba zmienić wygląd kostki poprzez pomalowanie jej na inny kolor. Specjalnymi farbami do tego celu zazwyczaj dysponują punkty handlujące kostką brukową lub producenci kostki. Gama kolorystyczna powalająca nie jest ale jakaś istnieje. Oczywiście zadaszenie takiego tarasu to nie problem (chyba było i takie pytanie).
        • belika Re: Gres układany...na bruku? 24.05.12, 13:17
          jarecki_2 napisał:

> Nie, nie można ułożyć na takiej kostce gresu, to znaczy można, ale cel ćwiczeni
          > a jest bez sensowny ponieważ gres najzwyczajniej w świecie odpadnie, raczej wcz
          > eśniej niż później odpadnie. Jeżeli rozbiórka nie wchodzi w rachubę a konieczni
          > e chcemy coś z tym zrobić a nie mamy miejsca na spore podniesienie poziomu "tar
          > asu" to pozostaje jedynie chyba zmienić wygląd kostki poprzez pomalowanie jej n
          > a inny kolor. Specjalnymi farbami do tego celu zazwyczaj dysponują punkty handl
          > ujące kostką brukową lub producenci kostki. Gama kolorystyczna powalająca nie j
          > est ale jakaś istnieje. Oczywiście zadaszenie takiego tarasu to nie problem (ch
          > yba było i takie pytanie).
          >
          >
          >

W sumie tak myślałam....niestety :(
          O zadaszenie nie byłam, bo chwilowo o tym w ogóle nie myslimy :)
    • Gość: cromwell Re: Gres układany...na bruku? IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 24.05.12, 18:53
      tego jeszcze nie grali
      zdumiewa mnie ignorancja uczestnikow
      a wszystko sie rozchodzi o powyzszenie tarasu
      tarasu zrobionego zgosnie ze sztuka budowlana
      jak zwykle wlaczaja sie jakies pierwotne instynkty zeby co nakleic
      jak guano w stajni augiasza
      ludzie wymyslaja niestworzone rzeczy zeby sie narobic i przy okazji zamienic co trwlale w tandete
      przeciez wystarczy zdjac kostke nadsypac brakujace centymetry i polozyc kostke na nowo
      pozostaje pytanie czy te max 3 centymetry jest warte zachodu
      czy to jakiec widzimisie czlowieka bez wyobrazni
    • Gość: li Re: Gres układany...na bruku? IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.12, 09:54
      belika napisała:

> Mam dość nietypowe pytanie, ale pewnie wiele nietypowych pytań maja wszyscy, co
      > budują i remontują, takie życie :) czasami musimy zaakceptować to co kupiliśm
      > y wraz z nieruchomością....a my akurat dostaliśmy taras ziemny wyłożony kostką
      > brukową. I teraz zastanawiamy się co z tym zrobić - zostawić? wyłożyc czymś? Ro
      > zbieranie tego nie wchodzi w grę, bo bądź co bądź ułożone jest równiutko i nie
      > ma co kombinować z demontażem bruku.
      > Taras ma kolor szary, zwykły, powierzchnia ok 15m2 (dalej jest trawnik na tym s
      > amym poziomie).

Opis jest tak smakowity, że zostawiłabym tak jak jest. Wreszcie naturalnie wyglądająca powierzchnia, ze stuprocentowo naturalnego materiału, bez schodków, bez zbędnych kombinacji. Przypuszczam, że wygląda to bardzo dobrze i niesztampowo. Kolor szary jest piękny i uniwersalny i przy odrobinie dobrej woli można go polubić :). Trzeba tylko spróbować. Szkoda psuć tej, jak sama piszesz, świetnie położonej kostki. Daj jej szansę. A zakryć ją zawsze zdążysz, jeśli za jakiś czas okaże się, że nijak nie możesz jej polubić. Paćkać farbą naturalny kamień też jakoś nie uchodzi.
      • Gość: TakMam Re: Gres układany...na bruku? IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.12, 11:13
        Obserwuję ciekawą rzecz. Tutaj na forum jest wielu stałych fachowców, którzy zręcznie umieją tak namieszać ludziom w głowach, że ci zamiast realizować swoje marzenia czy potrzeby ładują się w marketingowe kanały np. chcę kupić piec na węgiel a wychodzę z solarem made in bubel na energię wiatrową i kredytem w banku po trzecie pokolenie.
        PS. Klient mój Pan czy klient mój Frajer?
    • Gość: Kubuś Re: Gres układany...na bruku? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.12, 15:46
      ciekawe strony z projektami modnych i nowoczesnych domów
      garaze.studioeprojekt.pl/jak-kupic-mieszkanie-dom-lub-dzialke.html
      gazetadomprojekt.com.pl/aranzacje-wnetrz.html
      geo-budowa.pl/piekny-ogrod-dla-kazdego.html
      wnetrza.geo-budowa.pl/nowoczesne-domy-i-wnetrza.html
      aranzacje-wnetrz.geo-budowa.pl/jak-zaaranzowac-pokoj-dzieciecy.html
      domy.geo-budowa.pl/koszty-zwiazane-z-budowa-domu.html
      gotowe.domy-domki.pl/budownictwo-a-dom.html
      jednorodzinne.ogrod-sztuk.pl/dom-i-nowoczesne-rozwiazania.html
    • Gość: bud Re: Gres układany...na bruku? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.12, 14:42
      można położyć bezpośrednio na kostkę,
      trzeba ją zmyć,wysuszyć,zagruntować,dokładnie
      wyrównać cieńką warstwą zaprawy(posmarować jak kanapkę)i na to kłaść gres,bez izolacji i
      innych dodatków
      zmieści się w 3 cm grubości
      trzeba użyć zaprawy wysokoelastycznej
      np. CM 17 "Super Flexible",CM 17 STOP DUST
      i grunt też ceresit,
      gdzie kupić,można zobaczyć na ceresit.pl
      • tomek-dortmund Re: Gres układany...na bruku? 26.05.12, 15:33
        No nie wiem panie "bud", bym polemizowal.
        Woda podejdzie plytki i po plytkach, nastepny sezon mozesz je pozamiatac.
        Ja jako firma taka prace bym wykonal nastepujaco:
        Gres zamienil bym na kamien naturalny np. belgijski granit(tani i wyglad bomba), chodzi i grubosc plyty, min 2cm.
        Bruk bym wyciagnal, podsypke rowniez, nastepnie ta podsypke bazaltowa wymieszal bym z cementem trasowym(puzzolan cement) 1:4, konzystencja mokrej ziemi.
        Owa mieszanke bym sciagnal po latach w kawalkach po 2m² i kladl odrazu przeszpachlowane plyty klejem wysokoelastycznym z zebem 10.
        Thats it.
        Osobiscie tylko i wylacznie terrazzo plyty 4-10cm grubosci , 5 cm podsypki i 40cm podloza z tlucznia. Jesli teren podmokly to bym wrzucil mate drenazowa np. GutJahr .
        Problem wtym, ze nawet podsypka bazaltowa moze miec wysoka wilgotnosc i po mroznej zimie bedzie podnosic plyty powodujac znaczne uskoki.
    • belika Re: Gres układany...na bruku? 05.06.12, 11:45
      Bruk zostaje :) Kiedyś wymienimy go na granit...przekonaliśmy się oboje, że to oryginalne i bezpretensjonalne rozwiązanie...taka jakby stara uliczka czy zaułek nam wyszedł po częściowym obsadzeniu tarasu. Będzie fajnie.

Dziękuję, bo i Wasza w tym zasługa :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka