Dodaj do ulubionych

Zdjęcie obudowy z brodzika

09.06.12, 17:37
Witam

Wynajmuje mieszkanie i mam problem ostatnio z odpływem z prysznica, używałem już kreta ale to dawało efekt tylko na jakis czas, chciałem zdjąć obudowe plastikową i rozebrac syfon, lecz nie wiem jak go zdjąć, od dołu jest cos w stylu zaślepek plastikowych na śruby z tym że jak tym kręce czy tez próbuje to zdjać to nie bardzo się da a boje się to połamać i też moje pytanie brzmi czy ktos wiqe jak zdjąć tą obudowę?
Obserwuj wątek
  • cyklina-klimkiewicz Re: Zdjęcie obudowy z brodzika 10.06.12, 11:55
   Wezwij hydraulika, nie wiem czy on nazywa się Kret, ale po co się męczyć ? Z tm płynem co ma udrożnić odpływ, radzę bardzo ostrożnie! W rodzinie już był wypadek po użyciu. Opary są toksyczne! Po zatruciu nimi traci się przytomność, a gdy nie ma nikogo w domu, to pomoc może nie zdążyć przed Panem Bogiem. Odpuść sobie. Hydraulik da radę i zrobi co trzeba. Nawet na nie skomplikowanej naprawie trzeba się znać. Po co masz komuś zalać mieszkanie, czy własne zdrowie narażać używając żrących płynów. B.Klimkiewicz.
  • jarecki_2 Re: Zdjęcie obudowy z brodzika 10.06.12, 19:51
   zazwyczaj taka obudowa jest elementem wciskanym na specjalne zaczepy czy inne mocowania. Pociągnięcie, mocniejsze, z jednego brzegu takiej obudowy powinno spowodować, że cała obudowa odejdzie i potem można włożyć ją ponownie, chyba, że ten kto to montował coś zakombinował i wtedy tylko on wie jak to rozebrać. Natomiast z innej strony, syfon prysznica powinien mieć możliwość czyszczenia go od góry, zazwyczaj w syfon od góry włożone są dwa lub trzy elementy, których wyjęcie powoduje odsłonięcie samej rury, niczym nie ograniczonej. Zazwyczaj wyjęcie tych elementów wystarczy, żeby oczyścić wszystko jak należy nie odkręcając samego syfonu. Czyli jak widzisz sitko metalowe lub inny element w prysznicu podważ go w górę i powinien wyjść, jak był nie podnoszony nigdy może iść dość ciężko, ale powinien pójść, jak coś zniszczysz to elementy są wymienne, nie kosztują dużo i można je wymienić.
  • leon64 Re: Zdjęcie obudowy z brodzika 11.06.12, 22:19
   Jarecki dobrze pisze, pod zdejmowalnym dekielkiem w kolorze chromoniklowym często jest taki mały pojemniczek w którym zbierają się wszystkie większe brudy, wystarczy wyciągnąć przepłukać/opróżnić założyć, na wierzy dekiel i git
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka