Dodaj do ulubionych

Betonowa posadzka z 1937 r

17.07.12, 14:19
Męczy mnie taki problem. W moim bloku, budowanym przez Niemców w 1937, w piwnicach są betonowe posadzki. Szkopuł w tym, że są idealnie gładkie (niczym szkło) i wyglądają jak marmur beż żyłek. Czy ktoś potrafi doradzić jak uzyskać taką gładź betonu? Kolor ciemnoszary.
Obserwuj wątek
      • Gość: eto73 Re: Betonowa posadzka z 1937 r IP: *.dynamic.chello.pl 21.07.12, 21:48
        Dzięki za linka. Nie mniej wciąż męczy mnie pytanie jak to robili? No bo współczesna technologia troszeczkę odbiega od przedwojennej jak również koszt wykonania. Nie chce mi się wierzyć, że w piwnicach domów budowanych dla zwykłych robotników stosowali jakieś drogie technologie. To musiało być banalnie tanie i proste w swej masowej produkcji. Tak samo jak inne roziązania które obseruję w mieszkaniu (np. mufa łącznikowa do rur CO, prawo-lewo gwintowana, zamiast skomplikowanego śrubunku czy przepiękne lastriko na korytarzu).
        Pytam, bo mam uszczerbek w posadzce i chciałbym go naprawić w mozliwie najbardziej zbliżony orginałowi sposób. Ktoś mi wzmiankował, że wystarczy zabetonować wstępnie a na wierzch posypać czystym cementem, mocno zalać wodą aby "stała" nad wylewką, zwibratować w celu zrównania i zostawić na miesiąc w spokoju.
        • Gość: cromwell Re: Betonowa posadzka z 1937 r IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 23.07.12, 18:33
          jak robili?
          moczyli wylewke i posypywali cementem bez dodatkow
          calosc glaskali stalowa paca
          watpie czy uda ci sie dobrac kolor
          cement zawsze sie rozni
          dlatego przy prefabrykatach wazny jest producent klasa i pochodzenie cementu
          po drugie dzisiaj juz nie produkuje sie starego dobrego cementu
          wiekszosc to masowka z dodatkiem chemii
          stad porzekadlo budowlancow
          ze dzisiejszy cement bardziej zre jak trzyma
    • Gość: Nowalas Re: Betonowa posadzka z 1937 r IP: *.aircity.pl 08.01.14, 08:42
      W tamtych czasach był tylko Korodur, niemiecki, bardzo stary producent posypek, Do dzisiaj wielu niemieckich przedsiębiorców i właścicieli zakładów produkcyjnych wywiera nacisk na to, żeby zastosować ich sprawdzoną markę.
      w Polsce Korodur należy do tzw. średniej półki cenowej (można znaleźć jego tańsze odpowiedzniki) ale moim zdaniem warto dopłacić te kilka groszy na kilogramie posypki i mieć porządną niemiecką posadzkę.

W Polsce dystrybutorem Koroduru jest Formatiq: www.formatiq.pl/produkty/itemid-29, produkty Koroduru do posadzek nazywają się Neodur albo Granidur
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka