Dodaj do ulubionych

Podłogi drewniane

• Gość: werasa Re: Podłogi drewniane IP: *.dynamic.chello.pl 04.06.13, 18:08
      Witam. Nurtuje mnie pewne pytanie odnoście zasad montażu podłóg drewnianych. Czy zasada aklimatyzacji przed położeniem we właściwych pomieszczeniach nadal obowiązuje? Mój parkieciarz twierdzi, że to bujda. Po drugie czy można montować parkiet jeśli w łazience jeszcze są kładzione płytki? A po trzecie czy jest sens montować parkiet dębowy kiedy za oknem leje, a mieszkaniu zimno :(? Proszę o odpowiedzi, bo terminy mnie gonią i pora na parkiety.
      • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 06.06.13, 01:09
        Ostatnio w Warszawie OSP (stowarzyszenie branżowe ) organizowała prezentację produktów i nikt z tam obecnych takiego poglądu nie prezentował. Parkiet w łazience po płytkach się instaluje. Parkiet instaluje się w temperaturze pokojowej. To 18-25 stopni. B.Klimkiewicz.
      • cyklina-klimkiewicz Re: Podłogi drewniane 06.06.13, 08:07
        Dla pakowanych w warunkach kontrolowanej atmosfery ten czas jet krótszy, ale drewno zawzse musi wyrówać stan do poziomu pomieszczeniua. Dotyczy to i klejenia. Po przyklejeniu,przed cyklinownim też te warunki muszą sie wyrównać. Na to ma wpływ rodszaj zastosowanego kleju. B.Klikiewicz.
    • Gość: sebek314 Re: Podłogi drewniane IP: 83.142.195.* 06.12.13, 11:25
      Pomożecie? Moja żona chce podłogę drewnianą w kuchni, mi to się wydaje kiepskim pomysłem, bo na logikę jest dużo wilgoci i temperatury niesprzyjające, ale moje argumenty jak o ścianę. Myślałem, żeby zamówić od Kuhn, bo znajomi okropnie chwalili wykonanie, bo powoli się przygotowywuję do tego, że przegram kłótnię a jak już to się stanie, to jakie drewno najlepiej wybrać? Dąb? Czy jakieś inne?
      • fredi07 Re: Podłogi drewniane 10.12.13, 00:10
        Masz rację, drewno w kuchni to nie najlepszy pomysł. Zmywanie , smażenie, pryska i trafia na podłogę.
        Zdecydowanie odradzam, tak samo jak szukanie skrótów typu warstwówki . Kiepski lakier i drewna co kot napłakał. Cena podłogi to nie sam parkiet (deska), to jeszcze, kleje, robocizna, listwy. Tradycyjny parkiet na 100lat kompleksowo licząc jest porównywalny cenowo z ,,gotowcami" a często i tańszy.
        • mojdomtoja Re: Podłogi drewniane 19.12.13, 14:42
          Jeżeli kuchnia jest połączona z salonem to jednak lepiej wygląda jednakowa podłoga a płytki w całym salonie to nie jest najprzyjemniejsze rozwiązanie. Drewno równie łatwo się czyści a jednak dużo lepiej wygląda.
      • sloneczko1134 Re: Podłogi drewniane 23.01.14, 09:44
        sebek, Znajomi dobrze mówią, możesz się posłuchać! Tak całkiem serio, to Kuhn dają radę, widziałam kilka projektów u moich klientów jak okna wstawiałam. Myślę, że dąb to dobre rozwiązanie do kuchni jak już wywiesisz białą flagę, ew. czereśnia albo egzotyka ;)
    • mario100000 Re: Podłogi drewniane 09.01.15, 12:29
      Widzę, że dyskusja się tu rozwinęła w kierunku "dobre bo polskie" hehe. Ja bym nie polecał szczególnie nic kupionego w markecie. Mam doświadczenia z Bauwerkiem – owszem wyższa półka (cenowa też), ale płaci się za jakość. 8 lat leży podłoga, olejowana, pięknie się starzeje. Wybraliśmy jasny dąb, kolor po latach zrobił się cieplejszy, żonie się nawet bardziej podoba. Wtedy rozważaliśmy też Kahrsa, ale Bauwerk wygrał z uwagi na ogrzewanie podłogowe na parterze.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka