Dodaj do ulubionych

Ciemne plamy/cienie na ścianach

29.09.12, 17:58
Witam wszystkich forumowiczów.
Z góry przepraszam jeżeli jest już podobny temat, próbowałem szukać odpowiedzi ale żadna nie rozwiązuje do końca mojego problemu.
Zostałem poproszony przez rodziców o pomoc przy malowaniu. Dołączyłem już w trakcie malowania. Pomalowaliśmy pokój farbą lateksową Dulux Kolory Świata na kolor Dojrzewający Banan. Po położeniu dwóch warstw na ścianach patrząc pod światło widać, że kolor jest niejednolity i widać ciemniejsze plany przypominające jakieś zabrudzenia/zakurzenia. Znalazłem na youtube filmik o podstawowych błędach malarskich www.youtube.com/watch?v=It1bY3-p1Ys było tam zdjęcie przestawiające jak wyglądają ściany pomalowane, które nie były wcześniej zagruntowane (0.39) i wygląda to trochę podobnie. Ściany były malowane pędzlem 2,5 DEXTER. Eksperymentowałem z nakładaniem trzeciej warstwy z początku wygląda dobrze ale jak wyschnie to mimo wszystko ciemniejsze plamy dalej przebijają choć w mniejszym stopniu.
Ściany nie były wcześniej gruntowane, tyko zmyte woda z detergentem. Farba została położona na starą farbę.
Co w tej sytuacji najlepiej teraz zrobić żeby owe smugi zniknęły?
Obserwuj wątek
  • jarecki_2 Re: Ciemne plamy/cienie na ścianach 30.09.12, 20:54
   Zmienić farbę na taką, która nadaje się do użytku, dulux nie jest taką farbą w żadnym razie, chociaż cena mogła by wskazywać, że jest inaczej. Pomalować ściany za pomocą wałka a pędzla angielskiego, może być najtańszy byle miał ze 6-7 cm szerokości, użyć do odcięcia ścian, czyli pomalowania rogów ścian. Jeśli ściany były uprzednio malowane i są w dobrym stanie, gruntowanie nie jest potrzebne, jeśli poprzedni kolor był intensywny lub ciemny należy ściany pomalować zwykłą białą farbą emulsyjną raz i potem dwa razy kolorem za każdym razem warto poczekać aż farba wyschnie, to daje zupełnie dobry efekt. Wysychanie ścian pomiędzy malowaniami to okres od 6 do 12 godzin, chyba, że producent farby zaleca inaczej.
   • kubzal Re: Ciemne plamy/cienie na ścianach 30.09.12, 23:46
    Dzięki za odpowiedź. Problem rozwiązany położyłem na całość trzecią warstwę DULUXA wałkiem i wygląda o niebo lepiej. Jeżeli by się doszukiwać smug to jasne, że jeszcze w niektórych miejscach są ich drobne pozostałości ale naprawdę dużo lepiej niż wcześniej. Faktycznie DULUX nie jest najlepiej kryjącą farbą. Następnym razem chyba wybiorę produkt innej firmy. Dzięki za pomoc.
  • Gość: qwerty Re: Ciemne plamy/cienie na ścianach IP: *.dynamic.chello.pl 06.10.12, 17:58
   Lepiej być ostrożnym przed zatrudnianiem nierzetelnych wykonawców budowlanych i bez umów jak np. Tomasza Ignasiak, tel.501543519, lat ok 40 z okolic Warszawy. Nie jest przyjemny i profesjonalny, pracuje bez umów, nie usuwa usterek, praca tylko bez faktur -na czarno i urząd skarbowy powinien się zainteresować bo tacy budowlańcy działają w szarej strefie. Aby poznać oceny o fachowcach, których chcecie zatrudnić najlepiej w wyszukiwarkę wpisać imię nazwisko nazwę firmy zakres robót a będziecie mieć na talerzu informacje jakie ludzi piszą w internecie o solidnych i niesolidnych fachowcach.
  • Gość: Farby z Motylkiem Re: Ciemne plamy/cienie na ścianach IP: *.183.150.190.dsl.dynamic.t-mobile.pl 11.10.12, 12:20
   Proponujemy zastosować REMOMAT i potem zastosować ponownie kolor.
   Remomat jest przeznaczony do wymalowań wewnętrznych ścian i sufitów. Nadaje się do malowania podłoży mineralnych, płyt kartonowo-gipsowych, starych powłok farb, tapet papierowych itp. Farba polecana szczególnie do powierzchni pokrytych wyschniętymi plamami po: nikotynie, zaciekach wodnych, sadzy i tłuszczach. Nadaje się jako farba w pełni wykończeniowa lub farba gruntująca pod wymalowania farbami typu emulsje, emalie wewnątrz oraz na zewnątrz pomieszczeń.
   www.farbyzmotylkiem.pl/39,126,145,4,SCIANY_I_SUFITY

   Farby z Motylkiem
   www.facebook.com/inspiracjezmotylkiem
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka