Dodaj do ulubionych

zwrot Vat za materiały-pomocy!

22.12.12, 20:50
Witam!Mam kilkadziesiąt faktur ,z których chciałabym odliczyć Vat od materiałów,ale moim problemem jest to ze na wiekszości nie mam numeru PKWiU,więc trudno mi jest się polapać co mogę odliczyć a co nie.Może Ktoś z Was mógłby mi pomóc i podpowiedzieć czy można odliczyć Vat od:
-paneli podłogowych,listw podłogowych,drzwi wewnętrznych,klamek,ościeżnić,płyt karton-gipsowych,gładzi szpachlowej,kleju atlas,uni-gruntu,kołków rozporowych,klejów montazowych,płytek łazienkowych,fug do nich,syfonu brodzikowego,brodziku,wanny,baterie,zlewozmywaka,zestawu podtynkowego,wkładu kominkowego i wełny izolacyjnej do niego, gniazdek elektrycznych z uziemieniem.Wiem,że to dużo,ale cięzko to ogarnąc a nie che zrobić błędu.
Z góry dzięki za pomoc i czekam na podpowiedzi
Obserwuj wątek
  • Gość: jacek34 Re: zwrot Vat za materiały-pomocy! IP: *.dynamic.chello.pl 29.12.12, 15:37
   Witaj!
   Miałem ten sam problem co Ty - liczba faktur i brak pkwiu sprawiły, że nie mogłem ruszyć z miejsca. Poszukałem w internecie profesjonalnej firmy, która zrobi to za mnie i rzeczywiscie. Otrzymalem 7.600 zl zwrotu, ich prowizja nie przekroczyla 300 zł i dostalem gotowy wniosek z zalacznikami, komentarzem, numerami pkwiu. zobacz na www.zwrotvat.info pozdrawiam, jacek
   • anikja Re: zwrot Vat za materiały-pomocy! 30.12.12, 15:09
    Uprawnionymi są osoby fizyczne, które:
    poniosły wydatki na zakup materiałów budowlanych w związku z inwestycją polegającą
    na:
    1 budowie budynku mieszkalnego,
    2 nadbudowie lub rozbudowie budynku na cele mieszkalne lub przebudowie (przystosowaniu) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia
    niemieszkalnego na cele mieszkalne, w wyniku których powstał lokal mieszkalny
    3 remoncie budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego,

    Na wydatki trzeba mieć fakturę VAT no i trzeba mieć prawo do dysponowania nieruchomością (np. własność, umowę użyczenia, umowę najmu lub dzierżawy).

    Składa się wniosek do urzędu skarbowego i zwracają różnicę VAT (różnica między 7% a stawką VAT na fakturze)
     • anikja Re: zwrot Vat za materiały-pomocy! 30.12.12, 15:27
      Dokładnie dotyczy materiałów na które podniesiono stawkę VAT od 01.05.2004. 2013 może być ostatnim rokiem obowiązywania ustawy o zwrocie. Dlatego jeśli ktoś nie korzystał przez ostanie 5 lat a planuje remont czy budowę powinien 1 wszy wniosek złożyć w 2013, to zachowa prawo do odliczenia przez kolejne 5 lat do wysokości należnego limitu.
       • Gość: mama_dorota Re: zwrot Vat za materiały-pomocy! IP: *.portgdansk.pl 31.12.12, 08:40
        > Już zapowiedziany, został koniec tego odliczania. Ten rok ma być ostatni. B.Kli
        > mkiewicz

        Ten rok, czyli który? 2013, prawda?

        Ja proszę o to, aby rozwiać moje wątpliwości, czy wykonując prace budowlane samodzielnie można także odliczać VAT na materiały? Planujemy budowę domu i mąż zamierza wiele prac wykonać osobiście np. fundament, prace wykończeniowe. Gdzieś na stronie Muratora czytałam, że jeśli mąż wykonuje prace budowlane, to żona nie może tego doliczyć. Podejrzewam, że chodzi tu o to, że małżeństwo odlicza wydatki wspólnie, ale nie mogę tego teraz odnaleźć, żeby się dokładniej wczytać. W każdym razie w ulotce na temat odliczenia nic takiego nie znalazłam.

        I jeszcze jedno. Czy faktury muszą być wystawiane tylko na jedną osobę, czy mogę być na jedno lub dwoje małżonków. Mąż prowadzi firmę usługową (hydraulika, troszkę budowlanki) i ma sporo rabatów w hurtowniach. Mam obawę, czy hurtownie zgodzą się udzielić rabatu na mój nr NIP.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka