Dodaj do ulubionych

pomocy- wyciszenie ściany

13.01.13, 23:28
Kto z Was wyciszał ścianę w bloku? czym? jaki efekt? nie słychać wrzasków sąsiadów? Proszę podpowiedzcie coś.
Obserwuj wątek
  • cyklina-klimkiewicz Re: pomocy- wyciszenie ściany 14.01.13, 09:36
   W ograniczony sposób można wyciszyć stosując styropian w rolce na ściany betonowe lane. To ocieplenie dobre, a wyciszenie do 20%. Wiele przenosi konstrukcja bloku, więc tylko w ograniczonym zakresie. Można także użyć tych samych materiałów, które stosuje się przy wyciszaniu podłóg. Jest kilka od 2-3mm do 6mm i kilka rodzajów w arkuszach. To granulaty korkowe. Są i inne materiały. Ich użycie zalezy od potrzeb. B.Klimkiewicz.
  • Gość: ml Re: pomocy- wyciszenie ściany IP: 213.199.248.* 17.01.13, 14:16
   Jedynym sensownym wyjściem jest zastosowanie mat akustycznych. Ale efekt jest wtedy, gdy przylepisz je na wszystkich ścianach, na podłodze i suficie. Mają grubość ok. 10mm + klej+rigips+gładź co daje nie więcej jak 30mm grubości. Byłem w mieszkaniu, a dokładnie w sypialni tego mieszkania, która została wyciszona matami, efekt niesamowity.
   Tutaj masz przykład tych mat: apolis.com.pl/k-fonik-st-gk-072/2347-mata-k-fonik-st-gk-072.html
    • Gość: ml Re: Terefere IP: 213.199.248.* 17.01.13, 15:06
     No widzisz kolego terefere, tak się składa że byłem i to nie raz. Właścicielem jest znajomy, który kupił to mieszkanie i nerwicy się nabawił przez odgłosy sąsiadów niekoniecznie imprezowych. Efekt jest wg. mnie duży, kolega też zadowolony, ale wiadomo, że to rzecz subiektywna. Niektórym pierdnięcie muchy będzie przeszkadzać.

     A, to o czym piszesz to komora wygłuszająca fale dźwiękowe, zasada jest trochę inna. Maty akustyczne odbijają dźwięk, a wygłuszające są od tego żeby zniwelować falę odbitą.
     W takiej komorze bada się propagację fal. W mieszkaniu nie koniecznie o to chodzi.
   • cyklina-klimkiewicz Re: pomocy- wyciszenie ściany 17.01.13, 20:53
    I 10mm mata na regips i otulenie wszystkiego łacznie z podłogą, to najlepszy interes dla wykonawcy, zakładając,że zapłata nie wiąże się ze sprawdzeniem skuteczności. Krótko mówiąc to nic nie da z wyjątkiem wyłudzenia kasy. B.Klimkiewicz.
    • Gość: sermysia Re: pomocy- wyciszenie ściany IP: *.nplay.net.pl 17.01.13, 21:20
     Kiedy u właścicielki interweniowała i druga sąsiadka usłyszała "to są dobre dzieci, ja je znam; to wy się czepiacie". a my mamy dość przekleństw chamstwa, pisków i wrzasków i całej wieśniackiej reszty. To bydło spod Włodawy.... policja , dzielnicowy, administracja... wierzcie wszystko prawie wyczerpaliśmy , ale to inny temat. Dlatego ciekawi jesteśmy tego wyciszenia; przewróciliśmy już wiele źródeł w poszukiwaniu rozwiązania. Jednak interesuje mnie czy ktoś mieszka w wyciszonym mieszkaniu lub zna/ był u kogoś z wyciszoną ścianą/ ścianami. Jakoś nie możemy nigdzie dopytać o to kto ma/zna. Dzięki za porady i prosimy, może ktoś coś dopisze...
     • cyklina-klimkiewicz Re: pomocy- wyciszenie ściany 17.01.13, 21:44
      Wyciszenie mieszkania w bloku, to co innego niż studio nagrań. Studio kosztuje tyle co kilka mieszkań, ma inną budowę i mozna pozwolić sobie na izolacje akustyczną o znacznej grubości. Dom ma inna konstrukcję, rumor przenosi się w bardzo dużym stopniu. Koszty wyciszenia bardzo duże, skuteczność mała. B.Klimkiewicz.
  • pawel4545 Re: pomocy- wyciszenie ściany 15.04.20, 11:57
   Miałem podobny problem ze starsza osobą za ścianą w bloku. Od rana telewizor na full. Po drugiej zmianie odpoczynek był niemożliwy. Prośby nic nie pomagały. Postanowiłem wyciszyć ściany tymi matami isola.com.pl/izolacja-scian-accorub-isola-polska-akustyka/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka