Dodaj do ulubionych

wypełnienie wiekszych ubytków w parkiecie

06.04.13, 16:40
witam,
proszę o poradę, po wymianie drzwi i futryn w moim mieszkaniu powstały w parkiecie ubytki przy nowych futrynach i progu, brak klepki na powierzchni około 2 x 2 cm, których nie da się zasłonić np. listwami.
chciałbym jak najszybciej i najłatwiej wypełnić czymś, niekoniecznie dopasowanym fragmentem z drewna.
kupiłem kit Soudal'a. Wiem , ze nie powinno sie nakładać zbyt dużej ilosci (zbyt grubo), poniewaz będzie problem ze schnięciem, utwardzeniem. zatem wypełniłem lukę gipsem budowlanym (nastepnie zaimpregnowałem), do wysokości około 2-3 mm poniżej poziomu parkietu , na to planuje dać właśnie wspomniany kit do parkietów Soudala. czy to zda egzamin? czy może zamiast tego gipsu dac cos innego?

dziękuję za podpowiedzi :)
Obserwuj wątek
    • cyklina-klimkiewicz Re: wypełnienie wiekszych ubytków w parkiecie 06.04.13, 16:57
      Ubytki w parkiecie trzeba uzupełnić parkietem. należy go bardzo starabbie dociąć i wkleić na klej do parkietu. Szpachlować można ubytki w parkiecie, ale to chodzi o szzceliny międzty klepkami albo między listwą a ścianą. Jest taki akryl nazywa się Bona Gap Master. To gotowa masa do szpachlowania szczelin do 2-2.5 cm, ma kolor drewna i jak cywilizowany produkt spełnia normy DIBt, czyli zero smrodu, bezpieczny dla kobiet ciężarnych, dzieci i ludzi starszych . Jest w 14 kolorach. Gipsem i cementem nie należy uzupełniać braków w parkiecie. Drewno uzupełniać należy drewnem. To są bardzo szybkie naprawy. Szcególnie starannie należy naprawiać w futrynach drzwiach i tych miejscach które są widoczne i niczym nie mogą być maskowane. B.Klimkiewicz.
      • cyklina-klimkiewicz Re: Źle! 07.04.13, 11:11
        Z czym ci źle? Parkiet naprawia się wstawiając parkiet. Jest to taki produkt, który jest produkowany z drewna (fryzów) w zgodny z normą sposób co oznacza, że usłojenie jest w odpowiednim kierunku. Do naprawy należy użyć parkietu o takiej samej grubośći, tego smego rodzaju i z tego samego gatunku drewna. By naprawiać podłogę to podłoże też musi być naprawione zgodnie z normą. Oznacza to tyle,że musi być równe moce i mieć odpowiednią wilgotność i poziom. To ważne dlatego,że klejem nie wtrównuje się nierówności podłoża. Parkiet przeważnie ma i pióro i wpust, więc inne reźbienie z niego nie jest możliwe niż to zgodne z NORMĄ. Bez pióra i wpustu tylko mozaika, przemysłówka i bruk parkietowy jest produkowany. Ale mówiąc parkiet ma się na myśli parkiet, deskę parkietową. B.Klimkiewicz.
          • cyklina-klimkiewicz Re: Źle! 07.04.13, 12:51
            Gips i cement, pianka montażowa to to co najczęściej muszę usuwać przy naprawach po instalacji co. Drobne naprawy a czasu na ich zrobienie często brak. W futrynach i przy wymianie drzwi podobnie. To samoo jest przy wyburzaniu ścianek. B.Klimkiewicz.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka