Dodaj do ulubionych

Sufity - jak przymocować płytę G-K do legarów

27.06.13, 12:30
Witam,
Jestem w trakcie wymiany legarów na stropie. Ich wymiary 24x14 ułożone co 60cm. Poddasze będzie użytkowe. Mam jednak dylemat jak zrobić sufity na parterze. Na pewno zrobię je z płyty G-K, jednak nie wiem jak je przymocować do tych legarów. Widziałem opinie, że można je przykręcać bezpośrednio do legarów, jednak wg. mnie to kiepskie rozwiązanie, taki strop będzie pracował, a tym samym płyty G-K na łączeniach pękały.

Pzdr.
Mariusz
Obserwuj wątek
    • Gość: Matheo Re: Sufity - jak przymocować płytę G-K do legarów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.06.13, 14:11
      system sufitów podwieszanych rygips nie polecam przymocowania bezpośrednio do legarów, drewno będzie "pracowało" ( wysychało ) i zawsze popęka na połączenia płyt zastosuj siatkę i przede wszystkim specjalny klej do łączenia płyt lub alternatywnie tynk gipsowy Knauf MP-75. a dopiero potem gładź polecam tez płyty z frezami z 4 stron a nie jak standardowe pluty z 2 podłużnych stron. Jeżeli już zdecydujesz sie na te 2 płyty to zalecam zfazowanie kantów pod katem 45 stopni i przerwę pomiędzy płytami 3-5 mm zeby masa weszła pomiędzy przed oczywiście trzeba te fazowanie zagruntować unigruntem
    • jarecki_2 Re: Sufity - jak przymocować płytę G-K do legarów 27.06.13, 20:38
      Jak sama nazwa wskazuje sufit podwieszany należało by podwiesić a nie, jak słusznie zauważyłeś, przykręcić do belek stropowych. Taki sufit zawiesza się na stelażu metalowym który mocujesz do sufitu za pomocą zawiesi, masz dwa rodzaje zawiesi, druty i blachy. Blachy, takie zagięte z dziurami w kształcie litery U, jak je sobie pozaginasz w odpowiednich miejscach, oraz druty z takimi sprężynkami. Możesz mocować całość do legarów lub do tego co jest pomiędzy legarami. Do legarów sufit będzie potrzebował więcej miejsca a co za tym idzie będzie niżej, mocowanie pomiędzy legarami spowoduje, że płyta, odległość płyty od legarów, będzie mogła być minimalna czyli jakieś 3.5 cm (wysokość profilu głównego oraz jakaś przestrzeń na luz) plus grubość płyty. Można spokojnie założyć, że sufit wyjdzie jakieś 5-5.5 cm poniżej legarów (lub najniższego legara). Żeby jak najbardziej uelastycznić sufit zastosował bym zawiesia drutowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka