Dodaj do ulubionych

Ile piasku potrzeba żeby zrobić plażę?

18.07.13, 13:53
Witam

Organizujemy piknik rodzinny nad rzeką i chcemy zrobić niedużą plażę. Może ktoś orientuje się ile ton piasku potrzeba do takiego przedsięwzięcia?
Obserwuj wątek
  • Gość: k Re: Ile piasku potrzeba żeby zrobić plażę? IP: *.dynamic.chello.pl 18.07.13, 14:32
   A ten piknik to na swojej prywatnej działce organizujesz? Jeśli nie, to zapomnij. Chyba, że chcesz zapłacić karę za nielegalną zwałkę i usuwać potem piach do ostatniego ziarnka.
   • noosal01 Re: Ile piasku potrzeba żeby zrobić plażę? 18.07.13, 14:36
    To akurat nie problem bo plaże planujemy zrobić na terenie prywatnym a papiery o imprezie masowej też mamy złożone. Został nam już tylko techniczny wątek zorganizowania plaży.
    • Gość: k Re: Ile piasku potrzeba żeby zrobić plażę? IP: *.dynamic.chello.pl 19.07.13, 10:13
     Hmm, a jednak nie można zrobić tej plaży. Rozumiem, że piach miałby być wysypany na brzegu rzeki. Brzegi wód śródlądowych podlegają szczególnej ochronie, również wtedy, gdy przylegają do prywatnej działki. Stąd np. nie wolno ich grodzić (limit 1,5 m od linii wody), zmieniać, przekształcać, niszczyć nadbrzeżnej roślinności (a przywalenie roślin kupą piachu z pewnością by je zabiło).
     KK
     Art. 191. Kto niszczy lub uszkadza brzegi śródlądowych wód powierzchniowych, tworzące brzeg wody budowle lub mury niebędące urządzeniami wodnymi oraz grunty pod śródlądowymi wodami powierzchniowymi albo utrudnia przepływ wody w związku z wykonywaniem lub utrzymywaniem urządzeń wodnych — podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

     Czyli zamiast plaży można sobie usypać na środku własnej działki np. wielką piaskownicę ;). Ale z dala od brzegu. Bo przy brzegu rzeki niczego kombinować nie można, chyba że uzyskasz stosowne pozwolenie wodnoprawne.
  • Gość: cromwell Re: Ile piasku potrzeba żeby zrobić plażę? IP: *.163.246.94.ip4.artcom.pl 18.07.13, 15:33
   najlepej przeliczyc tony na metry szescienne
   1 m3 suchego piasku wazy 1.5 tony
   tylko czy aby to suchy piasek
   z piaskowni albo skladu niezadaszonego
   powinno sie liczyc jak piasek mokry ok 1.8 tony
  • jarecki_2 Re: Ile piasku potrzeba żeby zrobić plażę? 18.07.13, 22:53
   Jak wysypiesz i rozplantujesz wywrotkę będziesz wiedział ile Ci jeszcze potrzeba.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka