Dodaj do ulubionych

Projekt domu na granicy działki - przytulony do...

12.11.13, 12:54
Szkoda, że projektant spieprzył numerację pomieszczeń na rzutach i w opisach - chyba, że to celowe zadanie dla ćwiczenia wyobraźni....

Poza tym projekt (na papierze) wydaje się udany.
Obserwuj wątek
  • roonie42 Koszt budowy takiego domu 12.11.13, 16:29
   Szkoda, że nikt nie napisze, jakie są koszty budowy takiego domu. Architektura naprawdę przepiękna, skandynawska, drogie materiały, idealna zieleń na obrazku.

   A w praktyce koszt budowy takiego domu to jakieś 260 000 zł (tu jest kosztorys takiego przedsięwzięcia) a koszt jego wykończenia to kolejne 120 000 (przykładowy kosztorys wykończenia tutaj)
   • magda-8686 Re: Koszt budowy takiego domu 02.12.14, 08:17
    Najwięcej chyba zapłacimy dziś za materiały. Projekt możemy znaleźć w fajnej cenie, ponieważ wile firm oferuje przystępne rabaty np. www.mgprojekt.com.pl/. Mają duży wybor naprawdę ciekawych, funkcjonalnych domów.
  • tidus9 Projekt domu na granicy działki - przytulony do... 13.11.13, 10:04
   1. Niech pokaże na wizualizacji jak to wygląda razem z tym domkiem do którego jest przytulony. Efekt częściowy mnie nie interesuje.
   2. Czy można jeszcze w tekście uwzględnić jaki był w pozwoleniu maksymalny procent zabudowy działki? Oraz czy dom legalnie jest przytulony do działki sąsiedniej?

   Czy naprawdę ktoś uzyskał na ten budynek pozwolenie na budowę? Szczerze ciężko mi sobie to wyobrazić. Równie dobrze cała historyjka może być ładną bajką, która nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości.
  • lavenders27 Projekt domu na granicy działki - przytulony do... 13.11.13, 11:03
   Nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie budujący duże i drogie domy (ergo mający pieniądze ) stawiająje na na tak małej działce, że z okien można zrywać gruszki u sąsiada...

   Mam dom jednorodzinny i jego największą zaletą jest właśnie duży ogród - można zrobić impreze, poopalać się topless czy nawet skusić na szybki numerek - nie siejąc zgorszenia wśród wścibskich sąsiadów. Pomijam już fakt, że mieszkam na wsi po to, żeby dzieci mogły spędzać całe dnie na świeżym powietrzu - bawić się w ogrodzie, a nie stać przyklejone do szyby w bloku. Gdybym miała płot pod samymi oknami, to musałyby bawić się albo na podjeździe albo na chodniku...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka