Dodaj do ulubionych

Planuję ocieplenie domu- jakieś rady

02.09.14, 08:07
Witajcie,
na wiosnę chciałbym wykonać termomodernizację mojego domu. Chciałbym się do tego dobrze przygotować, bo koszty remontu duże, a zależy mi, by taka inwestycja się zwróciła w perspektywie 15-20 lat. Jak Wy się przygotowaliście do ocieplenia? Jakich materiałów warto użyć? Styropian to już chyba mocno przestarzałe ocieplenie. Jak wybraliście dobrą ekipę budowlaną?
Czy warto zaufać tym poradom? www.matchembud.com.pl/50,more,99nadeszla_najlepsza_pora_na_termomodernizacje.html?
Obserwuj wątek
  • michal83x83 Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 02.09.14, 11:01
   Styropian w istocie jest stosowany od dawna, kiedyś między cegłami ściany, przez co się utleniał. Jeśli jednak go zastosujesz od zewnątrz, to z pewnością będzie spełniał swoje funkcje, a inwestycja zwróci się już po kilku latach.
   Szczerze mówiąc, to właśnie styropian bym Ci polecił.
   • cchrolenko Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 01.10.15, 12:21
    Polecam ocieplenie rzędu minimum 20cm - im grubość styropianu większa tym lepsze zabezpieczenie
  • muszyna3 Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 04.09.14, 16:08
   styropian dobrej jakości np grafitowy Termoorganiki to nowoczesne rozwiązanie, jak weźmiesz ich system ociepleń z klejami, tynkami masz gwarancje że wszystko do siebie idelanie pasuje.


   ( wogóle jeśli chodzi o styropian to jest mega poularnym izolatorem bo w większości to powietrze zamkniętę w styropianowych kuleczkach ściśle do siebie przylegających, czytałem gdzieś że 15 cm warstwa dobrego styropianu w kropki chroni ( ma podobne właściwości izolacyjne) jak kilku metrowy mur. Styropian nie nowoczesny? BREDNIE..
   • antekrudy Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 09.09.14, 16:32
    100% racja Termoorganika, najlepiej wziąć ich styropian w systemie firmowym
  • pracowniajcr Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 09.09.14, 15:46
   Należy pamiętać, że w stratach ciepła ściany i pozostałe przegrody mają 30% udziału. Straty ciepła powstają także poprzez okna i wentylację. Docieplenie ścian rozwiązuje zatem część problemu. W kolejnym etapie trzeba pomyśleć o dociepleniu stropów/dachu, potem o zmianie okien (o ile nie są wymienione). Najtrudniejszym zagadnieniem jest usunięcie strat przez wentylację. Rozwiązaniem są min. systemy rekuperacji. Oczywiście wszystkie straty można poddać analizie i wyliczyć dokładne nakłady niezbędne do poprawy komfortu termicznego domu i obniżenia kosztów ogrzewania.
   • erzecznikknauftherm Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 12.09.14, 12:31
    Tak, założeniami termomodernizacji jest kompleksowe ocieplenie wszystkich przegród budowlanych i zapewnienie ciągłości termoizolacji. Przegrodą budowlaną typową są także okna, czy drzwi. Tutaj wymiana ich na lepsze pod względem termoizolacyjności ma także zasadnicze znaczenie dla całości termomodernizacji.
    e-rzecznik Knauf Therm
    • erzecznikknauftherm Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 30.09.15, 13:04
     Materiały ociepleniowe np. styropian, powinny posiadać gwarancję jakości produkcji oraz stabilności cech związanych z ich izolacyjnością. Styropian Knauf Therm jako jeden z dwóch w Polsce posiada oznaczenie Gwarantowany Styropian, co daje pewność jego wykonania i gwarantuje bezproblemowe użytkowanie przez lata.
  • duchzielony Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 08.10.14, 10:53
   Polecam styropian na ściany styropian Termo Organiki:)
   • bobudo Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 15.05.15, 11:40
    Jeśli jeszcze nie podjąłeś decyzji o materiale jaki chcesz wybrać to polecam wejść na stronę lambda.swisspor.pl. Ja osobiście znalazłem tak kilka ciekawych informacji, które pomogły mi w podjęciu decyzji.
   • malrempl Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 08.11.15, 17:05
    Kompleksowymi remontami zajmujemy się od wielu lat.
    W swojej ofercie posiadamy szeroki zakres usług pozwalający
    zrealizować niemal każde zlecenie związane z wykończeniem lub
    przebudową domu, mieszkania czy biura. Do swojej pracy
    podchodzimy profesjonalnie i rzetelnie.

    Usługi Remontowe Warszawa
    Firma Remontowa Warszawa
  • getsmarter12 Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 14.09.15, 22:03
   Znalezienie profesjonalnych porad udzielanych przez specjalistę jest trudne, sam teraz tego doświadczasz. Aby takie zadanie ułatwić, powstała nowa platforma wymiany wiedzy online - Get Smarter. Dzięki niej z łatwością dotrzesz do sprawdzonego specjalisty z oczekiwanej dziedziny, zapoznasz z jego doświadczeniem, umówisz się na spotkanie online i zdobędziesz odpowiedzi na pytania podczas 45 minutowej sesji. Wszystko pewnie i bez wychodzenia z domu! Zapraszam do darmowej rejestracji na www.getsmarter.eu i sprawdzenia jak wiele możesz zyskać
  • rockwool-pl Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 30.09.15, 22:03
   Proponuję system ociepleń ECOROCK FF z izolacją termiczną ze skalnej wełny mineralnej. Dobrze dobrane składniki oraz właściwe wykonawstwo powodują, że rozwiązanie jest trwałe na co można uzyskać 10-cio letnią gwarancję. Szczegóły w karcie gwarancyjnej dostępnej pod adresem www.rockwool.pl/files/RW-PL-Group/Products%20and%20solutions/ECOROCK/GwarancjaROCKWOOL_press.pdf
  • krolwesoly Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 13.10.15, 17:12
   MHM. ja obsatwiam lidera wśród styopianów Termo Organika, bez żadnych obiekcji polecam wszystkim chcących mieć dobre ocieplenie, najlepiej wziąć ich styro oraz system
   • pingwinzielony Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 05.11.15, 14:51
    Lider jakości w styropianie od lat Termo Organika
  • sokrates72 Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 22.10.15, 16:12
   Styropian najbardziej ekonomicznie uzasadniony wybór, ważne by był markowy dobrej jakości np Termo Organika robi świetny w kropki, albo szary z super lambdą, łatwy w użyciu ekipie trudno coś zepsuć:)
   • erzecznikknauftherm Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 31.10.15, 03:18
    Knauf Therm oferuje najwyższej jakości styropiany białe oraz grafitowe, o wsp. lambda już od 0,031 - KNAUF Therm EXPERT Fasada/Dach/Podłoga XTherm EPS 70 ? 31. Dodatkowo jako jeden z 2 producentów w Polsce, styropian Knauf Therm posiada certyfikat Gwarantowany Styropian.
    • pingwinzielony Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 09.11.15, 14:06
     Termo Organika, jedyny na rynku z rekomendacjami ITB. Do tego ich system.
   • pingwinzielony Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 26.11.15, 12:15
    Na poslskiim rynku od lat najlepszy jakościowo jest styropian TermoOrganiki, kilka firm zblża się, styropian w kropki, ten oryginalny gwarantuje pewne ocieplenie
  • malrempl Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 08.11.15, 17:04
   Kompleksowymi remontami zajmujemy się od wielu lat.
   W swojej ofercie posiadamy szeroki zakres usług pozwalający
   zrealizować niemal każde zlecenie związane z wykończeniem lub
   przebudową domu, mieszkania czy biura. Do swojej pracy
   podchodzimy profesjonalnie i rzetelnie.
   www.facebook.com/malremplwww.malrem.pl
   Adrian Malesa 796 604 704
   biuro@malrem.pl

   Usługi Remontowe Warszawa
   Firma Remontowa Warszawa
  • kamilsloma Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 12.11.15, 13:39
   Osobiście jeżeli chodzi o producentów to polecam firmę Caparol i tynk silikonowe jako warstwę wykańczającą. Nie polecam kolorów ciemnych mogą szczególnie przy styropianie spowodować odkształcenie się styropianu na elewacji. Jakościowo wełna jest dużo lepsza tylko sporo droższa. Polecamy nasz Color House w Warszawie przy ul. Heroldów 6. Oferujemy fachową pomoc w doborze kolorów i materiałów i wysokie rabaty.
  • ewa.834 Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 16.11.15, 18:32
   Zgadzam się z przedmówcą. Styropian jest wciąż powszechnie używany, a co więcej, istnieje teraz mnóstwo jego unowocześnionych, ulepszonych odmian. Poza tym, jeśli ktoś szuka czegoś mocniejszego, to też może użyć styroduru. Również polistyren tyle, że nie ekspandowany a esktrudowany, jest mocniejszy. Co do sposobu ogrzewania. Pompy ciepła, to również super pomysł. Jeśli do ogrzewania to jest droższa, jeśli do samego cwu to juz taniej. I "czysciej" niz taki kociol, chyba tez mniej pracy przy pompie niż przy kotle
  • ewa.834 Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 20.11.15, 00:11
   a ja mam jeszcze pytanie właśnie co do obsługowości. jak to wygląda w praktyce? jakie taka pompa ma tryby? czy wystaczy ustawić ją raz i już jest w porządku, czy coś trzeba kontrolowac? czy mozna wprowadzic jakies swoje ustawienia?
  • ondrzejs Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 22.11.15, 21:34
   A propo tynków, ja jestem zwolennikiem tynków cienkowarstwowych, najlepiej silinonowych, silikonowo-silikatowych (Foveo) albo mineralnych. Wykończenie (kornik lub baranek) ma już mniejsze znaczenie i jest to kwestia bardziej gustu.
   • pingwinzielony Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 26.11.15, 13:09
    najlapiej cały system od jednego producenta, styropian , tynki, kleje od TermoOrganiki
    • ondrzejs Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 30.11.15, 17:17
     Wyszedłem z tego samego założenia co Ty, ale mimo wszystko na to co się udało postawiłem na markę Foveo.
  • ondrzejs Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 30.11.15, 20:08
   Jeśli ocieplenie ma być przeprowadzane w większej skali, tj. włącznie z wymianą okien to zwracam uwagę na znaczenie dobrego montażu. Przy samym styropianie też jest to ważne, ale fachowcom najłatwiej pomylić się przy oknach, tutaj to często tworzy się zbyt duży mostek cieplny.
  • malajkat7 Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 30.11.15, 22:09
   Weź przede wszystkim sprawdzoną ekipę, która wie co to znaczy dobry montaż!
   • malgorzata.kunik Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 08.12.15, 22:25
    Podobno przez ściany zewnętrzne tracimy nawet 30 % energii wykorzystywanej do ogrzewania pomieszczeń, podobnie przez wentylację. Rozmawiałam z przedstawicielem firmy specjalizującej się w systemach ociepleń Optlith.pl , który uświadomił mi, że t tzw. metoda lekka mokra (czyli tzw. bezspoinowy system ocieplania ? BSO), gdzie materiałem izolacyjnym jest tu przede wszystkim styropian lub wełna mineralna, zbrojona siatką z włókna szklanego jest w Polsce powszechny i sprawdzony.
    Mówił, że system ociepleń spełnia swoje zadania jeżeli dobrane są materiały izolacyjne oraz sposób wykończenia elewacji odpowiednio do lokalizacji, paroprzepuszczalności. Jednak nie dopytałam o to jaki tynk jest najlepszy.
   • dartosto Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 17.05.18, 12:39
    to jest mega trudne trafić na sprawdzoną, dobrą ekipę - trzeba sie troche samemu w temacie orientować, żeby mieć też na to oko i wiedzieć czego się chce albo wziąć sobie wielką firmę - taka bedzie dbała o wizerunek i raczej nie pozwoli sobie na jakies wtopy - miejscowi - jak to miejscowi - wychodza z załozenia, że będa mogli sobie wódeczką z właścicielem wszystko załawić.
  • platformabudowy.pl Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 11.12.15, 19:09
   Drogi forumowiczu... No właśnie taka nasza szara krajowa rzeczywistość. Klient i przyszły użytkownik musi stać się ekspertem, by jego inwestycja została wykonana rzetelnie, fachowo i terminowo. Dlatego dobrze, nie znaczy najtaniej, pamiętajcie o tym. Wybierajcie fachowców tylko sprawdzonych i z tych z najwyżej póki.
   Polecam www.platformabudpwy.pl
  • pingwinzielony Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 03.02.16, 16:24
   styropian Termo Organika i jej kompletny system ociepleń, dla mnie osobiście obecnie najlepszy wybór cena versus jakość
   • dartosto Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 17.05.18, 12:40
    a okna? drzwi? strop? poddasze? wentylacja? styropian to nie wszystko! po co robić ocieplenie skoro robi się to bez sensu, na odwal się?
  • izohad Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 12.02.16, 14:38
   Polecamy ocieplenie poddasza najnowocześniejsza metodą natrysku pianki poliuretanowej na poddasze. Piana PUR jest doskonałym termoizolatorem, co w praktyce odczuje Pan na znacznie niższym utrzymaniu budynku (mniejsze straty ciepła). Wybierając izolację natryskową w zimie zyskujemy zatrzymanie ciepła w budynku, natomiast latem uchroni ona budynek przed nadmiernym nagrzewaniem się! Natrysk pianki PUR ma jeszcze wiele innych zalet, m.in nie lubią jest gryzonie, jest doskonałym IZOLATOREM AKUSTYCZNYM. Po więcej szczegółów zapraszamy na naszą stronę internetową www.izolacjanatryskowa.com

   Pozdrawiamy i życzymy samych najlepszych wyborów
   IzoHad
  • aid.al Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 13.02.16, 14:47
   W zasadzie na naszym rynku, jeśli chodzi o rzeczywiście dobre materiały do izolacji to nie masz dużego wyboru. Jest garstka producentów, których styropian jest "ok", a tak naprawdę to jedyna Termo Organika ma rekomendacje ITB potwierdzające wysoką jakość, dlatego też zdecydowaliśmy się na ich styropian w systemie.
  • horell Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 16.02.16, 09:18
   Może przydać Ci się dobry polipropylen producent. Sprawdź w ofercie, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.
  • armanski23 Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 16.02.16, 23:36
   Osobiście mam dom ocieplony styropianem i jestem zadowolony. Styropian grafitowy ma lesze parametry ale uwazaj, zeby nie składowac go długo na słońcu bo potrafi się wyginać "w banana". Ciekawe informacje o ociepleniu można znaleźć w necie np. tutaj: zbudujmydom.pl/index.php?page=ocieplenie-scian-zewnetrznych-styropian-czy-welna-mineralna
   Pozdr.
  • tolkin01 Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 30.03.16, 14:03
   Nie zapomnij również o dokładnym ociepleniu okien i drzwi. A jeśli masz starsze, bądź gorsze jakościowo, to wymień na energooszczędne. Jeśli chodzi o okna, dobre parametry ma pakiet 3-szybowy, praktycznie niezależnie od producenta (pod warunkiem, że jest znany). Pakiety 2-szybowe również mają dobre parametry, są przede wszystkim tańsze.
   Jeśli chodzi o drzwi, stalowe podobnie jak drewniane zapewniają dobrą izolacyjność, np. Termo Prestige, Optimum. Drewniane, jak np. Stolterm dadzą Ci też dobrą izolacyjność, tylko wyższą cenę.
   Przy ocieplaniu starszych budynków warto również zadbać o odpowiednią wentylację. Starsze domy nie zawsze miały ją na odpowiednim poziomie, tzn. nieszczelność okien, drzwi była elementem wentylacji. Jeśli wyeliminujesz ją, wstawiając energooszczędne produkty, warto zrobić przegląd wentylacji.
   • dartosto Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 17.05.18, 12:37
    Dodałbym poszycie dachowe do tego jeszcze - czasem tam masa ciepła sobie idzie. Lepiej zrobić wcześniej audyt i ogarnąć kamerką odpowiednią, gdzie sobie to cudne ciepełko ucieka i na czym sie konkretnie traci - to sensowny podkład do dalszych prac, a nie w ciemno i na czuja.
  • magdam_pl Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 30.03.16, 19:38
   My bezpłatnie dzielimy się wiedzą na temat budownictwa energooszczędnego czy termomodernizacji, chociażby po to, by zminimalizować przypadki naciągactwa przez firmy i osoby, które nie mają pojęcia o czym mówią. Każdemu klientowi doradzają to samo, to na czym najwięcej zarabiają ;) A potem do nas trafiają klienci, którzy wydali pieniądze na rozwiązania które na pewno nie przynoszą żadnych oszczędności ... (dziś wyszło, że aby dom który miał być pasywnym, stał się w ogóle energooszczędnym, potrzeba grubego remontu ... a dom już niemal gotowy do zamieszkania).

   Tym bardziej zachęcamy do poszukiwania wiedzy zanim oddacie komuś pieniądze.

   Organizujemy bezpłatne spotkania w okolicy Warszawy , zapraszamy instalatorów pomp ciepła, przedstawicieli firm od stolarki okiennej / drzwiowej i można z nimi po prostu porozmawiać i od razu zweryfikować to z nami pod kątem termomodernizacji czy energooszczędności nowo budowanego domu.

   To zaplanowane na jutro w Legionowie dotyczyć będzie podstaw projektowania i budowania domów energooszczędnych, jak też użytkowania domu pasywnego - zapraszamy, i wykonawców, i potencjalnych inwestorów, a także wszystkich zainteresowanych domami energooszczędnymi.

   Tutaj szczegóły spotkania: [url=www.facebook.com/events/586027334882357]www.facebook.com/events/586027334882357/

   • tolkin01 Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 30.05.16, 15:29
    Nie dać się zrobić w wałka - to jest najważniejsze. Takie rzeczy można spotkać na etapie wyboru produktów, jak i na etapie montażu. Jeśli idzie się nieprzygotowanym do jakiegoś sklepu, można naciąć się na osoby, które wcisną coś, nie zawsze dobre. Jeśli chodzi o montażystów, sytuacja jest podobna. Możemy kupić coś dobrego, a robota będzie spartaczona. Np. montowanie drzwi energooszczednych bez ciepłego montażu...
    • magdam_pl Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 31.05.16, 10:37
     dokładnie. niestety zdarzają się takie sytuacje i to nie rzadko - dobre okna montowane na piankę :( szkoda ludzi, którzy się na to decydują ...
     • dartosto Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 22.05.18, 10:30
      miałem takie okienka w starym mieszkaniu, przecieki jak większy deszcz, który zacina gwarantowane! Nie mówiąc o tym, że z czasem parapet zaczął się przekrzywiać.

      Firmę, która z sensem dobiera materiały i zna się na rzeczy, poznać można po tym, jak przeprowadzany jest audyt i co potem znajdzie się w rozpisie technicznym.
  • monikakuznica Re: Planuję ocieplenie domu- jakieś rady 07.04.16, 11:26
   Witam, rzeczywiście z pewnością warto to dobrze przemyśleć - zalezy od wielkości domu, ale ocieplenie naszego to był koszt ok 11 tys, więc warto wiedzieć na co sie wydaje pieniądze. Wybraliśmy wełnę mineralną i to z pewnością dobra decyzja (styropian może prostszy w użyciu, ale jeśli chodzi o właściwosci myślę, ze u nas wełna spisuje się świetnie). Co do samego montażu - jeśli masz czas, kogoś do pomocy i umiejętności to myślę, ze śiało można samodzielnie. Jeśli jednak ma to się ciągnąć tygodniami to lepiej chyba zatrudnić firmę i mieć fachową usługę (my sami kupowaliśmy materiały - dobrą cenę wełny mieli na www.piankisklep.pl/, a montaż przez firmę) :)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka