Dodaj do ulubionych

Studnia głębinowa, hydrofor czy pompa głębinowa? C

08.09.14, 08:53
Witam. Tak jak w temacie chciałbym się poradzić co do tego co lepiej zastosować, hydrofor czy pompa głębinowa ze zbiornikiem wyrównawczym z wyłącznikiem ciśnieniowym? (zbiornik bądź hydrofor znajdować się będą w środku na ganku). Domek letniskowy całoroczny, dwie osoby w domku, głębokość odwiertu 6 metrów, woda jest przy samej powierzchni, ma być wykorzystywana do mycia, podlewania ogrodu i prania. Odwiert (własnoręczny) rura 110, na dnie odcinek 2 metrowy niebieskiej rury (specjalnego filtra) Praktycznie całą studnie musiałem robić szlamówką, ponieważ od około 1,5 metra pojawił się piasek (był moment żwirku) i świdrem już nie dało rady. Z tego powodu też postanowiłem pozostać na tej głębokości i zastanawiać się co dalej Przedstawię swoje pomysły, a Wy jeśli możenie poprawcie ewentualnie doradźcie coś innego

1. Hydrofor (na ganku, nie wiem czy nie będzie za głośno) spuszczam wąż ssący (oczywiście nie do samego dna) zakończony filtrem i zaworem zwrotnym. Od hydrofora woda dalej na krany po drodze też zamontowałbym filtry (myślę o dwóch).
2. Pompa głębinowa, chce jak najtaniej dlatego pomyślałem o ruskiej zamiast tych drogich głębinowych, dalej zbiornik wyrównawczy a przed nim filtr. Po wyjściu ze zbiornika może nie bezpośrednio ale tez zastosowałbym filtry.
Obserwuj wątek
      • nawalonych7krasnali Re: Studnia głębinowa, hydrofor czy pompa głębino 11.09.14, 13:00
        chyba ktoś tu myli pojęcia. Studnia/pompa głębinowa pracuje na dużych głębokościach, a 6m to nie jest duża głębokość. Nikt też nie stosuje takich pomp na takie głębokości, chyba, że chce się wydoić klienta z kasy.
        6m to najzwyklejsza pompa. Należy zwrócić uwagę na jej parametry jak wysokość podnoszenia i takie tam.

Pytanie do założycielki temata: zbiornik na ganku?! a zimą co z nim będzie?
    • doninek Re: Studnia głębinowa, hydrofor czy pompa głębino 08.10.14, 15:20
      Hydrofor może być trochę kłopotliwy, mu używaliśmy hydroforu głownie do wypompowania wody na działce( takie usytuowanie że podtapia nam co roku piwnicę;/) głośne ustrojstwo no i męczące bo nasz trzeba było co jakiś czas wyłączać bo chronicznie sie przegrzewał. Teraz planujemy zakup pompy omnigena, mają je na Płochocińskiej w hydropie, w sumie to kupowaliśmy u nich trochę armatury więc liczymy, że i teraz nam dobrze doradzą.
      • grzegorz1969.sold.pl Re: Studnia głębinowa, hydrofor czy pompa głębino 18.02.15, 20:19
        Do odwodnień lepiej stosować pompy zatapialne . Są to pompy zazwyczaj wyposażone w pływak dzięki czemu są bezobsługowe (sama się włączy gdy napłynie woda i sama się wyłączy gdy woda zostanie wypompowana. Ich niewątpliwą zaletą jest także możliwość pompowania wody z zanieczyszczeniami co bardzo często zdarza się w wodzie zalewowej.
    • justynah30 Re: Studnia głębinowa, hydrofor czy pompa głębino 11.01.21, 14:28
      Wiecie co, moim zdaniem rozwiązanie to jest przede wszystkim zależne od tego, do czego potrzebujecie. Ogólnie Dambat www.dambat.pl/ poprawił jakość pomp. Już się nie rozsypują po roku, są o wiele wytrzymalsze. Wiem do od mojego zaufanego hydraulika. Więc w to też pójdę. Na pewno się sprawdzi.
    • matmarha Re: Studnia głębinowa, hydrofor czy pompa głębino 14.01.21, 13:30
      Właśnie planuję zakup pompy od dambatu do studni. Jednak co własne ujście wody, to własne. Nie jestem pewna, ale czytałam, że dziś ta firma stawiana jest na równi razem z liderami rynku. Bo dopracowała swoje rozwiązania, a tamci niestety, ale osiedli na laurach. Czy prawda? Macie na ten temat jakieś dodatkowe informacje?
    • palo_kokoszka Re: Studnia głębinowa, hydrofor czy pompa głębino 26.01.21, 01:35
      Jeśli woda nie ma za dużo żelaza, to może być 6 metrów. Jeśli ma za dużo, to pomyśl o studni głębinowej (do 30 metrów bez pozwolenia) i wtedy oczywiście potrzebna będzie pompa głębinowa. Na jakiej głębokości będzie dobra woda, to nie wiadomo. Czasem płycej może być lepsza, niż głębiej. Różnie to bywa. Lepiej na początku zainwestować w dobre źródło, niż później bawić się w płukanie odżelaziaczy. Nowy odżelaziacz też kosztuje parę groszy. Co do tego, czy głębinowa, czy hydrofor na 6 metrów, to tańsze pompy wydaje mi się, że są bardziej awaryjne od tanich hydroforów, ale miałem tylko parę razy do czynienia z pompami głębinowymi, więc mogę mylić się. Najlepiej zapytać pompiarza ile pochodzi taka pompa. W Wołominie na ulicy Oleńki kiedyś naprawiał gościu pompy i dało się z nim normalnie pogadać. Można w necie poszukać namiarów na niego. A czy będzie głośno z hydroforem, to będzie, zwłaszcza jak wyrobi się sprzęgło. Ale sa ludzie co mają domy przy torach kolejowych i po czasie nie słyszą pociągów :). A, z resztą hydrofor, to nie pociąg. Pzdr. Przepychanie rur Warszawa hydraulik-warszawa.net udrożnianie wuko hydraulik Warszawa Wawer.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka