Dodaj do ulubionych

tapeta winylowa na flizelinie na pomalowaną ścianę

23.03.15, 09:51
Witam. Wziąłem się za remont w mieszkaniu ale jak to zwykle bywa aktualny stan rzeczy zmienił trochę moje plany:). Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy na pomalowaną ścianę farbą lateksową, ściana pomalowana w sobotę czyli jakieś 48h temu, można położyć tapetę winylową na fizelinie? Ścianę oczywiście jeszcze zagruntuje dzisiaj i kład tapetę będę dopiero w środę. Wcześniej na ścianie była boazeria.
Obserwuj wątek
  • jarecki_2 Re: tapeta winylowa na flizelinie na pomalowaną ś 23.03.15, 15:03
   Zrób próbę. Przyklej kawałek tapety gdzieś w rogu, miejscu nie widocznym potem jeśli masz takie, i sprawdź jak zachowa się farba. Odradzam gruntowanie. Jak lateks dostanie wilgoci zbyt wiele to odejdzie płatami. Dla tego zrób próbę klejenia kawałka tapety, pozwól jej wyschnąć i jak wszystko będzie dobrze namocz tapetę i zerwij ten kawałek żeby przykleić całość.
    • jarecki_2 Re: tapeta winylowa na flizelinie na pomalowaną ś 23.03.15, 21:30
     i wszystko się zgadza, w normalnych warunkach, kiedy ściana jest pomalowana emulsją na przykład, należało by ścianę zagruntować klejem do tapet mocno rozcieńczonym zgodnie z instrukcją umieszczoną na opakowaniu kleju, Ty jednak masz na ścianie lateks, który nie lubi wilgoci zwłaszcza w nadmiarze a zagruntowanie ściany klejem do tapet a potem potraktowanie jej kolejną porcją kleju już z tapetą, może spowodować, że tapeta odejdzie z farbą zanim wyschnie. Nie musi się tak stać, ale może więc proponuję zrobić próbę. Jak wszystko będzie w porządku to będzie w porządku a jeśli nie będzie to zmarnujesz tylko odrobinę tapety.
     Mam jeszcze jedno pytanie, co spowodowało, że najpierw pomalowałeś ściany a teraz zmieniłeś plan i chcesz dać tapetę? Jeśli to oczywiście nie tajemnica.
     • dr.hayd Re: tapeta winylowa na flizelinie na pomalowaną ś 06.05.15, 12:55
      jarecki_2 napisał:

      > Mam jeszcze jedno pytanie, co spowodowało, że najpierw pomalowałeś ściany a ter
      > az zmieniłeś plan i chcesz dać tapetę? Jeśli to oczywiście nie tajemnica.
      >

      W sumie to chcę zrobić tak samo. Pomalować cały pokój (myślę o Śnieżce Satynowej lub ceramicznej Magnat), a potem w jednym miejscu nakleić fototapetę. Z tym, że ja mogę sobie pozwolić na to, aby między pomalowaniem ściany a naklejeniem tapety minął miesiąc albo i dłużej.
      Nie mam jeszcze mebli, jak wstawię meble to dopiero zobaczę gdzie pójdzie fototapeta.
  • drogimex Re: tapeta winylowa na flizelinie na pomalowaną ś 04.05.15, 23:22
   Witam,
   szczerze mówiąc nie za bardzo rozumiem po co malowałeś farbą ścianę w miejscu, gdzie chcesz położyć tapetę... Jeśli jesteś pewny, że farba mocno trzyma ściany możesz spróbować przykleić na niej tapetę, jednakże polecam raczej zlikwidowanie farby w tym miejscu, poprzez jej zeszlifowanie lub przy użyciu opalarki. Przy tapetowaniu polecam poradnik na stronce zbudujmydom.pl/index.php?page=tapetowanie-poradnik-krok-po-kroku gdzie fajnie opisano kolejne kroki jak samemu chcesz kłaść tapety.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka