Dodaj do ulubionych

Ściany w kanadyjczyku

IP: *.polityka.com.pl 06.10.04, 12:49
Mam pytanie, czy na ścianie w domu w technologii kanadyjskiej można powiesić
coś ciężkiego, np. bardzo duży obraz. Jak się puka w taka ścinkę, to się
wydaje że ona jest z tektury i nie wytrzyma żadnego obciążenia. Sorry, ale w
ogóle się nie orientuję w tej technologii, a myślę o zakupie takiego domu.
Oświećcie mnie.
Obserwuj wątek
    • vampi_r Re: Ściany w kanadyjczyku 06.10.04, 16:32
      W domu zbudowanym w tej technologii nie mozesz wieszać cięzkich rzeczy byle
      gdzie. Ani obrazów, ani szafek.
      Możesz to wieszać tylko w tych miejscach, gdzie projektant przewidział taką
      mozliwość i wstawił wzmocnienie w postaci drewnianej belki. Musisz wtedy
      dokładnie wiedzieć w których miejscach w ścianie są belki szkieletu lub
      dostawione specjalnie do wieszania cięzkich rzeczy.

Jeśli powiesisz coś cięzkiego w innym miejscu, to najnormalniej wywali ci kawał
      ściany i wszystko zleci.
      • competer1 Re: Ściany w kanadyjczyku 06.10.04, 16:42
        W solidnym sklepie metalowym powiedza Ci ile wytrzymuje dany rodzaj kołka do
        płyty g-k zamontowanego w standardowej grubości 12,5 mm. Zazwyczaj jest to
        kilka kilogramów. Zastanów sie nad zamontowaniem listwy jaką stosują montażyści
        meblowi, szczególnie w kuchniach. Zapakujesz w nią tyle kołków ile będziesz
        chciał i na niej dopiero powiesisz obraz. Wydaje mi się jednak, że kilka kołków
        montowanych w linii wystarczy. Pozdrawiam.
    • Gość: bobik Re: Ściany w kanadyjczyku IP: *.cdmpekao.com.pl / *.cdmpekao.com.pl 03.11.04, 14:48
      O ile dobrze pamiętam jeden hak (specjalny do płyty gipsowej) wytrzyma
      obciążenie ok 10 kg. Jeżeli chce się pewność (np. wieszamy szafkę), to należy
      do pionowych elementów nośnych ściany przykręcić listwę (będzie na wierzchu
      płyty) i do listwy mocujemy odpowiednie haki (np. takie jak do gips karton)>
      Można też wkręcać haki w te miejsca gdzie jest pionowy element nośny ściany.
      Idealnym rozwiązaniem jest przygotowanie ściany w wybranym miejscu przez
      przykręceniem płyt gipsowo kartonowych (np. w kuchni pod szafki)
      Ja wieszam rózne rzeczy na ścianie g/k i nic mi jeszcze nie spadło. Szafkę
      łazienkową spokojnie można powiesić na dwóch hakach mocowanych tylko w g/k,
      oczywiście jeżeli są to specjalne haki.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka