Dodaj do ulubionych

natura kontra węgiel

03.09.19, 13:51
Jak pomóc naturze w walce z smogiem?
Obserwuj wątek
    • banowanyzaprawde1 Re: natura kontra węgiel 04.09.19, 15:03
      Natura sobie sama poradzi pozbywając się ludzi z planety.

--
      Mieszkańcy Europy stanowią na Świecie jedną, wspólną rodzinę. Dlatego wyobrażenie, że w tak ograniczonym „domu”, jakim jest Europa, utrzymanie różnego porządku prawnego i różnych wartości dla jednej wspólnoty mieszkańców, jest wyobrażeniem fałszywym.
    • diegomach Re: natura kontra węgiel 05.09.19, 12:49
      Ja polecałbym na początek dobrej jakosci ekogroszke – wysokoeneretyczny z certyfikatami z legalnego źródła. Sam ogrzewam dom węglem sztygar i już wiem ze w moim imieniu posadzą we wrześniu w Rytlu 100 tysiecy drzew. Zamierzaja milion w ciągu 2-3 lat. To jest coś, konkret. Nie chomikują zyskow na koncie tylko dziela się nimi z nami sadzac drzewa, zmniejszając jeszcze bardziej slad węglowy. Polecam i popieram
      • e-kt Re: natura kontra węgiel 12.09.19, 13:18
        Takie akcje są jak najbardziej godne pochwały, jednak warto wziąć pod uwagę, że kotły węglowe będą w przyszłości stopniowo wycofywane na korzyść energii odnawialnych i technologii kondensacyjnych właśnie ze względów ekologicznych. Poszukując sposobów na tańsze ogrzewanie, warto raczej dobrze ocieplić budynek i w ten sposób zmniejszyć jego energochłonność. W ten sposób ograniczamy emisje gazów cieplarnianych i działamy w sposób przyjazny naturze.
      • e-kt Re: natura kontra węgiel 15.10.19, 09:48
        Zgadza się, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii jest nie tylko ekologiczne, ale też bardzo tanie w eksploatacji – ciepło zmagazynowane w gruncie jest zupełnie darmowe. Żeby jednak niskotemperaturowy system w postaci pompy ciepła i ogrzewania podłogowego mógł zaspokoić potrzeby grzewcze budynku, musi on mieć odpowiednio niskie zapotrzebowanie na energię, co uzyskuje się właśnie poprzez dokładne ocieplenie wszystkich przegród zewnętrznych budynku.
    • barbanio Re: natura kontra węgiel 28.10.19, 12:17
      zamiast ogrzewać piecem na węgiel wydzielającym dużą ilość dymu do garaży i warsztatów samochodowych można zakupić expert-budowlany.pl/index.php/budowa-i-remont/69-dmuchawa-gazowa-z-termostatem-do-garazu-na-budowe. OGrzewanie z użyciem gazu nie wydzieli smogu ani czadu.
      • mkobek Re: natura kontra węgiel 29.10.19, 14:04
        Ludzie trochę błędnie moim zdaniem podchodzą do tematu mówiąc wyłącznie czym ogrzewać, a mniej mówiąc czym izolować. A to kluczowa kwestia, bo przecież od dobrej izolacji zależy czym mam grzać. Np. dobrej klasy styropian grafitowy. Ocieplenie OK, ekologiczne, łatwe w montażu, nieobciążające ścian. Mniej trzeba grzać, można zainwestować w bardziej ekologiczne rozwiązanie
    • rogucki Re: natura kontra węgiel 28.11.19, 01:27
      Najwięcej ciepła ucieka przez nieszczelne ściany. Dlatego warto zacząć od docieplenia i zniwelować koszty ogrzewania. Najlepszym materiałem jest styropian. Mniejsze spalanie = mniej smogu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka