Dodaj do ulubionych

Klimatyzator do mieszkania?

28.03.20, 12:08

Jaki się najbardziej sprawdzi w przypadku małego pokoju? W jakiej cenie? Czy trzeba cos kopać i podłączać?
Ja wiem, że w naszym kraju klimatyzator to dalej luksus i funkcjonuje głownie w firmach czy u ludzi bogatych.
Jednak od kilku lat upały są wręcz zabójcze:(
Obserwuj wątek
    • sonia-3 Re: Klimatyzator do mieszkania? 04.04.20, 18:52
      My nie jesteśmy bogaci, ale w ubiegłym roku zainstalowaliśmy klimatyzator. Koszt to ok 3500 zł. Mieszkamy w bloku na ostatnim piętrze. Panowie instalowali ok 1,5 godziny bez bałaganu . Agregat zamontowany jest na balkonie i tutaj zgodę wystawiła nam spółdzielnia mieszkaniowa. Komfort w dni upalne niesamowity.
    • robzap Re: Klimatyzator do mieszkania? 22.06.20, 15:53
      Ceny klimatyzatorów ostatnio mocno spadły za około 3000 zł można już takie urządzenie zainstalować np. taki model https://remont.biz.pl/klimatyzacja-kaisai/kaisai-fly-energooszczedny-klimatyzator-scienny/
      • monic-cro Re: Klimatyzator do mieszkania? 21.07.20, 17:22
        Też się zdecydowałam, u mnie była ekipa z Grupa Instal na montazu, cena też bardzo w moją kieszeń, bo jak napisał autor postu - nie jestem za bogata, ale jak słońce przygrzeje to w domu się nie da za bardzo wytrzymac.. trzeba było zamontować klimatyzator
    • exclussive Re: Klimatyzator do mieszkania? 24.07.20, 08:27
      Do małego mieszkania najlepiej coś przenośnego, albo split, jeśli nie jest aż tak małe (jednostka zewnętrzna+jedna jednostka wewnętrzna). Ja mam Heiko 3,4 kW zamawiane wraz z montażem z tego sklepu, odezwij się i spokojnie pomogą ci dobrać
    • a_ga_90 Re: Klimatyzator do mieszkania? 18.08.20, 13:20
      Ceny się pewnie różnią w zależności od miasta i danego urządzenia, ale niekoniecznie jest to luksus. Raczej zaczyna to być standard, szczególnie kiedy ktoś nie jest zagorzałym przeciwnikiem klimatyzacji. A komfort snu bezcenny. My mamy montowaną zewnętrzną jednostkę na dachu, przy kominie. Pół dnia pracy, bez bałaganu. Jeżeli mieszkasz w bloku to pewnie potrzebujesz zgodę na zamontowanie jednostki zewnętrznej. Spółdzielnia/Wspólnota może również wskazać gdzie ta jednostka ma być zamontowana. Ja bym wybrała montaż w pokoju w którym najczęściej się przebywa, schłodzone powietrze i tak będzie przechodziło do sąsiednich pomieszczeń (chyba, że zamkniesz drzwi). U nas klimatyzator jest w dużym salonie, obok jest sypialnia i ją też lekko schładza.
      • allegropajew Re: Klimatyzator do mieszkania? 23.08.20, 15:14
        Jak na balkonie, to wspólnota może co najwyżej nosem niuchać, zgoda potrzebna tylko na rurkę odprowadzająca skropliny, jeśli nie da się jej dyskretnie w rynnę wetknąć.

Ja na jesieni montuję, ale nie w salonie, tylko w sypialni (oba pokoje są od zachodu). Po prostu w niektóre "straszne" dni nie wchodzę do salonu, bo po co.... (w sypialni też mam telewizor).

Gościula

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka