Dodaj do ulubionych

Klimatyzator do mieszkania?

28.03.20, 12:08Jaki się najbardziej sprawdzi w przypadku małego pokoju? W jakiej cenie? Czy trzeba cos kopać i podłączać?
Ja wiem, że w naszym kraju klimatyzator to dalej luksus i funkcjonuje głownie w firmach czy u ludzi bogatych.
Jednak od kilku lat upały są wręcz zabójcze:(
Obserwuj wątek
  • sonia-3 Re: Klimatyzator do mieszkania? 04.04.20, 18:52
   My nie jesteśmy bogaci, ale w ubiegłym roku zainstalowaliśmy klimatyzator. Koszt to ok 3500 zł. Mieszkamy w bloku na ostatnim piętrze. Panowie instalowali ok 1,5 godziny bez bałaganu . Agregat zamontowany jest na balkonie i tutaj zgodę wystawiła nam spółdzielnia mieszkaniowa. Komfort w dni upalne niesamowity.
  • a_ga_90 Re: Klimatyzator do mieszkania? 18.08.20, 13:20
   Ceny się pewnie różnią w zależności od miasta i danego urządzenia, ale niekoniecznie jest to luksus. Raczej zaczyna to być standard, szczególnie kiedy ktoś nie jest zagorzałym przeciwnikiem klimatyzacji. A komfort snu bezcenny. My mamy montowaną zewnętrzną jednostkę na dachu, przy kominie. Pół dnia pracy, bez bałaganu. Jeżeli mieszkasz w bloku to pewnie potrzebujesz zgodę na zamontowanie jednostki zewnętrznej. Spółdzielnia/Wspólnota może również wskazać gdzie ta jednostka ma być zamontowana. Ja bym wybrała montaż w pokoju w którym najczęściej się przebywa, schłodzone powietrze i tak będzie przechodziło do sąsiednich pomieszczeń (chyba, że zamkniesz drzwi). U nas klimatyzator jest w dużym salonie, obok jest sypialnia i ją też lekko schładza.
   • allegropajew Re: Klimatyzator do mieszkania? 23.08.20, 15:14
    Jak na balkonie, to wspólnota może co najwyżej nosem niuchać, zgoda potrzebna tylko na rurkę odprowadzająca skropliny, jeśli nie da się jej dyskretnie w rynnę wetknąć.

    Ja na jesieni montuję, ale nie w salonie, tylko w sypialni (oba pokoje są od zachodu). Po prostu w niektóre "straszne" dni nie wchodzę do salonu, bo po co.... (w sypialni też mam telewizor).

    Gościula

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka