Dodaj do ulubionych

Ogrzewanie domu.

30.05.20, 08:47
Dzień dobry, pewnie nie raz będę tu prosić o pomoc🙂, kupiuję dom do remontu i czeka mnie podjęcie wielu trudnych decyzji, a wiedzę mam zerową, panowie fachowcy mowią do mnie po marsjański, a decydować trzeba.
Za kilka dni podpisujemy akt, całodobowo czytam o remontach, przymierzam się do pierwszego kroku: zaczynamy od instalacji, i pojawiła się kwestia ogrzewania domu, dotychczas dom ogrzewał piec na opał stały, ale jako, że działka jest duża, ok 5000m2, zdecydowałam się na panele fotowoltaiczne (dom ma otulinę zdrzew, dach jest ocieniony, panele byłyby naziemne) , myślałam o pompie ciepłej, ale panowie od paneli namawiają mnie na ogrzewanie elektryczne, twierdzą, że przy możliwości zainstalowania paneli dających około 15kW, ogrzewanie jest sensowne i pompa jest zbędnym generowaniem kosztów. no i sama nie wiem. Czy to dobre rozwiązanie? Dom jest duży. Musi pomieścić moją 10 osobowa rodzinę 😉. Powierzchnia około 280m2. Pani architekt, z którą współpracuję, powiedziała mi, że nie zna przypadku ogrzewania tak dużego domu energią elektryczną.
Bardzo, bardzo potrzebuję wsparcia. 🙏
Obserwuj wątek
    • joasia33 Re: Ogrzewanie domu. 04.06.20, 14:26
      Mieszkamy 3 rok w domu co prawda mniejszym, bo 200m2, ale nie mamy jeszcze paneli. Za to mamy ogrzewanie podłogowe elektryczne wszędzie. Genialna sprawa. Cenowo wychodzi nam podobnie do gazu - mamy porównanie z poprzednim domem. Dom jest dobrze zaizolowany i ma duże przeszklenia, to ważne.
      Komfort niesamowity. W każdym pomieszczeniu termostat. Ogrzewanie zimą chodzi teoretycznie od 13 do15.00 i po 22.00 do 6.00, ale przy lekkiej zimie na piętrze grzejemy wyłącznie w łazience. Pozostałe pokoje są ciepłe same z siebie i dzięki wielkim oknom, przez które słońce nagrzewa fest.
      Bardzo polecam, nie ma się co bać.
    • olo89 Re: Ogrzewanie domu. 06.06.20, 07:24
      A myślałeś o instalacji rekuperatora ? To świetny sposób na odzysk ciepła. Ja zdecydowałam się na polską firmę Alnor i jestem zadowolona. Dzięki niemu sporo oszczędzam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka