Dodaj do ulubionych

Ogrzewanie domu.

30.05.20, 08:47
Dzie艅 dobry, pewnie nie raz b臋d臋 tu prosi膰 o pomoc馃檪, kupiuj臋 dom do remontu i czeka mnie podj臋cie wielu trudnych decyzji, a wiedz臋 mam zerow膮, panowie fachowcy mowi膮 do mnie po marsja艅ski, a decydowa膰 trzeba.
Za kilka dni podpisujemy akt, ca艂odobowo czytam o remontach, przymierzam si臋 do pierwszego kroku: zaczynamy od instalacji, i pojawi艂a si臋 kwestia ogrzewania domu, dotychczas dom ogrzewa艂 piec na opa艂 sta艂y, ale jako, 偶e dzia艂ka jest du偶a, ok 5000m2, zdecydowa艂am si臋 na panele fotowoltaiczne (dom ma otulin臋 zdrzew, dach jest ocieniony, panele by艂yby naziemne) , my艣la艂am o pompie ciep艂ej, ale panowie od paneli namawiaj膮 mnie na ogrzewanie elektryczne, twierdz膮, 偶e przy mo偶liwo艣ci zainstalowania paneli daj膮cych oko艂o 15kW, ogrzewanie jest sensowne i pompa jest zb臋dnym generowaniem koszt贸w. no i sama nie wiem. Czy to dobre rozwi膮zanie? Dom jest du偶y. Musi pomie艣ci膰 moj膮 10 osobowa rodzin臋 馃槈. Powierzchnia oko艂o 280m2. Pani architekt, z kt贸r膮 wsp贸艂pracuj臋, powiedzia艂a mi, 偶e nie zna przypadku ogrzewania tak du偶ego domu energi膮 elektryczn膮.
Bardzo, bardzo potrzebuj臋 wsparcia. 馃檹
Obserwuj w膮tek
    • joasia33 Re: Ogrzewanie domu. 04.06.20, 14:26
      Mieszkamy 3 rok w domu co prawda mniejszym, bo 200m2, ale nie mamy jeszcze paneli. Za to mamy ogrzewanie pod艂ogowe elektryczne wsz臋dzie. Genialna sprawa. Cenowo wychodzi nam podobnie do gazu - mamy por贸wnanie z poprzednim domem. Dom jest dobrze zaizolowany i ma du偶e przeszklenia, to wa偶ne.
      Komfort niesamowity. W ka偶dym pomieszczeniu termostat. Ogrzewanie zim膮 chodzi teoretycznie od 13 do15.00 i po 22.00 do 6.00, ale przy lekkiej zimie na pi臋trze grzejemy wy艂膮cznie w 艂azience. Pozosta艂e pokoje s膮 ciep艂e same z siebie i dzi臋ki wielkim oknom, przez kt贸re s艂o艅ce nagrzewa fest.
      Bardzo polecam, nie ma si臋 co ba膰.
    • olo89 Re: Ogrzewanie domu. 06.06.20, 07:24
      A my艣la艂e艣 o instalacji rekuperatora ? To 艣wietny spos贸b na odzysk ciep艂a. Ja zdecydowa艂am si臋 na polsk膮 firm臋 Alnor i jestem zadowolona. Dzi臋ki niemu sporo oszcz臋dzam.

Nie pami臋tasz has艂a

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nakarm Pajacyka