Dodaj do ulubionych

Ekologiczny Dom

19.02.21, 13:14
Witam.

Chciałbym się was zapytać, co sądzicie o ekologicznych, samowystarczalnych domach? Czy takie domy są opłacalne? Czy trudno zrobić taki dom?
Jeśli ktoś z was jest samowystarczalny i niezależny od społeczeństwa. Proszę was o to, żebyście napisali mi o tym. Ponieważ bardzo interesuje mnie ten temat oraz chciałbym w przyszłości być niezależną i w pełni Eko osobą.
Mogę się z wami też podzielić dosyć fajnym pomysłem na dom, jaki niedawno znalazłem... Oczywiście nie reklamuję tutaj żadnych produktów i wgl. Tylko dziele się z wami stroną, która dla mnie wydaje się najlepsza jeśli chodzi o budowanie ekologicznych domów.
Czytałem, że domy robione z gliny są całkiem wytrzymałe. W takim domu powstaje odpowiedni mikroklimat oraz glina zapobiega tworzeniu się różnych grzybów. Jeśli jesteście zainteresowani, to zobaczcie i poczytajcie stronę.
Moim zdaniem najważniejsze jest to, żeby w dzisiejszym świecie dbać o naturę. Im bardziej dbamy o środowisko, tym większe korzyści będziemy z tego mieć w przyszłości ;)
Obserwuj wątek
    • konsultant_viessmann Re: Ekologiczny Dom 22.02.21, 19:39
      Domy zeroenergetyczne mogą się w pierwszej chwili dla inwestorów wydawać bardzo dużym wydatkiem, droższym niż standardowe oferty rynkowe. Jeżeli jednak tylko ktoś ma możliwość wdrożenia takiej inwestycji, to tylko na tym skorzysta w perspektywie długoterminowej. Trzeba jednak przystać, że dom zeroenergetyczny, to swego rodzaju produkt premium i w ciągu najbliższych lat pewnie tak jeszcze zostanie
    • laurka20 Re: Ekologiczny Dom 25.02.21, 22:43
      Ostatnio staram się żyć bardziej ekologicznie. Ekologiczny dom to też naturalne wnętrze. Znalazłam ciekawy artykuł na zorganizowana.pl/ z pomysłami i przykładami jak można urządzić mieszkanie bardziej eko ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka