Dodaj do ulubionych

Z czego dom ( w oparach absurdu ) mały domek

IP: *.chello.pl 20.01.05, 15:29
Po pierwsze co to jest mały domek ustalmy kryteria .
W zabudowie jednorodzinnej samodzielnie stojący mały domek aby spełniał
podstawowe kryteria ekonomi winien mieć co najmniej 120 m2 powierzchni
użytkowej znaczy to potocznie powierzchni podług pod dachem mam na myśli
pomieszczenia użytkowe wszystkie , łącznie z pomieszczeniem technicznym.

Po drugie ustalmy technologię budowy z maksymalnym udziałem pracy ręcznej
tzw. system gospodarczym . Czy za pomocą wydajnych maszyn.
Po trzecie projekt budynku aby wykonanie go mogło być w miarę tanie winien
mieć zwartą bryłę i dach prostej konstrukcji bez nadmiernie rozbudowanej
więźdźby dachu ( okna dachowe lukarny etc )

Po czwarte czas realizacji budynku do stanu nadającego się do zamieszkania (
mam tu na myśli to , że dom winien mieć czynne sprawne instalacje wod-kan
elektryczną i grzewczą .
Jeśli wykonanie domu trwać będzie etapami i latami trudno mówić o
przewidywalnych realnie kosztach , podobno dla posiadania domu trzeba się
poświęcić ale na zdrowy rozsądek chcesz mieć dom czy mieszkać latami na
budowie

Dla wykonania tych czynności budowlanych dobrze mieć gwarancję wykonania i
kosztów od
generalnego wykonawcy i wcale nie musi to być koncern deweloper czy tzw
znajomi znajomych.

Bardziej skutecznym jest skupić się na analizowaniu propozycji kompleksowych
kosztów od wykonawców
Jeśli takowych nie chcą ujawnić lub proponują cząstkowe rozwiązania i koszty
mówiąc że reszta będzie potem już to budzi poważne wątpliwości że
znajdziesz się w trakcie budowy w pułapce zależności od wykonawców i tzw
średnich cen. z usługi .a śrenia cena to żadna cena w budownictwie często
powtarzana przez tzw fachowców których w naszym kraju jest co najmniej tak
wielu jak tzw lekarzy coto niby wiedzą wszystko bo coś
tam kiedyś usłyszeli

Dla porównania m3 masy dla wylania fundamentów u producenta kosztuje z
dostawą na budowę kosztuje ok. 190 zł.
A w kosztorysach normach katalogów rzrczowych z usługą wylania tej masy w
fundament prawie drugie tyle
Oczywiście nie trudno dowieść że ręczne przenoszenie tej masy dwukrotnie
łopatą na miejsce wylania tj. w szalunki może kosztować .
Podatek dochodowy to 22 % , ZUS za pracę to 44 % , Wat 22 % zysk netto firmy
wykonawczej 30 % .

Z czego zrezygnować widać na pierwszy rzut oka
Zamiast ręcznej pracy praca maszyn wówczas wykonawca robót zapłaci tylko raz
podatek Vat za maszynę która służy mu co najmniej 5 lat koszty Vat za
maszynę mogą być rozłożone na wiele budów . ponadto dobrze obsługiwana
maszyna nie zachoruje nie pije trunków rozweselających , i nie musi
dojeżdżać do pracy koszt socjalne mogą zupełnie legalnie wynosić 0 %
Wynik bezkonkurencyjny w stosunku do najlepszych tzw. fachowców

W jednym maszyna przegra nic nie mówi i nie będzie ściemniać żargonem
fachmanów wielu zawodów budowlanych trudno będzie mieć mocne nerwowe
przeżycia związane z budową domu
Ale wybór zależy od Ciebie Dom czy twórczość ręcznych fachowców z
gadżetami rodem ze średniowiecza tzn kielnia łopata taczki i betoniarka

Pozdrawiam i życzę miłego budowania dobrudom@o2.pl P.s.

Załączam gratis treść umowy wstępnej na dom za optymalną cenę

Umowa wstępna
Zawarta w dniu ................ 2005 roku
w ............................... ..
pomiędzy, pomiędzy Korporacja Przedsiębiorstw Budowlanych zwanej dalej
Wykonawcą reprezentowanym przez
.......

a

Panią/em ............................... ............................... .....

............................... ........

zamieszkałą/ym ............................... ...............................
...
............................... ....

zwaną/ym dalej Zamawiającym .
Została zawarta umowa następującej treści

§ 1
Wykonawca zobowiązuje się na żądanie „Zamawiającego” zawrzeć z zamawiającym
umowę na wykonanie domu o powierzchni użytkowej ................ m2 na
działce zamawiającego położonej w
miejscowości ............................... ......................... w
wojew.
§ 2
Na podstawie niniejszej umowy Zamawiający otrzymuje projekt architektoniczny
domu o powierzchni użytkowej ............... m2, wraz z projektem instalacji
wod – kan i instalacji elektrycznej, za który zapłaci 2500 zł (kwota ta
zostanie rozliczona przy wpłacie ostatniej raty za wybudowany dom).
§ 3

Cenę domu ustala się na kwotę netto ( bez Vat ).......................... zł
(słownie: ............................... ............................... ....
....
............................... ............
płatne w trzech ratach, tj.: .........% - I rata 15 % wartości usługi
lącznie zł.
następne raty w miarę postępu robót zgodnym z harmonogramów ( załącznik do
umowy ).
Budynek zostanie wykonany z materiałów tradycyjnych to znaczy . Materiałem
wiążącym będzie cement . Materiałem wykończenia wewnątrz gips . Materiałem
docieplającym budynek z zewnątrz styropian pokryty tynkiem cienkowarstowym.
na siatce z włókien PCV od strony elewacji budynku > Konsrokcję nośną budynku
( fundamenty , ściany strop stanowić będą drobne skały połączone według
norm budowlanych z cementem i wodą dla wylania w szalunki fundamentów ścian
i stropów )
§ 4
Dach budynku o konstrukcji drewnianej pokrytu zostanie dachówką bitumiczną
lub blachodachówką połać poddasza użytkowego docieplona i wykończona tynkiem
gipsowym )
Na podstawie niniejszej umowy zamawiający może podjąć czynności związane z
uzyskaniem kredytu , działki pod budowę , pozwolenia na budowę , ew. sprzedaż
wstępna tzn. przedpłata za posiadane mieszkanie , domu etc.
Gdyby umowa na wykonanie domu nie doszła do skutku z przyczyn zależnych od
zamawiającego . Zamawiającemu nie przysługuje zwrot kosztów projektu i
rozpoczętych już robót realizacji budynku.
§ 5
W sprawach nie uregulowanych umową zastosowanie mają przepisy Kodeksu
Cywilnego.
§ 6
Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy mogą być dokonywane wyłącznie w
formie aneksu podpisanego przez obie strony.
§ 7
Zamawiająca/y oświadcza , że poinformowaną/nym został , iż dla zbudowania
domu
niezbędnym jest działka pod budowę i pozwolenia stosownych urzędów gmin lub
miast.
Koszty wymienione powyżej nie obejmują kosztów działki budowlanej i przyłącza
do sieci kanalizacji oraz ( odpływu ścieków , szambo lub przyłącze do
kanalizacji ulicznej ) szczegółowe koszty budowy zawiera załącznik do umowy
z wykazem kosztów poszczególnych elementów domu i cen netto .
§ 8
Wykonawca oświadcza iż dla zbudowania domu będzie używał materiałów
dopuszczonych do stosowania w budownictwie . Dom zostanie wykonany zgodnie ze
sztuką budowlaną i pod nadzorem osób uprawnionych do kontroli prac
budowlanych
to znaczy inż. z uprawnieniami kierowania budową .
Dla wykonania specjalistycznych robót instalacyjnych wodnych elektrycznych i
grzewczych wykonawca może powierzyć ich przeprowadzenie podwykonawcom ,
ponosi jednak odpowiedzialność taką samą jakby wykonał je osobiście .
§ 9
Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla
każdej ze stron

Zamawiający podpis : Wykonawca podpis
Obserwuj wątek
    • pyot Re: Z czego dom ( w oparach absurdu ) mały domek 20.01.05, 20:46
      Eeech,aż mnie knykcie swędzą.

Nie znam sie na obliczeniach norm budowlanych,ZUS-ach,Vat-ach i innych.

Nie znam się także na jakże skomplikowanych maszynach co to wszystko zrobią...

I nie nadązam za tzw., dobrymdomem...,pewnie zbyt kurz i pył mnie pokrył,bywa.

Mogę napisać o tym,jak to uczestniczyłem i uczestniczę np., w budowaniu domu,o ,jak to sformuowano,jednolitej bryle? Jakkolwiek by nie brzmiało - na jedno wyjdzie.
      Tak więc nigdy nie spotkałem się z takimi,no, chciałoby się użyć czegoś mocniejszego na potwierdzenie tezy o wykwintności języka mi przydzielonego odgórnie,ale sie powstrzymam,z takimi absurdami ! Nie mam ochoty na prostowanie czy tłumaczenie,bo i po co ?
      Oddaję swój głos a i zapytac nie omieszkam - w jakim celu post ten został wstawiony ?
      Miłej nocy,u mnie pada...,ale to lubię
      :)
      • Gość: dobrtdom1wp.pl Re: Z czego dom ( w oparach absurdu ) mały domek IP: *.chello.pl 21.01.05, 08:48
        Eeech,aż mnie knykcie swędzą.

Nie znam sie na obliczeniach norm budowlanych,ZUS-ach,Vat-ach i innych.

Nie znam się także na jakże skomplikowanych maszynach co to wszystko zrobią...

I nie nadązam za tzw., dobrymdomem...,pewnie zbyt kurz i pył mnie pokrył,bywa.

Mogę napisać o tym,jak to uczestniczyłem i uczestniczę np., w budowaniu
        domu,o ,jak to sformuowano,jednolitej bryle? Jakkolwiek by
        nie brzmiało - na jedno wyjdzie.
        Tak więc nigdy nie spotkałem się z takimi,no, chciałoby się użyć czegoś
        mocniejszego na potwierdzenie tezy o wykwintności języka
        mi przydzielonego odgórnie,ale sie powstrzymam,z takimi absurdami ! Nie mam
        ochoty na prostowanie czy tłumaczenie,bo i po co ?
        Oddaję swój głos a i zapytac nie omieszkam - w jakim celu post ten został
        wstawiony ?
        Miłej nocy,u mnie pada...,ale to lubię
        :)
        • pyot Re: Z czego dom ( w oparach absurdu ) mały domek 21.01.05, 09:37
          No,tos mi dowalił...
          Wiele z dziedzin w codziennym życiu jest niestety skonstruowane tak,byśmy mieli gorzej i Ty i ja,nie tylko budowlanka,medycyna,oświata czy inne,tak już jest,było (za PRL-u również !)jest i będzie.Kto ma silne lobby ten ma realne korzyści,prawda jest oczywista,czyż nie ?
          Podejmując się jakichkolwiek prac,w moim przypadku właśnie remontowo-budowlanych,mam sprecyzowane ceny realnie odzwierciedlające sytuację dookoła mnie,to taki mechanizm nazwijmy go - obronny,i koło się zamyka.Ja te nadwyzki (a uwierz mi,tak naprawdę to ich nie mam bo ceny usłud od ładnych 6-9 lat nie tylko stoja w miejscu,ale wręcz spadają )wydaję na dziecko bo szkoła,stomatolog bo ząb,komunikacja bo...,etc.Cała sztuka polega na umiejętnym lawirowaniu pomiędzy wszelakimi przepisami bo one są po to by z nimi brać się za bary ;)

Szkoda że utwierdzasz się w stereotypowym wizerunku pesymisty,może masz złe doświadczenie w tym kierunku,tu współczuję,ale gołe fakty ,przynajmniej ja tak widzę,są nieco inne od kalkulacji ministerialnych dyrektyw.

Mała pociecha choć nie fair,otóż takie żeczy nie są tylko li białą plamą w naszym pięknym kraju,ludzie na całym świecie są tacy sami i takimi zasadami się kierują.

Jeszcze jedno.Proszę,nie wyrywaj z kontekstu bo to źle świadczy...
          • Gość: dobrydom1wp.pl Re: Z czego dom ( w oparach absurdu ) mały domek IP: *.chello.pl 21.01.05, 11:24
            No,tos mi dowalił...
            Wiele z dziedzin w codziennym życiu jest niestety skonstruowane tak,byśmy mieli
            gorzej i Ty i ja,nie tylko
            budowlanka,medycyna,oświata czy inne,tak już jest,było (za PRL-u również !)jest
            i będzie.Kto ma silne lobby ten ma realne
            korzyści,prawda jest oczywista,czyż nie ?
            Podejmując się jakichkolwiek prac,w moim przypadku właśnie remontowo-
            budowlanych,mam sprecyzowane ceny realnie odzwierciedlające
            sytuację dookoła mnie,to taki mechanizm nazwijmy go - obronny,i koło się
            zamyka.Ja te nadwyzki (a uwierz mi,tak naprawdę to ich
            nie mam bo ceny usłud od ładnych 6-9 lat nie tylko stoja w miejscu,ale wręcz
            spadają )wydaję na dziecko bo szkoła,stomatolog bo
            ząb,komunikacja bo...,etc.Cała sztuka polega na umiejętnym lawirowaniu pomiędzy
            wszelakimi przepisami bo one są po to by z nimi
            brać się za bary ;)

Szkoda że utwierdzasz się w stereotypowym wizerunku pesymisty,może masz złe
            doświadczenie w tym kierunku,tu
            współczuję,ale gołe fakty ,przynajmniej ja tak widzę,są nieco inne od
            kalkulacji ministerialnych dyrektyw.

Mała pociecha choć nie fair,otóż takie żeczy nie są tylko li białą plamą w
            naszym pięknym kraju,ludzie na całym świecie są tacy
            sami i takimi zasadami się kierują.

Jeszcze jedno.Proszę,nie wyrywaj z kontekstu bo to źle świadczy...

,,dla każdego mieszkanie według potrzeb przecież się należy nie ważne ile to
            kosztuje najlepiej z cegły solidny mur żadne tam wynalazki .
            Jak będziesz tak myślał mif zakładając że jesteś bez mieszkania na tzw dorobku
            Niedługo skończyć możesz w klitce 40 m2 z teściwą szwagrem etc. Ale te
            trudności prawdopodobnie Ciebie mif nie dopadną Masz bogatą rodzinkę lub kogoś
            kto z racji pełnienia funckcji wysokiego szczebla admonistracji załatwił Ci
            mieszkanie za grosze . Gratuluję Ale jeśli masz kłopoty z kosztami mieszkania
            napisz adres e-mail znasz nara

Szanowny pyot
            Piszesz jak wytresowany w sensacjach dziennikarz. Ale załóżmy że to co
            napisałeś to odwzorowanie sytuacji przeciętnego Kowalskiego ze średniego miasta
            w centrum Polski ( mniejsza o nazwę według statystyk 40 % nowych mieszkań
            powstaje w Warszawie i najbliższej okolicy ). Niebawem będziesz musiał zmierzyć
            się z tym , że będziesz chciał zabezpieczyć mieszkanie dziecku , a Ty
            jeszcze długo nie zamierzasz żegnać się z tym najlepszym ze światów.Za
            kawalerkę lub nieco większe mieszkanie w Warszawie zapłacisz około 150 000 zł.
            Bierzesz kredyt z banku na 100% inwestycji Spłata rat kredytu za mieszkanie
            pochłonie miesięcznie około 1000 zł opłaty czynszu za użytkowanie może wynieść
            500 zł miesięcznie .
            Nie masz wysoko postawionych kacyków w administracji którzy załatwią
            mieszkanie za grosze , mieszkanie w spadku po dziadkach zajęte przez powiedzmy
            brata , siostrę etc. Co będziesz musiał zrobić dla swojego uczącego się
            jeszcze ale już dorosłego dziecka albo płacisz 1500 zł. miesięcznie i masz
            spokój , albo mieszkasz z dzieckiem przychówkiem ich problemami itd. Mówisz że
            w życiu trzeba lawirować a ja np.: uważam , że nie ma co wyważać otwartych
            drzwi Wolałbym za kredyt płacić 400 zł i czynsz 500 zł za miast 1000zł za
            kredyt i 500 za czynsz i takie rozwiązanie proponujemy Wybór należy do Ciebie
            dobrydom1wp.pl
            Możesz także rzucić dosłownie i poświęcić dla dziecka rozpocząć budowę domu
            własnymi rękami
            I powodzenia w Polsce od 15 lat stoi 500 000 rozpoczętych i nie zakończonych
            budów systemem tzw .,, gospodarczym własnymi rękami Dla dziennikarza to mało
            atrakcyjna rzeczy kielnia , łopata , taczki , piasek żwie cement , wapno i
            bloczki z ceramiki lub gazobetonu ( suporeks ) . Łącznie dla budynku około
            150m2 to będzie tego prawie 200 ton materii budowlanej do kilkakrotnego
            przemieszczenia na budowę na rusztowania i w mur , strop fundament .
            NIECH SIĘ MURY PNĄ DO GÓRY ............... ALE TO JUŻ BYŁO pół wieku
            temu czy nie stać Cię na coś bardziej pragmatycznego pozdrawiam
            dobrydom1wp.pl
            • pyot Re: Z czego dom ( w oparach absurdu ) mały domek 21.01.05, 12:22
              Szanowny dobrydomie.
              Jestem na wskroś pragmatyczny bo tak nauczyło mnie życie,nie mniej z natury jestem niepoprawnym i mam nadzieję nigdy się nie zmieniającym w tym kierunku - optymistą.
              Pozwolę sobie powtórzyć że Twoje dane nie sa mi znane gdyż najzwyczajniej w świecie nie mam z nimi na co dzień do czynienia.Jestem prostym Kowalskim z ,tu zmuszony jestem przełamac stereotyp,Wrocławia,Takich kowalskich jak ja jest cała masa,lubię i nie odcinam się od tej przeciętnej,nadającej trend statystykom rzeszy rodaków.Pracuję jak inni i jak inni mam pragnienia,choć nie mam potrzeby mnieć swojego auta,willi z basenem czy prywatnego odrzutowca,ale ja już taki jestem i jest mi z tym dobrze.Tu zdam się na intuicję i z wyprzedzeniem odpowiem - nie,nie kieruje się swymi prywatnymi odczuciami w tym co tu piszę...
              Widzisz,ja doskonale rozumiem o czym piszesz, ale jednoczesnie trudno tego nie weryfikować zwłaszcza że widzę jak to się ma do rzeczywistości co prawda w Wrocku,choc to nie Warszawa ;)
              Otóż mój drogi nie tylko jest,moge mieć więcej pracy u ludzi zupełnie mi nie znanych,ale wręczci których znam zaczynają z zapałem budować swój dom !Co jeszcze kilka lat temu było snem,snam tak głebokim że niewyobrażalnym.Więc na malkontenctwo mie ma miejsca.
              I żeby nie było (kto to śpiewa ?),mnie też zbiera na wymioty kiedy słyszę co się wyprawia tem wyżej (wyżej w tym kontekście nie znaczy lepiej),dlatego zawsze radzę -K O M B I N U J-,ale w sposób rozważny i rozsądny ;)
              A swojemu synkowi dać chcę to na co zapewne mnie stac ;rozum,rozsądek i dobroć bo tego ci u nas coraz mniej przez obrzydliwy wyścig szczurów,i wykształcenie jakiego brak mi nad wyraz...,reszta w jego ręku ,bo wiem że jak sobie pościelisz,tak się wyśpisz.Madre :)

Wiąc raz zapytam jeszcze,czemu ma służyć post Twój ?
              Pozdrawiam.
              • Gość: dobrydo1@wp.pl Re: Z czego dom ( w oparach absurdu ) mały domek IP: *.chello.pl 21.01.05, 19:37
                Okazja puka czasami bardzo cicho
                -naucz sie słuchac.

Szanowny pyot o jakiej okazji chcesz powiedzieć słucham nic nie puka kżdy z
                ludzi ma trochę inne predyspozycje fizyczne ja być może według Twoich
                standardów mam przytępiony słuch ale na pewno nie lubię wyważać otwartych drzwi
                A co do intencji czemu ma służyć post odpowiadam naucz się wnikliwie czytać.
                Weryfikowanie zamierzeń planów racjonalne dla nawet pożytku społecznego to już
                coś .a dla nas takie werufikacje poencjalnych klientów mogą być pomocne w
                praktycznym działaniu , czyli niestety ,a lbo jak wolisz stety zarabianiu
                pieniędzy dawaniu pracy potrzebującym etc. Mówisz że znasz ludzi co z zapałem
                zaczynają i budują swój dom , a dalej że trzeba kombinować z rozsądkiem Otóż
                Szanowny poyt dla powstania dobrego domu wystarczy rozsądnie budować i do
                tegoż miedzy innymi miałby się przyczynić post .oczywiście sama nazwa
                Z czego dom ( w oparach absurdu ) ma znaczenie symboliczne a owe absurdy w
                realizacji towaru podstawowego użytku pod nazwą dom , mieszkanie będą się
                ujawniać także dzięki takim ludziom jak Ty wogóle co to za pseudonim poyt nie
                wchodzi mi do głowy nie masz lepszego pomysłu.
                pozdrawiam dobrydom1@.wp.pl
                -----------------------------
                • pyot Re: Z czego dom ( w oparach absurdu ) mały domek 21.01.05, 20:31
                  Ech...
                  Dyskusja jałową będąc nie ma przyszłosci a i sens jakikolwiek traci...
                  Wydajesz się przyjacielu zgorzkniały bądz takie mam wrażenie,nie wiem.
                  Skoro nie podoba się Ci nawet nik mój...,to cóż począć ?
                  Życzę szczęścia...:)
                  • Gość: dobrydon1wp.pl Re: Z czego dom ( w oparach absurdu ) mały domek IP: *.chello.pl 22.01.05, 09:25
                    Dziękuję za życzenia
                    Pracuj dalej wychowuj dziecko na dobrego Polaka przygotuj do wyścigu szczurów
                    jak to wcześniej opisywałeś i czekaj na łaskę kacyków Papalandu może będzie
                    lepiej Dla pozyskania domu mieszkania buduj taczki, kielnię , łopatę
                    znajdziesz nawet we Wrocławiu 7 dni temu byłem na pogrzebie sąsiada o
                    podobnie jak Twoje ostrożnych predyspozycjach sam budował dom 19 lat prawie
                    wszystkie wolne chwile soboty urlopy spędził zaprzęgnięty do taczek Dom
                    bliźniak jaki pozostawił już wymaga generalnego remontu Kombinował stosował
                    wszystko aby ze swoich bierzących dochodów budować Nawet czasami mogło się
                    wydawać że jest dumny z siebie i swojej tytanicznej pracy dom piętrowy 250 m2
                    pod Warszawą modna okolica . A teraz tata w lepszym świecie i skłócona
                    rodzinka o schedę Nie polecam takiego rozwiązania Wolałbym budować
                    profesjonalnie za kredyt i żyć cieszyć smakować życie i tegoż Ci życzę
                    tajemniczy pyot

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka