Dodaj do ulubionych

PROBLEM:Jak prawidłowo wykonać ocieplaną posadzkę?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.05.05, 14:44
Witam!Mam do wykonania posadzkę betonową z dociepleniem ze styropianu,jednak nie wiem,czy sposób w jaki zamierzam to wykonać będzie prawidłowy.Otóż wygląda to tak opisując warstwami od najniższej:1).Gruz betonowy.2)Piasek biały.3).15 cm styropianu. 4).Folia.5).8 cm betonu B20(ocena wstępna).6).3 cm-wylewka poziomująca.Będę bardzo wdzięczny za wszelkie fachowe porady,bowiem sam niezbyt się w tym orientuję i nie wiem czy to odpowiednio wykombinowałem.Z góry dziękuję za pomoc!!
Obserwuj wątek
      • Gość: murowany Re: PROBLEM:Jak prawidłowo wykonać ocieplaną posa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.05, 13:46
        To jak jestes znacznie powyzej wody gruntowej to mozesz dac ta folie, pamietaj, zeby byla gruba, odpowiednie zaklady rob (min. 20 cm) i najlepiej, gdy jeszcze podkleisz te zaklady.
        Zrob sobie tak (od dolu):
        - ten gruz betonowy (moze byc aczkolwiek nie musi),
        - piasek warstwa 15 cm - musisz go zagescic, najlepiej robi sie to jak on jest delikatnie wilgotny,
        - podklad z chudego betonu 5 cm,
        - folia budowlana 0,2 mm,
        - styropian o gest. 20 kg/m3,
        - beton B15 czy B20 gr. 8 cm.
        • pyot Re: PROBLEM:Jak prawidłowo wykonać ocieplaną posa 04.05.05, 15:04
          Hej !
          Hej !
          Murowany...,ja bym zrezygnował tu z "chudziaka",zadanie stojące tu przed nim nie jest aż tak wymagające :)
          W zamian ; na ubitym gruzie podsypać piasek,jak napisałeś,wstępnie ściągnąć go łatą,ubić i ponownie poziomować.
          Folia budowlana x2 ( niekoniecznie ) z zakładkami oczywiście, polecam wywinąć ją pod tynk na wysokośc równą posadzce właściwej.
          Styropian wiązać przy układaniu.
          Pamiętaj amik o dylatacji przyściennej,to bardzo ważne,możesz ją zrobić z styropianu np., 10mm.
          Wylewka właściwa...,tylko po co piszesz o 8 cm ?
          Dalej chcesz wylewac zaprawę samopoziomującą czego zupełnnie nie łapię...?
          Pozdrawiam.
          P.
          • murowany Re: PROBLEM:Jak prawidłowo wykonać ocieplaną posa 04.05.05, 16:28
            No racja, chudziak bylby potrzebny gdyby amik chcial pape grzac jako izolacje ale po co grzac pape skoro mozna dac folie:) Dlatego tez wczesniej pytalem sie czy czasem nie robi tego w piwnicy.
            A samopoziom moze dlatego chce dac bo boi sie, ze nie ulozy rowno jastrychu? Wielu ludzi robi taki blad pojmujac wylewke betonowa jako cos co sie wylewa, co jest nieprawda (robia wtedy taka polciekla zaprawe) - zazwyczaj uzyskuje sie wtedy fatalna powierzchnie, nierowna, z duza iloscia mleczka cementowego, sladami po zacieraniu - ogolnie mowiac Sajgon - wtedy tylko samopoziom ratuje sprawe.
            Wylewka betonowa (a raczej nazywac to powinnismy jastrychem) powinna byc z wilgotnej zaprawy, ktora sie uklada (a nie wylewa bo to nie leje sie:) - wychodzi ladnie i rowna - mozna zaciagac deska drewniana bez obaw, ze zostana slady po zaciaganiu.
            I dylatacje - racja...
            Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka