Dodaj do ulubionych

ścianka w kształcie łuku

18.10.05, 10:57
Witam,

Kto potrafi zrobić/poprawić ściankę w kształcie łuku? Czekam naodzew :)
pozdrawiam,

AK
Obserwuj wątek
    • tynkiozdobne.pl Re: ścianka w kształcie łuku 18.10.05, 11:12
      Jeśli moze być z płyty g-k to potrzebujesz profile U gięte lub sam je nacinasz, płyta elastyczna 6 mm Regitec, wiertarka, wkrętarka, kupę wkrętów 3,5 x 25 mm, trochę kołków rozporowych, a do tego odrobine umiejętności manualnych. Ewentualnie reszta pytań na priv. Pozdrawiam, Piotr.
      • aklepa Re: ścianka w kształcie łuku 18.10.05, 11:31
        dziękuję bardzo, ale akurat to juz wiem :) Chodzi o to, że łuk stoi, tylko
        momentami robi się z niego prosta. Trzeba naprawić to co schrzanili
        poprzednicy. Tragedii nie ma, ale... Może masz jakiś patent jak naprawić błędy,
        pozdrawiam
        • tynkiozdobne.pl Re: ścianka w kształcie łuku 18.10.05, 11:50
          Dalej nie wiem czy to ścianka z płyty g-k?:), jednak twierdzę, ze płyta giętka załatwi sprawę w każdym przypadku. Coprawda koszt jednej to chyba 55 zł, ale cóż. Ktoś za błędy płaci ;). Przykręcasz ponownie płytę, po uprzednim rozrysowaniu łuku. To może być kłopotliwe w momencie gdy już ścianka stoi, ale odrobina inwencji i poradzisz. Ja często stosuje trick z metrówką stolarską, taką rozkładaną. Wygina się ładnie w łuk i przy pomocy drugiej osoby potrafię wytrasować wycinek koła. Pojawi Ci się w miejscu, gdzie ściana leci prosto nadwyżka wolnego miejsca. Podkładki z tektury powinny załatwić sprawę. Skręcasz płyty w miejscach umiejscowienia profili. Oczywiście pozostaje rozebranie ścianki i postawienie jej na nowo, już poprawnie.
      • joannawoj5 Re: ścianka w kształcie łuku 04.02.06, 22:31
        A jak wykończyć takie łuki nad drzwiami? W przedpokoju mam panele a wnętrze
        łuku jest z gipsu. Nie ma przecież okrągłych listewek wykończeniowych typu
        kontownik drewniany :/ a te panele trzeba jakoś połączyć z gipsem...
        Z góry dzięki za radę.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka