Dodaj do ulubionych

KOMPETENCJA POLSKICH SPECJALISTOW

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.06, 08:20
Zamierzam budowac dom. W zwiazku z tym mam wiele pytan z ktorym sie zwracam
do znajomych arch. czy inzynierow budownictwa. Dochodze do wniosku iz wielu z
nich jest kompletnie niekompetentna. Jakikolwiek problem przedstawie
otrzymuje tyle roznych odpowiedzi ilu osob pytam. Sam zaczynam wertowac prawo
budowlane i znajduje odpowiedz.Ludzie ci pracuja w urzedach i firmach,
posiadaja uprawnienia, wykonuja prywatnie projekty budowlane. Wezcie sie
ch... do roboty i doksztalcajcie sie choc troche. Jestescie niedoukami.
Obserwuj wątek
        • Gość: cromwell Re: KOMPETENCJA POLSKICH SPECJALISTOW IP: 217.153.82.* 13.01.06, 22:00
          panie zdegustowany
          podam panu prosty przyklad
          niedawno pruszano na forum sposob obliczania powierzchni uzytkowej budynku
          okazalo sie ze sa dwie rozne metody i o dziwo obie sa zgodne z prawem
          chociaz wyniki sa rozne

bardziej zapetle sprawe
          jak pan dostaniesz w spadku dom to notariusz pouczy pana ze powierzchnia uzytkowa to powierzchnia faktyczna
          wiec trzeba odliczyc boazerie a nawet listwy przyscienne

a jak kupisz pan dom od dewelopera to okazuje sie ze deweloper policzyl
          powierzchnie dla nieotynkowanych scian

pol biedy jak na scianach jest 1 cm tynku
          gorzej kiedy sa plyty K-G na stelazu badz dom wykonany jest metoda pana ekipy

bo wtedy grubosc tynku wynosi ok 5 cm

latwo obliczyc ze musi pan zaplacic dodatkowo ok 10 000 zl

i to kompletnie za nic

dodam jeszcze ze moze pan ciagac dewelopera po sadach i tak pan przegra

jak pan widzi znajomosc prawa budowlanego wcale nie zalezy od bycia na biezaco

napisal pan:

" Wezcie sie
          ch... do roboty i doksztalcajcie sie choc troche. Jestescie niedoukami."

chcialem delikatnie zwrocic panu uwage ze ma pan problem

pan nie lubi ludzi
          prosze cos z tym zrobic
          bo wyladuje pan w Tworkach na hustawce

pzdr.

• jarecki_2 Re: KOMPETENCJA POLSKICH SPECJALISTOW 13.01.06, 10:59
      Popieram to co powiedział cromwel. To że znajduje Pan odpowiedź w ustawie i
      wydaje się Panu że zna rozwiązanie o niczym w tym kraju jeszcze nie świadczy.
      Nie liczy się to co jest napisane w ustawie tylko jej interpretacja jaką
      stosują urzędnicy, a rady czy odpowiedzi, jakie usłyszał Pan od znajomych są
      prawdopodobnie wzięte z ich doświadczenia zawodowego, które nie może być takie
      samo u wszystkich. Oczywiście że zdarzają się niedouczeni, ale nie można
      generalizować.
    • Gość: Alojz Re: KOMPETENCJA POLSKICH SPECJALISTOW IP: *.acn.waw.pl 13.01.06, 19:06
      bo pan pytasz znajomych.
      jak pytam znajomego lekarza dlaczego boli mnie kolano, to mówi ze pewnie się
      uderzyłem.
      jak przyjdę do jego gabinetu i zapłacę za poradę, to on mi zaserwuje
      prześwietlenie, konsultację z kolega po fachu i przedstawi diagnozę na piśmie!
      ale przy spotkaniu towarzyskim przy kawce bedzie tylko gdybał.
      ja mam dla pana propozycję.
      niech pan sobie zaprojektuje i wybuduje dom samemu.
      • Gość: ekipa Re: KOMPETENCJA POLSKICH SPECJALISTOW IP: *.chello.pl 15.01.06, 23:14
        marek_53 napisał:

Odpowiadasz na :
        marek_53 napisał:

> Jak zwykle wielka siła zajadłości i nic pouczającego w temacie budownictwo .
        > Pzdr.

Nie za bardzo Cię rozumiem Marek . czy piszesz w odpowiedzi na folderek
        zzz Sejm oferta poprawiona Link do pliku: voila.pl/e5p14/?1

Normalne aarunki dla działalności budowlanej to znaczy ,bez namiernych narzutów
        Vat ZUS , podatki winny być raczej w zainteresowaniu ogółu branzy budowlanej .
        A Ty co , chcesz powiedzieć , że się panicznie boisz , esztabiszmentu .
        Partyjek adoracji wzajemnej. Tylko mi nie mów tu , żeś , tak zwany działacz .
      • marek_53 Re: KOMPETENCJA POLSKICH SPECJALISTOW 15.01.06, 23:55
        Nie lubię się wypowiadać na temat czyjejś fachowości z jego wypowiedzi na
        forum .
        Odnośnie partyjnego dzialacza to tylko krótko odpowiem , że na takie zapytania
        nie odpowiadam i to jest moją odpowiedzią .Zabieram b. rzadko głos na tym forum
        aby komuś doradzić a nie obrzucać epitetami . Tak nisko jeszcze nie upadłem .
        Pracuję w wykonawstwie tej branży ponad 30 lat . Aby się dokształcić czytam b.
        dużo aby nie zostać w tyle .Tak nienawidziłem minionej epoki i związanej z tym
        technologią budownictwa , że nie muszę tego wyznawać .Jeśli mam dyskutować to
        na temat a nie pływać w obłokach epitetów .
        Pzdr.
        • Gość: ekipa Re: KOMPETENCJA POLSKICH SPECJALISTOW IP: *.chello.pl 16.01.06, 01:12
          marek_53 napisał:
          Tak nienawidziłem minionej epoki i związanej z tym technologią budownictwa , że
          nie muszę tego wyznawać .Jeśli mam dyskutować to na temat a nie pływać w
          obłokach epitetów .
          Pzdr.
          Marek ale wcale prawie ni się nie zmieniło nadal panuje beton i ręczna robota
          jak za czasów wczesnego komunizmu niemalze mic się nie zmienia . Dużo cięzko i
          drogo co skutkuje między innymi poważnym bezrobociem

Mówisz że :
          > Pracuję w wykonawstwie tej branży ponad 30 lat . Aby się dokształcić czytam
          b. > dużo aby nie zostać w tyle:

Czy często a może , zawsze pracowałęś w tak uiązliwych warunach jak na :
          folderze Link do pliku: voila.pl/f3qya/?1 ( otwiera się 3 minuty )
          a jeśli już tak cięzko pracujesz , jak na foto rysuneczku ( folder ) , to co i
          czy w ogóle zamierzasz zamierzasz zmienić , aby już nie harować w tak
          uciązliwej robocie . Pozdro ekipa.

• plackarz Re: Bo trzeba korzystać z usług fachowców od inwes 20.02.06, 21:31
      inwestycji. Wtedy jesteś zadowolony i masz luz. Ja z tym problemem mordowałem
      się przez kilka lat. Zapłaciłem za trzy projekty , któryck nikt mi nie
      zatwierdził. Kosztów nikt nie liczył. Zrobili ze mnie głąba o miękim sercu. W
      końcu wpadłem przypadkowo na właściwych ludzi. Teraz patrze na to z dystansu.
      polecam specjalisów w W-wie , www.bbnieruchomosci.pl , od inwestycji ,
      pytań , konsultacji,
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka