Dodaj do ulubionych

panele czy coś innego na podłoge

IP: *.pkesa.com 20.02.03, 09:45
mam dylemat co połozyc na podloge a musze w tym roku zrobic remont
mieszkania za panelami przemawia łatwość i trwałośc za deskami czy
parkietem naturalnośc
Moze ktos mi doradzi
Obserwuj wątek
    • Gość: betek Re: panele czy coś innego na podłoge IP: *.provider.pl 21.02.03, 09:20
      Tylko drewno! Najlepiej deski. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór różnego
      rodzaju lakierów (jeśli chcesz zachować naturalny kolor drewna, połysk lub mat)
      oraz lakierobejc (jeśli chcesz jakiś kolor). Panele to tylko płyta wiórowa, w
      dodatku pojawiły się one stosunkowo niedawno i nie wiadomo ile czasu
      wytrzymają. 5 lat to dosyć mało jak na podłogę.
      Moja babcia mieszka w kamienicy i jej drewniana podłoga ma się bardzo dobrze a
      pamięta jeszcze czasy przedwojenne.
      Dla mnie panele to tylko "tani" (i nie chodzi mi tu tylko o cenę) substytut
      drewna, poza tym w ogóle nie cierpię wszelkiego rodzaju płyt wiórowych i
      zrobionych z nich podłóg, jak i mebli. Nie mogę pozbyć się wrażenia, że są one
      jakieś sztuczne...
      • Gość: Piotr gdzie ta naturalność? IP: *.plusgsm.pl 23.02.03, 20:44
        Gość portalu: betek napisał(a):

> Tylko drewno! Najlepiej deski. Obecnie na rynku jest bardzo duży wybór
        różnego
        > rodzaju lakierów (jeśli chcesz zachować naturalny kolor drewna, połysk lub
        mat)
        >
        > oraz lakierobejc (jeśli chcesz jakiś kolor). Panele to tylko płyta wiórowa,
        w
        > dodatku pojawiły się one stosunkowo niedawno i nie wiadomo ile czasu
        > wytrzymają. 5 lat to dosyć mało jak na podłogę.
        > Moja babcia mieszka w kamienicy i jej drewniana podłoga ma się bardzo dobrze
        a
        > pamięta jeszcze czasy przedwojenne.
        > Dla mnie panele to tylko "tani" (i nie chodzi mi tu tylko o cenę) substytut
        > drewna, poza tym w ogóle nie cierpię wszelkiego rodzaju płyt wiórowych i
        > zrobionych z nich podłóg, jak i mebli. Nie mogę pozbyć się wrażenia, że są
        one
        > jakieś sztuczne...

A co jest naturalnego w parkiecie drewnianym pokrytym lakierem?
        Moim zdaniem w pojęciu "podłoga naturalna" (patrz korek, parkiet, deski) jest
        sporo szumu marketingowego. A tak naprawdę ta cała naturalność jest ukryta pod
        jak najbardziej chemicznym lakierem.
        Powiedzmy sobie szczerze, że jedyna naturalna podłoga, to SUROWE dechy lub
        ubita ziemia...
        • Gość: Jarek Re: gdzie ta naturalność? IP: *.siemens.pl 24.02.03, 12:56
          Gość portalu: Piotr napisał(a):

> A co jest naturalnego w parkiecie drewnianym pokrytym lakierem?

Jego wygląd, właściwości... (choćby przewodnictwo cieplne a raczej jego brak -
          powodujący, że po drewnianej podłodze dużo przyjemniej się chodzi boso).
          Ale jeśli chcesz mieć podłogę stricte naturalną oczywiście możesz zrobic
          klepisko ;-)

J.
          • Gość: Piotr Re: gdzie ta naturalność? IP: *.polkomtel.com.pl 24.02.03, 15:03
            Gość portalu: Jarek napisał(a):

> Ale jeśli chcesz mieć podłogę stricte naturalną oczywiście możesz zrobic
            > klepisko ;-)

Mam w domu korek (i to z wyższej półki, dość drogi) i powiem szczerze, że po
            fakcie trochę żałuję wydatku.

Wizualnie są to praktycznie płytki PCV i nikt nie wie, że pod pokładem twardego
            lakieru są pokłady natualnego korka, zerwanego przez amazońskiego indiańca :-)
    • Gość: mega Re: panele czy coś innego na podłoge IP: *.wro.vectranet.pl / 10.10.0.* 24.02.03, 21:19
      Tez jestem przed remontem i stanelam przed tym samym problemem. Polecono mi
      panele - wierzch drewniony - nie trzeba nic cyklinowac i fajnie wygladaja.
      Najlepiej buk albo jesion ( dzrzewo nie jest miekkie jak w przypadku np brzozy
      ktora ladnie wyglada ale niestery widac na niej szybko wgniecenia jak cos
      spadnie)
      Nie zapomnij o piance pod panele- bo sasiadka Ci urwie glowe
      papa
      Mega
      • Gość: Jarek Re: panele czy coś innego na podłoge IP: *.siemens.pl 26.02.03, 15:54
        > Najlepiej buk albo jesion ( dzrzewo nie jest miekkie jak w przypadku np
        brzozy

To ja jeszcze polece Klon.

> Nie zapomnij o piance pod panele- bo sasiadka Ci urwie glowe

To wlasnie od pianki trzymaj sie z daleka, bo to najgorszy mozliwy podklad.
        Daj "zielona plyte" - troche od pianki drozsza, ale i tak przy cenie podlogi to
        niewielka podwyzka a od gabki duuuuzo lepsza.

J.
    • sacerdote Re: panele czy coś innego na podłoge 28.02.03, 15:49
      Gość portalu: niezdecydowana napisał(a):

> mam dylemat co połozyc na podloge a musze w tym roku zrobic remont
      > mieszkania za panelami przemawia łatwość i trwałośc za deskami czy
      > parkietem naturalnośc
      > Moze ktos mi doradzi

Tylko dechy!
      Mam w domu podłogę, którą przełożyłem z mieszkania mojego dziadka. Podłoga jest
      przedwojenna - wygląda wspaniale!
      W pomieszczeniach gdzie tamtej podłogi nie starczyło - mam deski sosnowe. Na to
      lakier i jest OK już 4 lata. Konserwacja: mop + odkurzacz. Żadnych problemów.
      W hallu - panele... Po 3 latach używania porobiły się na nich "ścieżki" i kolor
      zmienia się na paskudny żółty... Właściwie cała podłoga jest do wyrzucenia i
      wymiany.
      Jeśli chcesz panel, który długo pożyje to taka podłoga będzie wielokrotnie
      droższa od desek. Paneli nie polecam nikomu.
    • Gość: IGIdeus Scieralnosc paneli IP: *.uk.deuba.com 28.02.03, 16:00
      Chodzac po sklepach spotkalem sie z roznymi oznaczeniami wytrzymalosci paneli
      podlogowych.
      Jedne to "ilosc obrotow AI", drugie to "ilosc obrotow AD" (chyba te dwie
      literki, ale glowy nie dam uciac) oraz "AC3" i "AC4".
      Czy moglby mi ktos wytlumaczyc zaleznosci pomiedzy tymi oznaczeniami i... z
      jakimi oznaczeniami panele sa najlepsze do mieszkania, gdzie maja pojawic sie
      male dzieci?

Z pozdrowieniami
      IGIdeus

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka