Dodaj do ulubionych

Drzwi przeciwpożarowe

24.09.06, 23:08
Czy w domu jednorodzinnym, w którym jest instalowany piec gazowy z zamkniętą
komorą spalania są wymagane drzwi ogniotrwałe/p.poż pomiędzy kotłownią a
pomieszczeniami mieszkalnymi.
Obserwuj wątek
  • mtrrr Re: Drzwi przeciwpożarowe 07.11.14, 14:05
   Tak, przynajmniej ja takie zainstalowałem, dla bezpieczeństwa, przezorny zawsze ubezpieczony, a jeśli ty chcesz to ja serdecznie mogę polecić, drzwi-ppoz.pl/ prosto od producenta, wiec wybór też będziesz miał
  • mistrz_adam_radzi Re: Drzwi przeciwpożarowe 24.05.16, 23:57
   W domu jednorodzinnym też są wymagania odnośnie zabezpieczeń przeciwpożarowych czy też ogniotrwałych jak napisałeś. Przepisy p.poż. mówią bardzo dokładnie jakie trzeba zastosować drzwi przeciwpożarowe lub też inne zabezpieczenia. Czasem drzwi to za mało i stosuje się bramy przeciwpożarowe. Producent będzie wiedział i dobrze ci doradzi jakie ro\związanie należy zastosować. Lepiej u niego zapytać. Możesz sobie zobaczyć pod tym linkiem ich realizacje:
   www.jakra.pl/galeria_bramy-przeciwpozarowe.htm
   • tolkin01 Re: Drzwi przeciwpożarowe 31.10.16, 13:56
    Dlaczego wprowadzasz ludzi w błąd? Wymagania dot. drzwi p.poż nie dotyczy budynków mieszkalnych jednorodzinnych i rekreacji indywidualnej. Zamiast pisać głupoty zapoznaj się z ustawą o warunkach technicznych budynków (lexplay.pl/artykul/Akty-Prawne/Warunki-techniczne-jakim-powinny-odpowiadac-budynki-i-ich-usytuowanie Dział VI, rozdz. 8 par. 280.)
  • lucjans_76 Re: Drzwi przeciwpożarowe 25.05.16, 12:13
   Są wymagane to wiem. Dowiedziałem się tego przy okazji stawiania takiego pieca u siebie. Mam połączoną halę warsztatową z budynkiem mieszkalnym i musiałem zadbać o drzwi ogniotrwałe. To właśnie ekipa stawiająca halę IR SOLID zwróciła mi na to uwagę. Koszty wzrosły, ale bezpieczeństwo najważniejsze.
  • tolkin01 Re: Drzwi przeciwpożarowe 16.04.18, 14:19
   Jeszcze raz powtórzę - w zabudowie jednorodzinnej nie są wymagane drzwi ppoż. między kotłownią a częścią mieszkalną. Co z tego, że piec gazowy - nie jest to wymagane. Tu są warunki Dz. U. 02.75.690, dział IV, rozdział 6, par. 280). muratordom.pl/budowa/drzwi/drzwi-przeciwpozarowe-aa-8MYt-xCVw-znLj.html

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka