Dodaj do ulubionych

stary dom - czy warto?

20.11.06, 08:46
Mam pytanie do miłych forumowiczów... Oglądałam dom z lat 30 ubiegłego wieku,
na ładnej dużej działce. Dom też mi się spodobał, tylko jest oczywiście w
stanie do remontu, trzeba wymienić dach, zrobić ogrzewanie (obecnie są
piece), instalacje elektryczną, wodną, wymienić okna (bo są stare). Mam w
związku z tym pytanie, czy warto kupować taki dom i remontować (jaki może
może być orientacyjny koszt takich remontów)? Czy może lepiej kupić nowszy
dom w lepszym stanie ale 100 tys. droższy?
pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • zielony_listek Re: stary dom - czy warto? 20.11.06, 09:34
      Tak na podstawie Twojego mejla, to chyba żaden spec Ci nie odpowie. Nie
      napisałas nawet jaka powierzchnia domu, ile tych okien, czy do wymiany tylko
      pokrycie dachu czy konstrukcja też. Nie trezba go ocieplić? Region kraju tez ma
      znaczenia (koszty robocizny).
      Może poproś jakąś firmę remontowa, żeby wycenili na miejscu?

pozdrawiam
      zielony_listek
    • Gość: pobudowany Re: stary dom - czy warto? IP: *.outsourcing.atman.pl 20.11.06, 09:36
      Mieszkam w domu z lat 40, w którym gruntowny remont przeprowadziliśmy 9 lat
      temu. Oczywiście można w takim domu mieszkać całkiem przyjemnie, ale ... to
      jest tak jak ze starym samochodem, naprawisz silnik, puści sprzęgło. Niby
      wyremontujesz cały dom, ale po paru miesiącach wyjdzie coś nowego. Rok w rok
      coś wyskakuje do wyremontowania, taki nie kończący się remont.
      Kwota 100 tys. przy dobrym gospodarowaniu wystarczy na remont i skromniutkie
      wykończenie. Z tym, że musisz doliczyć, że co roku włożysz kilka tysięcy w ten
      dom, a nigdy nie będzie nowy.
      W tej chwili buduje nowy dom i mam nadzieje, że w przyszłym roku przeprowadzimy
      się.
      • Gość: ad Re: stary dom - czy warto? IP: 192.85.110.* 20.11.06, 10:48
        Witam,

Zgadzam się z moim poprzednikiem.Trzy lata temu kupiłem dom z roku 1913 za 200
        tys. władowałismy w niego około 150tyś.oraz na bieżąco z wypłat czego nie można
        zliczyć .... W tej kwocie wymiana dachówki z niektórymi elementami drewnianymi
        ( mało) wiadomo rynny, ocieplenie dachu, nowe okna 13 szt. okna duże
        drewnianne, cały dom ocieplony+akryl. instalacja elektryczna+alarm . Woda oraz
        ogrzewanie było dobre jedynie zmiana pieca( eko groszek).W całym domu płyty
        oraz podłogi oraz mase innych drobiazgów . Na zewnątrz kostka,garaż betonowy
        jakieś drobiazgi w ogrodzie. Tak naprawde jeszcze można byłoby zrobic mase
        rzeczy jak np piwnica.... Znalazł się kupiec i nie zastanawiałem się i
        sprzedałem i zarobiłem na tym jeszcze troszke.... Teraz przygotowuję się do
        budowy bo dom nowy to nowy....
        • 1949mp Re: stary dom - czy warto? 20.11.06, 12:34
          Ja kupiłem w 2001 r dom z 1933 roku 140mkw na działce 2000metrów w oklicach
          Wrocławia. Był niesamowicie zapuszczony i z woda w piwnicy. Metodami
          gospodarczymi remont trwał 2 lata. Do zrobienia był dach - przekładka dachówki
          i nowe rynny, nowe drewniane okna 11 sztuk wszystkie instalacje i nowy kocioł
          na olej. Wszystkie tynki zastąpiliśmy regipsami, podłogi w panelach, dwie
          łazienki. W sumie remont wyniósł około 80 tysięcy, ale vat był 7%....Dom
          ociepliłem już po zamieszkaniu i....okazało się że jest cudowny. Nikt już
          dzisiaj tak nie buduje podmurówka z cegły klinkierowej dach naczółkowy działka
          nie ogranicza nas rozmiarami. W środku udało sie nam wyremontować starą
          stolarkę i schody. Wszystko zależy od stanu budynku, jego położenia i
          tego "czegoś" co mają tylko stare domy. My nie żałujemy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka